פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

תאונות רבות נחשבות כתאונות דרכים קלות במובן זה שנזקי הגוף אינם משמעותיים ועיקר הנזק הוא לרכבים המעורבים. אולם, גם בתאונת דרכים קלה עלול להיות נזק גופני, אשר ניתן לתבוע עליו פיצוי מחברת הביטוח.

תאונת דרכים קלה, היא תאונה שבה נפצע לכל הפחות אדם אחד בצורה קלה יחסית. כל מי שנפגע בתאונת דרכים, גם אם היא קלה, יכול להגיש תביעה לפיצוי על פי הנסיבות. גובה הפיצויים תלוי ברמת הפגיעה, אם קיימת, ובהשלכות שיש לה לעתיד. גובה הפיצויים תלוי גם במומחיות של עו”ד המייצג, וביכולתו למיצוי הזכויות המגיעות ללקוח.

 

התייחסות רצינית לכל תאונה

כל תאונה, גם תאונת דרכים קלה, כדאי לקחת ברצינות, ולהגיע למיון על מנת לבדוק מהן ההשלכות שיש לתאונה על הגוף, גם אם אלו השלכות המתגלות מאוחר. לדוגמה: כאבים בצוואר המגיעים מאוחר, יכולים להעיד על נקע, זאת על אף שהאדם לא תמיד חש בדבר מיד לאחר התאונה.

 

על מה ניתן לקבל פיצוי

ראשית, ישנה חשיבות רבה לשמירת כול התיעוד הרפואי, והבדיקות השונות ,המעידים על המצב הרפואי, על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש, לאחר מכן, בתביעת הפיצוי בגין תאונת דרכים קלה. דרישת הפיצויים היא על פי סעיפים אלו:

  • פיצוי על הוצאה רפואית – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על האמבולנס, הבדיקות המיוחדות שנערכו, ההוצאות על הנסיעה לבדיקות אלו, וכו.
  • פיצוי עבור עזרה לצד שלישי – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על מטפלת, מכשירים רפואיים מיוחדים, ואף עזרה סיעודית. גם עזרה החורגת מהעזרה המצופה ברגיל מבני משפחה או חברים הינה ברת פיצוי על דרך אומדן והערכה ובהתאם לפציעה.
  • פיצוי על ההפסד של ימי העבודה.
  • פיצוי על כאב וסבל – אף במקרה ולא קרתה פציעה שגרמה לנכות, או לפגיעה ביכולת ההשתכרות, גם אז מגיע לנפגע פיצוי בגין תאונת דרכים קלה, באמצעות הסעיף של כאב וסבל. סעיף זה מפצה את הנפגע, עקב כאב או סבל נפשי שנגרם מתאונת הדרכים. כמובן שפיצוי זה מגיע גם למי שנגרם לו נזק גופני משמעותי וזכאי לפיצוי על ראשי הנזק שפורטו לעיל.

 

פיצוי בגין תאונת דרכים 

הפיצוי עבור תאונת דרכים קלה, מחושב על פי מספר מאפיינים:

  • גילו של הנפגע – הפיצוי בסעיף זה, מתייחס ליכולת ההשתכרות העתידית של הנפגע, ולכן ככל שהוא קטן, כך הסכום שייקבע, יהיה רב מזה שיקבע לאדם מבוגר יותר.
  • אחוזי נכות – אחוזי נכות נקבעים על ידי מומחה רפואי הממונה על ידי בית המשפט. ככל שמדובר בתאונת עבודה, ניתן לפנות גם למסלול של קביעת נכות ע”י וועדה מטעם הביטוח הלאומי. קביעה זו תהא מחייבת לתביעה המשפטית. גם במקרה של פגיעה קלה יחסית, אפשר לקבל אחוזי נכות משמעותיים.
  • יכולת ההשתכרות – הפיצוי לוקח בחשבון גם את היכולת של הנפגע להשתכר בהתחשב בפגיעה ובהתחשב באופי עיסוקו. לדוגמה: כאשר ספורטאי נפגע בתאונת דרכים, גם אם זו פגיעה גופנית קלה, היכולת שלו להשתכר פוחתת, כיוון שגופו הוא זה המשמש אותו לעבודה. ספורטאי זה יקבל פיצויים גבוהים, מאשר זה שנפגע, אולם יכולת ההשתכרות שלו, לא נפגעה. בנוסף, הפיצוי יהיה רב יותר, ככול שיכולת ההשתכרות של אדם גבוהה יותר.

 

עורך דין תאונות דרכים

חשוב מאוד להתייעץ עם עו”ד תאונות דרכים קרוב ככל הניתן לתאונה עצמה, על מנת לקבל ליווי מקצועי והדרכה מתחילת הדרך ומתחילת מהלך הטיפול הרפואי. עו”ד המומחה בתחום תאונות הדרכים, ובעל ניסיון מקצועי עשיר, יכיר תקדימים משפטיים בתחום, ויוכל לייעץ לגבי הדרך בה ניתן למצות את כל הזכויות.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד העוסק, בין היתר, בייצוג של נפגעי תאונות דרכים קלות כקשות, על מנת לעזור להם, להגיע למיצוי הזכויות המגיעות להם. לאורך כל הלווי המשפטי, המתבצע בשקיפות מלאה, מקבל הלקוח את מלוא תשומת הלב מצוות המשרד.

 

 

 

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

שירות מעולה, מקצועי, מלווה אותך לכל אורך הדרך. מומלץ ביותר!
Bar Alankri
Bar Alankri
04:20 17 May 22
‏אתה מספר אחת בארץ עורך דין אין מה לדבר עליך
סאמי אזברגה
סאמי אזברגה
11:54 11 May 22
אני עם מוטי בתהליך 5 שנים לא עזבו אותי לרגע שירות ברמה הגבוה ביותר וגם התוצאה
בן חיון
בן חיון
05:53 10 May 22
תודה מוטי לך ולצוות שלך על עבודה מקצועית ואדיבה. זה לא מובן מאליו שמסבירים לך ומנחים אותך כל שלב ושלב, מעדכנים בפרטים ותמיד זמינים לשאלות. מה שהיה נראה לי גדול ומאיים גרמתם לו להיות פשוט וקל. הגעתי דרך המלצה ועכשיו אני ממליצה בעצמי.
Nofar H
Nofar H
07:49 28 Apr 22
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד על הטיפול המסור והמקצועי והאדיבתודה רבה יישר כח
sara evron
sara evron
16:56 26 Apr 22
תודה רבה לעורך דין מוטי ארד על שירות יוצא דופן ! טיפלת באבא שלי במסירות ובמקצועיות שרואיה לשבח !השירות שקיבלנו היה מהיר , מקצועי והתייחסות לכל הפרטים הכי קטנים !!ממליצה בחום !!!
Luiza Nadav
Luiza Nadav
10:33 25 Apr 22
הגעתי למשרד של עו"ד מוטי ארד לאחר המלצה של מכר,הטיפול בתיק שלי היה מקצועי ואכפתי.קיבלתי הסבר מפורט על כל הנעשה ומענה מהיר על כל שאלה.הרגשתי שאני בידיים טובות ומקצועיות לאורך כל הדרך.תודה רבה למשרד ובפרט לעו"ד מוטי ארד ואנה.ישר כוח.אוהבת ומעריכה מאוד.יפעת ❤
Yfat Kulik
Yfat Kulik
08:34 19 Apr 22
المحامي القدير "موطي اراد" اشكرك من اعماق قلبي على مجهودك الدؤوب وعلى الاخلاص والصدق والامانه ثقتي بك كمحامي لم تخيب بل ذاذتني ايمانا انك من المحامين الذين يعملون فقط بضمير نقي كيف لا وتحصيلات القضيه كانت اكثر من روعه
סמיה געסוס
סמיה געסוס
05:58 16 Apr 22

תאונות דרכים

Open

דילוג לתוכן