אישה תובעת פיצויים בגין נזקי גוף

ת.א. 732/05 גו’בראן תריז’ נ’ שירותי בריאות כללית.

“הסכמה מדעת \ החלת הכלל הדבר מדבר בעד עצמו “

המדובר באישה אשר תבעה את בית החולים לפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה.

השאלה שעלתה לדיון הינה החתמת התובעת על טופס הסכמה לניתוח בעוד שצויין סוג ניתוח אשר אינו רלוונטי התובעת חתמה על טופס לניתוח סטנדרטי אשר אינו כולל את הסיבוכים והסיכונים הצפויים מסוג הניתוח אותו לכאורה עברה התובעת.

קרי, הצוות המטפל לא ייחס כל חשיבות להסכמתה של התובעת, פרטיו לא הוקראו לתובעת ולא הוסברו לה כלל.

התובעת עברה ניתוח לפרוסקופי להסרת כיס המרה הכולל טיפולים וניתוח שני אשר נכשלו וגרמו לה נזק.

בית המשפט המחוזי פסק כי יש לקבל את התביעה בגין רשלנות רפואית מהנסיבות שלעיל – התנאי הראשון הוא הכלל לפי סעיף 41 לפק’ הנזיקין לפיו התובעת לא ידעה ולא הייתה לה יכולת לדעת מהן נסיבות האירוע.

פרטי דליפת נוזל המרה נעלם ונותר מעורפל כך שהסבירות שהתובעת לא יכולה הייתה לדעת מה אירע ומה גרם לכך. כך שתנאי ראשון זה מתקיים.

הרופאים אשר ביצעו ארת הניתוח והטיפול הכולל שלטו במהלכו כוול מתקני בית החולים לכן גם תנאי זה מתקיים.

לאחר הניתוח הראשון התגלה דלף אשר לא אותר גם במהלך הניתוח השני ובשל כך לא בוצע כל תיקון ובכך מתקיים התנאי השלישי של הכלל הדבר מדבר בעד עצמו.

הנתבעת לא הוכיחה כי נהגו בזהירות סבירה על מנת למנוע את הדלף נהמסיבי ולא כי נקטו בכל אמצעי לתיקונו שלאה זו לכל אורך הדיון נותרה מעורפלת ובכך נמצא כי הנתבעות התרשלו בטיפול בתובעת.

לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי לא היה מקום להעביר את נטל השכנוע מכל המכלול עולה כי הרופאים המטפלים לא ביצעו את החובה המוטלת עליהם גם בביצעו רישום ובכך לא ביצעו את הנהלים עליהם יש להקפיד והינם חובה חקוקה בחוק זכויות החולה.

זאת ועוד, החתמתה על טופס הסכמה לניתוח השני בעוד שהוחתמה על ניתוח סטנדרטי ללא כל התייחסות לסוג הניתוח אותו ביצעה ללא כל פירוט נסיבותיו על הסיכונים והסיבוכים הצפויים מביצועו וללא כל התייחסות להסכמתה של התובעת, אשר לא קראו בפניה את הטופס ולא הסבירו לה את פרטיו כך שאילו היו מבצעים זאת היו מבחינים כי בוצע טעות בסוג הניתוח.

לכן, התובעת לא נתנה הסכמתה קרי, לא הייתה הסכמה מדעת, ולא הייתה מודעת לכל הסיבוכים העלולים לעלות כתוצאה מביצעו וולפיכך יש לקבוע כי הנתבעות הינן אחריות לנזק שנגרם לה אלמלא היה הניתוח נכשל היתה נמנעת נכותה של התובעת ולפיכך קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לה לבין הניתוח והטיפולים שקיבלה הנובעים מהתרשלות הצוות הרפואי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן