אישה תובעת פיצויים בגין נזקי גוף

אישה תובעת פיצויים בגין נזקי גוף

ת.א. 732/05 גו’בראן תריז’ נ’ שירותי בריאות כללית.

“הסכמה מדעת \ החלת הכלל הדבר מדבר בעד עצמו “

המדובר באישה אשר תבעה את בית החולים לפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה.

השאלה שעלתה לדיון הינה החתמת התובעת על טופס הסכמה לניתוח בעוד שצויין סוג ניתוח אשר אינו רלוונטי התובעת חתמה על טופס לניתוח סטנדרטי אשר אינו כולל את הסיבוכים והסיכונים הצפויים מסוג הניתוח אותו לכאורה עברה התובעת.

קרי, הצוות המטפל לא ייחס כל חשיבות להסכמתה של התובעת, פרטיו לא הוקראו לתובעת ולא הוסברו לה כלל.

התובעת עברה ניתוח לפרוסקופי להסרת כיס המרה הכולל טיפולים וניתוח שני אשר נכשלו וגרמו לה נזק.

בית המשפט המחוזי פסק כי יש לקבל את התביעה בגין רשלנות רפואית מהנסיבות שלעיל – התנאי הראשון הוא הכלל לפי סעיף 41 לפק’ הנזיקין לפיו התובעת לא ידעה ולא הייתה לה יכולת לדעת מהן נסיבות האירוע.

פרטי דליפת נוזל המרה נעלם ונותר מעורפל כך שהסבירות שהתובעת לא יכולה הייתה לדעת מה אירע ומה גרם לכך. כך שתנאי ראשון זה מתקיים.

הרופאים אשר ביצעו ארת הניתוח והטיפול הכולל שלטו במהלכו כוול מתקני בית החולים לכן גם תנאי זה מתקיים.

לאחר הניתוח הראשון התגלה דלף אשר לא אותר גם במהלך הניתוח השני ובשל כך לא בוצע כל תיקון ובכך מתקיים התנאי השלישי של הכלל הדבר מדבר בעד עצמו.

הנתבעת לא הוכיחה כי נהגו בזהירות סבירה על מנת למנוע את הדלף נהמסיבי ולא כי נקטו בכל אמצעי לתיקונו שלאה זו לכל אורך הדיון נותרה מעורפלת ובכך נמצא כי הנתבעות התרשלו בטיפול בתובעת.

לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי לא היה מקום להעביר את נטל השכנוע מכל המכלול עולה כי הרופאים המטפלים לא ביצעו את החובה המוטלת עליהם גם בביצעו רישום ובכך לא ביצעו את הנהלים עליהם יש להקפיד והינם חובה חקוקה בחוק זכויות החולה.

זאת ועוד, החתמתה על טופס הסכמה לניתוח השני בעוד שהוחתמה על ניתוח סטנדרטי ללא כל התייחסות לסוג הניתוח אותו ביצעה ללא כל פירוט נסיבותיו על הסיכונים והסיבוכים הצפויים מביצועו וללא כל התייחסות להסכמתה של התובעת, אשר לא קראו בפניה את הטופס ולא הסבירו לה את פרטיו כך שאילו היו מבצעים זאת היו מבחינים כי בוצע טעות בסוג הניתוח.

לכן, התובעת לא נתנה הסכמתה קרי, לא הייתה הסכמה מדעת, ולא הייתה מודעת לכל הסיבוכים העלולים לעלות כתוצאה מביצעו וולפיכך יש לקבוע כי הנתבעות הינן אחריות לנזק שנגרם לה אלמלא היה הניתוח נכשל היתה נמנעת נכותה של התובעת ולפיכך קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לה לבין הניתוח והטיפולים שקיבלה הנובעים מהתרשלות הצוות הרפואי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן