אישה תובעת פיצויים בגין נזקי גוף

ת.א. 732/05 גו’בראן תריז’ נ’ שירותי בריאות כללית.

“הסכמה מדעת \ החלת הכלל הדבר מדבר בעד עצמו “

המדובר באישה אשר תבעה את בית החולים לפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה.

השאלה שעלתה לדיון הינה החתמת התובעת על טופס הסכמה לניתוח בעוד שצויין סוג ניתוח אשר אינו רלוונטי התובעת חתמה על טופס לניתוח סטנדרטי אשר אינו כולל את הסיבוכים והסיכונים הצפויים מסוג הניתוח אותו לכאורה עברה התובעת.

קרי, הצוות המטפל לא ייחס כל חשיבות להסכמתה של התובעת, פרטיו לא הוקראו לתובעת ולא הוסברו לה כלל.

התובעת עברה ניתוח לפרוסקופי להסרת כיס המרה הכולל טיפולים וניתוח שני אשר נכשלו וגרמו לה נזק.

בית המשפט המחוזי פסק כי יש לקבל את התביעה בגין רשלנות רפואית מהנסיבות שלעיל – התנאי הראשון הוא הכלל לפי סעיף 41 לפק’ הנזיקין לפיו התובעת לא ידעה ולא הייתה לה יכולת לדעת מהן נסיבות האירוע.

פרטי דליפת נוזל המרה נעלם ונותר מעורפל כך שהסבירות שהתובעת לא יכולה הייתה לדעת מה אירע ומה גרם לכך. כך שתנאי ראשון זה מתקיים.

הרופאים אשר ביצעו ארת הניתוח והטיפול הכולל שלטו במהלכו כוול מתקני בית החולים לכן גם תנאי זה מתקיים.

לאחר הניתוח הראשון התגלה דלף אשר לא אותר גם במהלך הניתוח השני ובשל כך לא בוצע כל תיקון ובכך מתקיים התנאי השלישי של הכלל הדבר מדבר בעד עצמו.

הנתבעת לא הוכיחה כי נהגו בזהירות סבירה על מנת למנוע את הדלף נהמסיבי ולא כי נקטו בכל אמצעי לתיקונו שלאה זו לכל אורך הדיון נותרה מעורפלת ובכך נמצא כי הנתבעות התרשלו בטיפול בתובעת.

לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי לא היה מקום להעביר את נטל השכנוע מכל המכלול עולה כי הרופאים המטפלים לא ביצעו את החובה המוטלת עליהם גם בביצעו רישום ובכך לא ביצעו את הנהלים עליהם יש להקפיד והינם חובה חקוקה בחוק זכויות החולה.

זאת ועוד, החתמתה על טופס הסכמה לניתוח השני בעוד שהוחתמה על ניתוח סטנדרטי ללא כל התייחסות לסוג הניתוח אותו ביצעה ללא כל פירוט נסיבותיו על הסיכונים והסיבוכים הצפויים מביצועו וללא כל התייחסות להסכמתה של התובעת, אשר לא קראו בפניה את הטופס ולא הסבירו לה את פרטיו כך שאילו היו מבצעים זאת היו מבחינים כי בוצע טעות בסוג הניתוח.

לכן, התובעת לא נתנה הסכמתה קרי, לא הייתה הסכמה מדעת, ולא הייתה מודעת לכל הסיבוכים העלולים לעלות כתוצאה מביצעו וולפיכך יש לקבוע כי הנתבעות הינן אחריות לנזק שנגרם לה אלמלא היה הניתוח נכשל היתה נמנעת נכותה של התובעת ולפיכך קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לה לבין הניתוח והטיפולים שקיבלה הנובעים מהתרשלות הצוות הרפואי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

משרד מעולה אנשים קשובים וכמובן מוטי הכי מקצועי בעולם, הכל עובד במהירות ובקלות, אלף תודות מוטי ערד
Eylon Pisam
Eylon Pisam
06:08 29 Sep 21
לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
X

    Open

    דילוג לתוכן