אישה תובעת פיצויים בגין נזקי גוף

ת.א. 732/05 גו'בראן תריז' נ' שירותי בריאות כללית.

"הסכמה מדעת \ החלת הכלל הדבר מדבר בעד עצמו "

המדובר באישה אשר תבעה את בית החולים לפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה.

השאלה שעלתה לדיון הינה החתמת התובעת על טופס הסכמה לניתוח בעוד שצויין סוג ניתוח אשר אינו רלוונטי התובעת חתמה על טופס לניתוח סטנדרטי אשר אינו כולל את הסיבוכים והסיכונים הצפויים מסוג הניתוח אותו לכאורה עברה התובעת.

קרי, הצוות המטפל לא ייחס כל חשיבות להסכמתה של התובעת, פרטיו לא הוקראו לתובעת ולא הוסברו לה כלל.

התובעת עברה ניתוח לפרוסקופי להסרת כיס המרה הכולל טיפולים וניתוח שני אשר נכשלו וגרמו לה נזק.

בית המשפט המחוזי פסק כי יש לקבל את התביעה בגין רשלנות רפואית מהנסיבות שלעיל – התנאי הראשון הוא הכלל לפי סעיף 41 לפק' הנזיקין לפיו התובעת לא ידעה ולא הייתה לה יכולת לדעת מהן נסיבות האירוע.

פרטי דליפת נוזל המרה נעלם ונותר מעורפל כך שהסבירות שהתובעת לא יכולה הייתה לדעת מה אירע ומה גרם לכך. כך שתנאי ראשון זה מתקיים.

הרופאים אשר ביצעו ארת הניתוח והטיפול הכולל שלטו במהלכו כוול מתקני בית החולים לכן גם תנאי זה מתקיים.

לאחר הניתוח הראשון התגלה דלף אשר לא אותר גם במהלך הניתוח השני ובשל כך לא בוצע כל תיקון ובכך מתקיים התנאי השלישי של הכלל הדבר מדבר בעד עצמו.

הנתבעת לא הוכיחה כי נהגו בזהירות סבירה על מנת למנוע את הדלף נהמסיבי ולא כי נקטו בכל אמצעי לתיקונו שלאה זו לכל אורך הדיון נותרה מעורפלת ובכך נמצא כי הנתבעות התרשלו בטיפול בתובעת.

לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי לא היה מקום להעביר את נטל השכנוע מכל המכלול עולה כי הרופאים המטפלים לא ביצעו את החובה המוטלת עליהם גם בביצעו רישום ובכך לא ביצעו את הנהלים עליהם יש להקפיד והינם חובה חקוקה בחוק זכויות החולה.

זאת ועוד, החתמתה על טופס הסכמה לניתוח השני בעוד שהוחתמה על ניתוח סטנדרטי ללא כל התייחסות לסוג הניתוח אותו ביצעה ללא כל פירוט נסיבותיו על הסיכונים והסיבוכים הצפויים מביצועו וללא כל התייחסות להסכמתה של התובעת, אשר לא קראו בפניה את הטופס ולא הסבירו לה את פרטיו כך שאילו היו מבצעים זאת היו מבחינים כי בוצע טעות בסוג הניתוח.

לכן, התובעת לא נתנה הסכמתה קרי, לא הייתה הסכמה מדעת, ולא הייתה מודעת לכל הסיבוכים העלולים לעלות כתוצאה מביצעו וולפיכך יש לקבוע כי הנתבעות הינן אחריות לנזק שנגרם לה אלמלא היה הניתוח נכשל היתה נמנעת נכותה של התובעת ולפיכך קיים קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לה לבין הניתוח והטיפולים שקיבלה הנובעים מהתרשלות הצוות הרפואי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן