לפעמים הרופא לא יודע הכול

דניאלה פנתה לבדיקות רפואיות ואלו גילו כי היא סובלת ממחלת הסרטן.

הבדיקות הרפואיות גילו כי דניאלה סובלת מלימפומה מסוג MZL. הרופאה המטפלת של דניאלה ערכה בדיקות והפנתה אותה למספר טיפולי כימותרפיה.

רשלנות רפואית
רשלנות רפואית

לרוע מזלה, במהלך למעלה משנה, טיפולי הכימותרפיה לא הועילו כלל. המחלה התפשטה והמשיכה לגדול ולהתפתח. לאחר שכל הטיפולים הרפואיים נכשלו ולמרות שביניהם היה טיפול כימותרפי אגרסיבי ביותר, הרופאה המטפלת בדניאלה אמרה נואש.

בשלב קריטי זה, דניאלה הבינה כי היא חייבת לקבל אבחנה נוספת. דניאלה עברה לבית חולים אחר. באופן די מהר בבית החולים החדש, הרופא המטפל גילה כי הלימפומה ממנה סובלת דניאלה היא לא מסוג MZL אלא הודג’קין.

משמעות הדבר – הטיפולים הרפואיים הקודמים כלל לא עזרו ולא יכלו לעזור. דניאלה חייבת טיפול רפואי אחר. לאחר אבחון המחלה הנכונה, דניאלה החלה לקבל טיפול רפואי ומאז מחלתה נמצאת בנסיגה מתמדת.

דניאלה הביאה את המקרה האישי שלה לפתחו של בית המשפט במסגרת תביעת רשלנות רפואית כנגד מי שטיפל בה.

מטעם בית החולים הראשון נטען כי בסופו של יום המחלה הנכונה אובחנה וכי למעשה למרות שדניאלה עברה תקופה בת למעלה משנה של טיפולים רפואיים לא מתאימים וסבלה רבות, הרי שלא נגרם לה נזק. שכן, כיום המחלה אובחנה והיא נמצאת בנסיגה.

בית המשפט דחה טענה זו של בית החולים וקבע כי דניאלה קיבלה טיפול רפואי שלא תאם את סוג המחלה. דניאלה זכתה בפיצוי על הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מכך.

סוגיה חשובה נוספת אשר עלתה במהלך הדיון על רשלנות רפואית בבית המשפט היא חשיבות התיעוד הרפואי והמקצועי על ידי הרופא המטפל. בית המשפט הדגיש את חשיבות העניין ופסק כי מעבר לחובה הקיימת על הרופא המטפל לכתוב בתיק הרפואי של החולה את הטיפולים הרפואיים, ישנה גם חובה לתעד את הלך המחשבה והנימוקים שעמדו לנגדו בעת שבחר לנקוט בהליך רפואי או להימנע ממנו. בייחוד שעה שמדובר בחולה במחלה קשה ומסוכנת.

חשיבות התיעוד וההנמקות היא על מנת שיתר הרופאים שיטפלו באותו חולה יוכלו לערוך מעין סיעור מוחות ולבחון, בזמן אמת, את החלטות יתר הרופאים, כדי לבקר האחד את השני ולהגיע לגילוי המחלה הנכונה. למנוע טעויות שיעלו בחיי אדם למעשה.

מקרה זה ממחיש באופן מובהק ביותר את החשיבות בקבלת חוות דעת רפואיות נוספות וכי לפעמים, הרופא הוא גם רק בן אדם – הוא לא יודע הכול.

כן מהווה פסק הדין נורת אזהרה לרופאים המטפלים לבחון עצמם כל הזמן, לתעד ולהסביר לעצמם ולאחרים, למה הם בוחרים בטיפול רפואי כזה על פני האחר.

ייאמר כי דניאלה זהו שם בדוי, אך המקרה הינו אמיתי.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

משרד מעולה אנשים קשובים וכמובן מוטי הכי מקצועי בעולם, הכל עובד במהירות ובקלות, אלף תודות מוטי ערד
Eylon Pisam
Eylon Pisam
06:08 29 Sep 21
לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
X

    Open

    דילוג לתוכן