רשלנות רפואית מהי?

רשלנות רפואית מהי?

 כאשר נגרם נזק בריאותי כתוצאה מטיפול רפואי לקוי, ניתן, במקרים רבים, לתבוע ממעניק הטיפול הלקוי, את הנזקים שנגרמו למטופל. תביעות אלה מכונות תביעות רשלנות רפואית, והן יכולות להיות מוגשות כנגד מוסד רפואי, רופא, אחות וכדו’, אך בדרך כלל, הן מוגשות כנגד המוסד הרפואי בו הוענק הטיפול.

 דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית יש, לצערנו, למכביר – רשלנות באבחון מומים בבדיקות בשלב ההיריון, ניתוחים שכשלו, טיפול רפואי שגוי ועוד. בשנים האחרונות גברה המודעות גם לרשלנות שעניינה ביצוע טיפול פולשני (כגון ניתוח), מבלי שהוסבר למטופל קודם לכן, באופן ברור ומפורט, מהם הסיכונים הכרוכים בביצוע הטיפול. במקרים אלה, כאשר הסיכון מתממש, גם ללא רשלנות, יתכן והמטופל יהא זכאי לפיצוי.

 על מנת שעורך דין רשלנות רפואית יצליח בתביעות מעין אלה, יש להראות, בעזרת חוות דעת מומחה רפואי, כי מעניק הטיפול, למשל הרופא, הפר את חובת הזהירות כלפי המטופל, דהיינו, שלא נהג באופן שרופא סביר היה נוהג באותו מקרה.

בנוסף, יש להראות כי נגרם למטופל נזק בריאותי כתוצאה מן הטיפול הלקוי ואת היקפו.

כמו כן, יש להראות כי קיים קשר בין התרשלות מעניק הטיפול לבין הנזק הבריאותי, דהיינו, שאלמלא הטיפול הלקוי, לא היה מתרחש הנזק.

באשר לנזק עצמו, על המטופל “לתרגם” את הנזק שנגרם לו למונחים כספיים. הנזקים שבגינם מוענק הפיצוי הם, בדרך כלל, פיצוי בגין הכאב והסבל, הפסדי השכר שנגרמו, עזרת הזולת שהמטופל נאלץ להסתייע בה וההוצאות שנגרמו למטופל בעקבות הטיפול.

האמור מהווה מידע ראשוני בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן