עורך דין רשלנות רפואית בהריון

לאורך כל חודשי ההיריון, עוברת האם בדיקות רפואיות רבות ושונות, תחת אחריות רופא, שמפנה את האם לטיפולים אלו בזמן המתאים לכך, ותוך זהירות רבה והקשבה לתלונות של האם. כאשר אין הרופא פועל כך, עלול הדבר להוביל לנזקים פיזיים לאם ולעובר. מקרים אלו, הינם מקרים בהם קיים חשש כי יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

 

רשלנות רפואית בהריון

רמת הבדיקות והמכשירים הקיימים למעקב אחר ההיריון עולה בהתמדה, ורמת הצפייה מהצוות הרפואי שאחראי על המעקב, עולה גם היא. רשלנות רפואית בהריון, ובהתאם לסטנדרט המקצועי הקיים בנקודת הזמן הרלוונטית. אי לכך, בעיות שקרו בעת מעקב הריון, עלולות לשמש תשתית, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בהריון.

הבדיקות במעקב ההיריון

מעקב הריון כולל מספר סוגי בדיקות עיקריות:

  • בדיקת שתן, דם ומדדים שונים – בדיקות אלו נערכות לאם ,על מנת לזהות מחלה או זיהום, וכן כדי לשלול תופעות שונות, כגון סכרת הריון.
  • סקירת אולטרסאונד – סקירת אולטרסאונד נערכת על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר, להערכת משקלו, ולזיהוי קיומו של מום.
  • בדיקה של החומר הגנטי – נערכת גם היא על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר ולזיהוי מומים.

מצבים של רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש בצורות רבות, כגון:

  • אי הפנייה לביצוע בדיקה מסוימת
  • התעלמות מקיומו של ממצא גנטי חשוד הקיים במשפחתה של היולדת.
  • התעלמות מסימנים חשודים המדווחים על ידי היולדת.
  • הבנה שגויה של התוצאות של הבדיקות.

כל המקרים האלו, יכולים לגרום למחדל באבחון של בעיות שונות, שעלולות להופיע בהריון כגון: מצוקת של העובר, רעלת הריון, סכרת הריון, עובר בעל משקל רב ועוד.

הולדה בעוולה

בעיה נוספת שיכולה לקרות, עקב כשל במעקב ההיריון ואי הפניית האם לבדיקות שונות, היא אי איבחון מום בעובר. במקרים רבים, גילוי מוקדם של מום קשה יש להניח בסבירות גבוה שההורים היו בוחרים להפסיק את ההיריון.

מקום בו לא נתגלה המום בעת ההריון והגיע לעולם ולד הסובל מבעיות רפואיות קשות ובלתי ניתנות לטיפול, תופעה זו נקראת גם הולדה בעוולה.

הריון בסיכון גבוה

כאשר קיים סיכון אצל האם ללידה מוקדמת או להתפתחות מצוקה באם או בעובר, עקב לידות מוקדמות שחוותה בעבר, או עקב הריון עם מספר עוברים או עקב בעיות בהריון עצמו, היא נחשבת להריון בסיכון גבוה. במקרה כזה, יש צורך לטפל ולהנחות אותה, כדי להקטין את האפשרות ללידה מוקדמת.

צורך בהקדמת הלידה

קיימים מקרים בהריון, בהם יש צורך בהקדמת הלידה, לדוגמה במצבים כגון: רעלת הריון, ואף עובר שאינו מתפתח כצפוי. כאשר הרופא אינו מזהה את הצורך בהקדמת הלידה ונגרם נזק ליולדת או לולד, יש מקום לשקול להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

מתי ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית בהריון

עילת התביעה של הנולד, מתיישנת 7 שנים מהגיעו לגיל 18 דהיינו בהגיעו לגיל 25. עילת התביעה של האם, ככל שנגרם לה נזק, מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד קרות הנזק.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בהריון

הריון שנגמר בלידתו של תינוק עם פגיעה או בעיה מסוימת לרוב מצדיק לכל הפחות ייעוץ עם עו”ד ובחינה מקצועית שמא ייתכן כי הנזק נגרם עקב רשלנות רפואית. במקרה זה, חשוב להיפגש עם עורך דין אשר מתמחה ברשלנות רפואית , על מנת לבדוק את המקרה בצורה יסודית, ולבחון האם קיימת זיקה בין הרשלנות, לפגיעה שקרתה, ולדעת האם יש בו מקום, לתביעת רשלנות רפואית.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”, הוא משרד עו”ד המתמחה בין היתר בתחום זה.

המשרד מציע פגישת ייעוץ ללא עלות, עם עורך דין לתביעות רשלנות רפואית בהריון, ולקבל ייצוג משפטי אמין, מקצועי, ובשקיפות מלאה.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

‏אתה מספר אחת בארץ עורך דין אין מה לדבר עליך
סאמי אזברגה
סאמי אזברגה
11:54 11 May 22
אני עם מוטי בתהליך 5 שנים לא עזבו אותי לרגע שירות ברמה הגבוה ביותר וגם התוצאה
בן חיון
בן חיון
05:53 10 May 22
תודה מוטי לך ולצוות שלך על עבודה מקצועית ואדיבה. זה לא מובן מאליו שמסבירים לך ומנחים אותך כל שלב ושלב, מעדכנים בפרטים ותמיד זמינים לשאלות. מה שהיה נראה לי גדול ומאיים גרמתם לו להיות פשוט וקל. הגעתי דרך המלצה ועכשיו אני ממליצה בעצמי.
Nofar H
Nofar H
07:49 28 Apr 22
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד על הטיפול המסור והמקצועי והאדיבתודה רבה יישר כח
sara evron
sara evron
16:56 26 Apr 22
תודה רבה לעורך דין מוטי ארד על שירות יוצא דופן ! טיפלת באבא שלי במסירות ובמקצועיות שרואיה לשבח !השירות שקיבלנו היה מהיר , מקצועי והתייחסות לכל הפרטים הכי קטנים !!ממליצה בחום !!!
Luiza Nadav
Luiza Nadav
10:33 25 Apr 22
הגעתי למשרד של עו"ד מוטי ארד לאחר המלצה של מכר,הטיפול בתיק שלי היה מקצועי ואכפתי.קיבלתי הסבר מפורט על כל הנעשה ומענה מהיר על כל שאלה.הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות לאורך כל הדרך.תודה רבה למשרד ובפרט לעו"ד מוטי ארד ואנה.ישר כוח.אוהבת ומעריכה מאוד.יפעת ❤
Yfat Kulik
Yfat Kulik
08:34 19 Apr 22
المحامي القدير "موطي اراد" اشكرك من اعماق قلبي على مجهودك الدؤوب وعلى الاخلاص والصدق والامانه ثقتي بك كمحامي لم تخيب بل ذاذتني ايمانا انك من المحامين الذين يعملون فقط بضمير نقي كيف لا وتحصيلات القضيه كانت اكثر من روعه
סמיה געסוס
סמיה געסוס
05:58 16 Apr 22
Моти Арад и его команда - лучшие ! мы обращались к ним уже несколько раз и каждый раз получали профессиональную помощь. советую от всего сердца!
oksana yaremenko
oksana yaremenko
13:01 13 Apr 22

תאונות דרכים

Open

דילוג לתוכן