רשלנות רפואית בהריון – לעולם לא לסכן את המשפחה החדשה

רשלנות רפואית בהריון – לעולם לא לסכן את המשפחה החדשה

כמעט כל דבר חדש שאנחנו עושים בחיים אנחנו מכירים את הרעיון הכללי, בזכות היכרות כללית ממשפחה, בזכות חברים ואפילו בזכות תוכניות טלוויזיה שמדריכות בנושא, בזמן הריון, לא משנה כמה ראינו זאת סביבנו – לעולם לא נבין עד שלא חווים את תשעת החודשים המופלאים האלו, הן מצד הגבר והן מצד האישה.

ישנם כמה וכמה בעיות מוכרות במהלך ההריון שמביאות את הזוג לכדי תביעה מול הגורמים הרפואיים, לפעמים זה מול גניקולוג המלווה את התהליך ולפעמים זה בעצם מול המרפאה שליוותה את הזוג לאורך כל הדרך. עו”ד צבי ילינק, מומחה בתחומי פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית ממשרד ילינק,וייס ושות’, נותן מספר דוגמאות:

  • סקירות לא נכונות של העובר – דבר שעלול להוביל ללידה לא רצויה כמו לידה של תינוק עם מום / פגיעה מוחית לא נעימה לאף אחד מהצדדים
  • הפניה לא נכונה חלקית של הזוג לבדיקות מקדימות לפני החודשים שלא ניתן לעצור בהם את ההריון, בדיקות של מחלות משפחתיות / גנטיות וכדומה
  • בדיקות לא מקצועיות ומרושלות שגורמות לאותו רופא לפספס נקודות חשובות במהך ההריון ואף במהלך הלידה עצמה – מה שלפעמים יכול לצערנו הרב להביא למוות העובר – דבר שמוביל כמובן לנזק נפשי ופיזי עמוק שכמעט אף סכום לא יפצה באמת על ההתרחש

במקרים של רשלנות בהריון אפשר לזהות ברוב המקרים את הנושא העיקר של “רשלנות” כי רוב המקרים מתחלקים לנשים שלא עברו את הבדיקות הנכונות או שלא עברו את כל הבדיקות והחלק השני הוא לגבי הנשים שעברו את הבדיקות אך לא הועלו הממצאים החשובים שרופא מקצועי אחר כנראה כן היה מזהה לפני הלידה והיה יכול לחסוך בצורה דיי חשובה ונכונה לחיים שלמים את עוגמת הנפש.

אחריות כבדה – לשני הצדדים

אחד הדברים שאסור למרפאות ורופאים לשכוח הוא עניין ה”ביחד”, רוב הדברים שיכולים להזיק לילד יכולים באותה המידה ולהזיק גם לאישה, תהליכים שלא מתבצעים בצורה נכונה עבור האישה או עבור הילד – זהו מקרים שכיחים של אי-נוח, הבעיה הופכת להיות הבעיה של שני הצדדים, גם של האם וגם של התינוק. רשלנות בזמן הריון יכולה להשפיע על הרבה יותר מכמה טיפולים. רשלנות בהריון יכולה להביא למות התינוק וחלילה מן הסתם למות האם באותה מידה. הבריאות של אחד משפיעה על השני בצורה מאוד ישירה.

צריכים לזכור שלא לשווא אומרים שלהיות רופא זוהי אחריות גדולה, למרות שהאם צריכה להיות אחראית ולהיות עירנית ולספר על כל נקודה שמרגישה לה מוזרה בזמן ההריון – עדיין, הרופא המטפל, לרוב הגניקולוג צריך להיות עם יד על הדופק, תרתי משמע. אחריות כבדה מביאה לאם רוגע וביטחון שכל התהליך נקי מבעיות שממתין לרגע הגדול. כאשר האם מגיעה לרגע שהיא מבינה שהיא נפלה למקרה רשלני, רצוי מאוד להתייחס לצורה ברצינות, מדובר כאן על סיכון המשפחה החדשה שלכם. אל תעצרו, קיבלתם חוות דעת? מעולה, עכשיו הגיע הזמן לתפוס מומחה ולהסביר לו את המקרה ואף להבין את המתחרש, החל מטיפולים נוספים לבדיקות למען המשפט ועד לעלויות שחוזרות לאחר מכן בצורת הפיצוי הכספי (שלצערנו הגיע מהנסיבות).

רשלנות רפואית בהריון יכולה להשפיע על נקודה קריטית בחיים, אל תתפשרו, תמצאו רופא הגון וקשוב.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן