פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

תאונות רבות נחשבות כתאונות דרכים קלות במובן זה שנזקי הגוף אינם משמעותיים ועיקר הנזק הוא לרכבים המעורבים. אולם, גם בתאונת דרכים קלה עלול להיות נזק גופני, אשר ניתן לתבוע עליו פיצוי מחברת הביטוח.

תאונת דרכים קלה, היא תאונה שבה נפצע לכל הפחות אדם אחד בצורה קלה יחסית. כל מי שנפגע בתאונת דרכים, גם אם היא קלה, יכול להגיש תביעה לפיצוי על פי הנסיבות. גובה הפיצויים תלוי ברמת הפגיעה, אם קיימת, ובהשלכות שיש לה לעתיד. גובה הפיצויים תלוי גם במומחיות של עו”ד המייצג, וביכולתו למיצוי הזכויות המגיעות ללקוח.

 

התייחסות רצינית לכל תאונה

כל תאונה, גם תאונת דרכים קלה, כדאי לקחת ברצינות, ולהגיע למיון על מנת לבדוק מהן ההשלכות שיש לתאונה על הגוף, גם אם אלו השלכות המתגלות מאוחר. לדוגמה: כאבים בצוואר המגיעים מאוחר, יכולים להעיד על נקע, זאת על אף שהאדם לא תמיד חש בדבר מיד לאחר התאונה.

 

על מה ניתן לקבל פיצוי

ראשית, ישנה חשיבות רבה לשמירת כול התיעוד הרפואי, והבדיקות השונות ,המעידים על המצב הרפואי, על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש, לאחר מכן, בתביעת הפיצוי בגין תאונת דרכים קלה. דרישת הפיצויים היא על פי סעיפים אלו:

  • פיצוי על הוצאה רפואית – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על האמבולנס, הבדיקות המיוחדות שנערכו, ההוצאות על הנסיעה לבדיקות אלו, וכו.
  • פיצוי עבור עזרה לצד שלישי – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על מטפלת, מכשירים רפואיים מיוחדים, ואף עזרה סיעודית. גם עזרה החורגת מהעזרה המצופה ברגיל מבני משפחה או חברים הינה ברת פיצוי על דרך אומדן והערכה ובהתאם לפציעה.
  • פיצוי על ההפסד של ימי העבודה.
  • פיצוי על כאב וסבל – אף במקרה ולא קרתה פציעה שגרמה לנכות, או לפגיעה ביכולת ההשתכרות, גם אז מגיע לנפגע פיצוי בגין תאונת דרכים קלה, באמצעות הסעיף של כאב וסבל. סעיף זה מפצה את הנפגע, עקב כאב או סבל נפשי שנגרם מתאונת הדרכים. כמובן שפיצוי זה מגיע גם למי שנגרם לו נזק גופני משמעותי וזכאי לפיצוי על ראשי הנזק שפורטו לעיל.

 

פיצוי בגין תאונת דרכים 

הפיצוי עבור תאונת דרכים קלה, מחושב על פי מספר מאפיינים:

  • גילו של הנפגע – הפיצוי בסעיף זה, מתייחס ליכולת ההשתכרות העתידית של הנפגע, ולכן ככל שהוא קטן, כך הסכום שייקבע, יהיה רב מזה שיקבע לאדם מבוגר יותר.
  • אחוזי נכות – אחוזי נכות נקבעים על ידי מומחה רפואי הממונה על ידי בית המשפט. ככל שמדובר בתאונת עבודה, ניתן לפנות גם למסלול של קביעת נכות ע”י וועדה מטעם הביטוח הלאומי. קביעה זו תהא מחייבת לתביעה המשפטית. גם במקרה של פגיעה קלה יחסית, אפשר לקבל אחוזי נכות משמעותיים.
  • יכולת ההשתכרות – הפיצוי לוקח בחשבון גם את היכולת של הנפגע להשתכר בהתחשב בפגיעה ובהתחשב באופי עיסוקו. לדוגמה: כאשר ספורטאי נפגע בתאונת דרכים, גם אם זו פגיעה גופנית קלה, היכולת שלו להשתכר פוחתת, כיוון שגופו הוא זה המשמש אותו לעבודה. ספורטאי זה יקבל פיצויים גבוהים, מאשר זה שנפגע, אולם יכולת ההשתכרות שלו, לא נפגעה. בנוסף, הפיצוי יהיה רב יותר, ככול שיכולת ההשתכרות של אדם גבוהה יותר.

 

עורך דין תאונות דרכים

חשוב מאוד להתייעץ עם עו”ד תאונות דרכים קרוב ככל הניתן לתאונה עצמה, על מנת לקבל ליווי מקצועי והדרכה מתחילת הדרך ומתחילת מהלך הטיפול הרפואי. עו”ד המומחה בתחום תאונות הדרכים, ובעל ניסיון מקצועי עשיר, יכיר תקדימים משפטיים בתחום, ויוכל לייעץ לגבי הדרך בה ניתן למצות את כל הזכויות.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד העוסק, בין היתר, בייצוג של נפגעי תאונות דרכים קלות כקשות, על מנת לעזור להם, להגיע למיצוי הזכויות המגיעות להם. לאורך כל הלווי המשפטי, המתבצע בשקיפות מלאה, מקבל הלקוח את מלוא תשומת הלב מצוות המשרד.

 

 

 

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

מוטי ארד יסודי מקצועי וקשוב; ממליצה בחום!!
חפציבה חיון
חפציבה חיון
12:20 01 Dec 21
מקצועי ואדיב תמיד זמין לכל שאלה !!
רעות אברהם
רעות אברהם
08:45 30 Nov 21
ממליץ בחום על מוטי וצוות המשרדכדאי להגיע מכל מקום בארץ בלי לחשושמהמרחק בכללכל מה שצריך מטופל מרחוק במהירות באדיבות וסבלנותכך שגם מרחוק מרגישים טיפול אישי קרוב קרובתודה רבה
RONEN KASIS
RONEN KASIS
08:51 15 Nov 21
משרד עו"ד מעולהקשובים אכפתיים והכי מקצועיים שיש
omriofri
omriofri
20:20 11 Nov 21
מבקש להודות לעו"ד מוטי ארד על הטיפול המסור ,האדיב ועל מתן השירות אישי.משרדו של עו"ד מוטי ארד ליווה אותי לאורך כל הדרך בטיפול בתיק התביעה בצורה מקצועית,יסודית וללא פשרות.לאורך כל הדרך הייתה הרגשה שיש על מי לסמוך.
דן ברגר
דן ברגר
13:55 04 Nov 21
מדובר במשרדי עו"ד המעניקים טיפול איכותי, מסור וצמוד.מוטי אדם מקסים ונעים, חד ורהוט ומביא להישגים ללא פשרות.כלקוח נהניתי מאוד מהשקט המבורך תו"כ שברקע מוטי , לירן ושאר הצוות עבדו במסירות על התיק שלי.יש לי רק מילים טובות לספר ולומר, מאחל להם המשך הצלחה ושגשוג!
אליסף חסן
אליסף חסן
13:21 02 Nov 21
ממליץ בחום ובלי לחשוב פעמיים על מוטי ארד !! טיפל לי בתיק בלי שהייתי צריך להתעסק עם כלוםבאתי פעם אחת כדי לפתוח תיק ופעם אחת בשביל לקבל כסף וגם קיבלתי הרבה יותר ממה שחשבתי שאני אקבלפשוט תענוג! צוות מדהים תודה רבה
Aviv Tepper
Aviv Tepper
06:30 22 Oct 21
شكرا للمحامي מוטי ארד على التعامل الاكثر من رائعخدمة مهنية وتعامل شخصي من اللقاء الاولشكرا لطاقم العمل اللي تابع القضية بشكل شخصي على اتم وجه
Mghir Mghir
Mghir Mghir
08:58 18 Oct 21

תאונות דרכים

Open

דילוג לתוכן