רשלנות רפואית בהריון – לעולם לא לסכן את המשפחה החדשה

כמעט כל דבר חדש שאנחנו עושים בחיים אנחנו מכירים את הרעיון הכללי, בזכות היכרות כללית ממשפחה, בזכות חברים ואפילו בזכות תוכניות טלוויזיה שמדריכות בנושא, בזמן הריון, לא משנה כמה ראינו זאת סביבנו – לעולם לא נבין עד שלא חווים את תשעת החודשים המופלאים האלו, הן מצד הגבר והן מצד האישה.

ישנם כמה וכמה בעיות מוכרות במהלך ההריון שמביאות את הזוג לכדי תביעה מול הגורמים הרפואיים, לפעמים זה מול גניקולוג המלווה את התהליך ולפעמים זה בעצם מול המרפאה שליוותה את הזוג לאורך כל הדרך. עו”ד צבי ילינק, מומחה בתחומי פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית ממשרד ילינק,וייס ושות’, נותן מספר דוגמאות:

  • סקירות לא נכונות של העובר – דבר שעלול להוביל ללידה לא רצויה כמו לידה של תינוק עם מום / פגיעה מוחית לא נעימה לאף אחד מהצדדים
  • הפניה לא נכונה חלקית של הזוג לבדיקות מקדימות לפני החודשים שלא ניתן לעצור בהם את ההריון, בדיקות של מחלות משפחתיות / גנטיות וכדומה
  • בדיקות לא מקצועיות ומרושלות שגורמות לאותו רופא לפספס נקודות חשובות במהך ההריון ואף במהלך הלידה עצמה – מה שלפעמים יכול לצערנו הרב להביא למוות העובר – דבר שמוביל כמובן לנזק נפשי ופיזי עמוק שכמעט אף סכום לא יפצה באמת על ההתרחש

במקרים של רשלנות בהריון אפשר לזהות ברוב המקרים את הנושא העיקר של “רשלנות” כי רוב המקרים מתחלקים לנשים שלא עברו את הבדיקות הנכונות או שלא עברו את כל הבדיקות והחלק השני הוא לגבי הנשים שעברו את הבדיקות אך לא הועלו הממצאים החשובים שרופא מקצועי אחר כנראה כן היה מזהה לפני הלידה והיה יכול לחסוך בצורה דיי חשובה ונכונה לחיים שלמים את עוגמת הנפש.

אחריות כבדה – לשני הצדדים

אחד הדברים שאסור למרפאות ורופאים לשכוח הוא עניין ה”ביחד”, רוב הדברים שיכולים להזיק לילד יכולים באותה המידה ולהזיק גם לאישה, תהליכים שלא מתבצעים בצורה נכונה עבור האישה או עבור הילד – זהו מקרים שכיחים של אי-נוח, הבעיה הופכת להיות הבעיה של שני הצדדים, גם של האם וגם של התינוק. רשלנות בזמן הריון יכולה להשפיע על הרבה יותר מכמה טיפולים. רשלנות בהריון יכולה להביא למות התינוק וחלילה מן הסתם למות האם באותה מידה. הבריאות של אחד משפיעה על השני בצורה מאוד ישירה.

צריכים לזכור שלא לשווא אומרים שלהיות רופא זוהי אחריות גדולה, למרות שהאם צריכה להיות אחראית ולהיות עירנית ולספר על כל נקודה שמרגישה לה מוזרה בזמן ההריון – עדיין, הרופא המטפל, לרוב הגניקולוג צריך להיות עם יד על הדופק, תרתי משמע. אחריות כבדה מביאה לאם רוגע וביטחון שכל התהליך נקי מבעיות שממתין לרגע הגדול. כאשר האם מגיעה לרגע שהיא מבינה שהיא נפלה למקרה רשלני, רצוי מאוד להתייחס לצורה ברצינות, מדובר כאן על סיכון המשפחה החדשה שלכם. אל תעצרו, קיבלתם חוות דעת? מעולה, עכשיו הגיע הזמן לתפוס מומחה ולהסביר לו את המקרה ואף להבין את המתחרש, החל מטיפולים נוספים לבדיקות למען המשפט ועד לעלויות שחוזרות לאחר מכן בצורת הפיצוי הכספי (שלצערנו הגיע מהנסיבות).

רשלנות רפואית בהריון יכולה להשפיע על נקודה קריטית בחיים, אל תתפשרו, תמצאו רופא הגון וקשוב.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן