עורך דין רשלנות רפואית בהריון

לאורך כל חודשי ההיריון, עוברת האם בדיקות רפואיות רבות ושונות, תחת אחריות רופא, שמפנה את האם לטיפולים אלו בזמן המתאים לכך, ותוך זהירות רבה והקשבה לתלונות של האם. כאשר אין הרופא פועל כך, עלול הדבר להוביל לנזקים פיזיים לאם ולעובר. מקרים אלו, הינם מקרים בהם קיים חשש כי יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

 

רשלנות רפואית בהריון

רמת הבדיקות והמכשירים הקיימים למעקב אחר ההיריון עולה בהתמדה, ורמת הצפייה מהצוות הרפואי שאחראי על המעקב, עולה גם היא. רשלנות רפואית בהריון, ובהתאם לסטנדרט המקצועי הקיים בנקודת הזמן הרלוונטית. אי לכך, בעיות שקרו בעת מעקב הריון, עלולות לשמש תשתית, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בהריון.

הבדיקות במעקב ההיריון

מעקב הריון כולל מספר סוגי בדיקות עיקריות:

  • בדיקת שתן, דם ומדדים שונים – בדיקות אלו נערכות לאם ,על מנת לזהות מחלה או זיהום, וכן כדי לשלול תופעות שונות, כגון סכרת הריון.
  • סקירת אולטרסאונד – סקירת אולטרסאונד נערכת על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר, להערכת משקלו, ולזיהוי קיומו של מום.
  • בדיקה של החומר הגנטי – נערכת גם היא על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר ולזיהוי מומים.

מצבים של רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש בצורות רבות, כגון:

  • אי הפנייה לביצוע בדיקה מסוימת
  • התעלמות מקיומו של ממצא גנטי חשוד הקיים במשפחתה של היולדת.
  • התעלמות מסימנים חשודים המדווחים על ידי היולדת.
  • הבנה שגויה של התוצאות של הבדיקות.

כל המקרים האלו, יכולים לגרום למחדל באבחון של בעיות שונות, שעלולות להופיע בהריון כגון: מצוקת של העובר, רעלת הריון, סכרת הריון, עובר בעל משקל רב ועוד.

הולדה בעוולה

בעיה נוספת שיכולה לקרות, עקב כשל במעקב ההיריון ואי הפניית האם לבדיקות שונות, היא אי איבחון מום בעובר. במקרים רבים, גילוי מוקדם של מום קשה יש להניח בסבירות גבוה שההורים היו בוחרים להפסיק את ההיריון.

מקום בו לא נתגלה המום בעת ההריון והגיע לעולם ולד הסובל מבעיות רפואיות קשות ובלתי ניתנות לטיפול, תופעה זו נקראת גם הולדה בעוולה.

הריון בסיכון גבוה

כאשר קיים סיכון אצל האם ללידה מוקדמת או להתפתחות מצוקה באם או בעובר, עקב לידות מוקדמות שחוותה בעבר, או עקב הריון עם מספר עוברים או עקב בעיות בהריון עצמו, היא נחשבת להריון בסיכון גבוה. במקרה כזה, יש צורך לטפל ולהנחות אותה, כדי להקטין את האפשרות ללידה מוקדמת.

צורך בהקדמת הלידה

קיימים מקרים בהריון, בהם יש צורך בהקדמת הלידה, לדוגמה במצבים כגון: רעלת הריון, ואף עובר שאינו מתפתח כצפוי. כאשר הרופא אינו מזהה את הצורך בהקדמת הלידה ונגרם נזק ליולדת או לולד, יש מקום לשקול להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

מתי ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית בהריון

עילת התביעה של הנולד, מתיישנת 7 שנים מהגיעו לגיל 18 דהיינו בהגיעו לגיל 25. עילת התביעה של האם, ככל שנגרם לה נזק, מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד קרות הנזק.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בהריון

הריון שנגמר בלידתו של תינוק עם פגיעה או בעיה מסוימת לרוב מצדיק לכל הפחות ייעוץ עם עו”ד ובחינה מקצועית שמא ייתכן כי הנזק נגרם עקב רשלנות רפואית. במקרה זה, חשוב להיפגש עם עורך דין אשר מתמחה ברשלנות רפואית , על מנת לבדוק את המקרה בצורה יסודית, ולבחון האם קיימת זיקה בין הרשלנות, לפגיעה שקרתה, ולדעת האם יש בו מקום, לתביעת רשלנות רפואית.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”, הוא משרד עו”ד המתמחה בין היתר בתחום זה.

המשרד מציע פגישת ייעוץ ללא עלות, עם עורך דין לתביעות רשלנות רפואית בהריון, ולקבל ייצוג משפטי אמין, מקצועי, ובשקיפות מלאה.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

מוטי ארד יסודי מקצועי וקשוב; ממליצה בחום!!
חפציבה חיון
חפציבה חיון
12:20 01 Dec 21
מקצועי ואדיב תמיד זמין לכל שאלה !!
רעות אברהם
רעות אברהם
08:45 30 Nov 21
ממליץ בחום על מוטי וצוות המשרדכדאי להגיע מכל מקום בארץ בלי לחשושמהמרחק בכללכל מה שצריך מטופל מרחוק במהירות באדיבות וסבלנותכך שגם מרחוק מרגישים טיפול אישי קרוב קרובתודה רבה
RONEN KASIS
RONEN KASIS
08:51 15 Nov 21
משרד עו"ד מעולהקשובים אכפתיים והכי מקצועיים שיש
omriofri
omriofri
20:20 11 Nov 21
מבקש להודות לעו"ד מוטי ארד על הטיפול המסור ,האדיב ועל מתן השירות אישי.משרדו של עו"ד מוטי ארד ליווה אותי לאורך כל הדרך בטיפול בתיק התביעה בצורה מקצועית,יסודית וללא פשרות.לאורך כל הדרך הייתה הרגשה שיש על מי לסמוך.
דן ברגר
דן ברגר
13:55 04 Nov 21
מדובר במשרדי עו"ד המעניקים טיפול איכותי, מסור וצמוד.מוטי אדם מקסים ונעים, חד ורהוט ומביא להישגים ללא פשרות.כלקוח נהניתי מאוד מהשקט המבורך תו"כ שברקע מוטי , לירן ושאר הצוות עבדו במסירות על התיק שלי.יש לי רק מילים טובות לספר ולומר, מאחל להם המשך הצלחה ושגשוג!
אליסף חסן
אליסף חסן
13:21 02 Nov 21
ממליץ בחום ובלי לחשוב פעמיים על מוטי ארד !! טיפל לי בתיק בלי שהייתי צריך להתעסק עם כלוםבאתי פעם אחת כדי לפתוח תיק ופעם אחת בשביל לקבל כסף וגם קיבלתי הרבה יותר ממה שחשבתי שאני אקבלפשוט תענוג! צוות מדהים תודה רבה
Aviv Tepper
Aviv Tepper
06:30 22 Oct 21
شكرا للمحامي מוטי ארד على التعامل الاكثر من رائعخدمة مهنية وتعامل شخصي من اللقاء الاولشكرا لطاقم العمل اللي تابع القضية بشكل شخصي على اتم وجه
Mghir Mghir
Mghir Mghir
08:58 18 Oct 21

תאונות דרכים

Open

דילוג לתוכן