לפעמים הרופא לא יודע הכול

דניאלה פנתה לבדיקות רפואיות ואלו גילו כי היא סובלת ממחלת הסרטן.

הבדיקות הרפואיות גילו כי דניאלה סובלת מלימפומה מסוג MZL. הרופאה המטפלת של דניאלה ערכה בדיקות והפנתה אותה למספר טיפולי כימותרפיה.

רשלנות רפואית
רשלנות רפואית

לרוע מזלה, במהלך למעלה משנה, טיפולי הכימותרפיה לא הועילו כלל. המחלה התפשטה והמשיכה לגדול ולהתפתח. לאחר שכל הטיפולים הרפואיים נכשלו ולמרות שביניהם היה טיפול כימותרפי אגרסיבי ביותר, הרופאה המטפלת בדניאלה אמרה נואש.

בשלב קריטי זה, דניאלה הבינה כי היא חייבת לקבל אבחנה נוספת. דניאלה עברה לבית חולים אחר. באופן די מהר בבית החולים החדש, הרופא המטפל גילה כי הלימפומה ממנה סובלת דניאלה היא לא מסוג MZL אלא הודג’קין.

משמעות הדבר – הטיפולים הרפואיים הקודמים כלל לא עזרו ולא יכלו לעזור. דניאלה חייבת טיפול רפואי אחר. לאחר אבחון המחלה הנכונה, דניאלה החלה לקבל טיפול רפואי ומאז מחלתה נמצאת בנסיגה מתמדת.

דניאלה הביאה את המקרה האישי שלה לפתחו של בית המשפט במסגרת תביעת רשלנות רפואית כנגד מי שטיפל בה.

מטעם בית החולים הראשון נטען כי בסופו של יום המחלה הנכונה אובחנה וכי למעשה למרות שדניאלה עברה תקופה בת למעלה משנה של טיפולים רפואיים לא מתאימים וסבלה רבות, הרי שלא נגרם לה נזק. שכן, כיום המחלה אובחנה והיא נמצאת בנסיגה.

בית המשפט דחה טענה זו של בית החולים וקבע כי דניאלה קיבלה טיפול רפואי שלא תאם את סוג המחלה. דניאלה זכתה בפיצוי על הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מכך.

סוגיה חשובה נוספת אשר עלתה במהלך הדיון על רשלנות רפואית בבית המשפט היא חשיבות התיעוד הרפואי והמקצועי על ידי הרופא המטפל. בית המשפט הדגיש את חשיבות העניין ופסק כי מעבר לחובה הקיימת על הרופא המטפל לכתוב בתיק הרפואי של החולה את הטיפולים הרפואיים, ישנה גם חובה לתעד את הלך המחשבה והנימוקים שעמדו לנגדו בעת שבחר לנקוט בהליך רפואי או להימנע ממנו. בייחוד שעה שמדובר בחולה במחלה קשה ומסוכנת.

חשיבות התיעוד וההנמקות היא על מנת שיתר הרופאים שיטפלו באותו חולה יוכלו לערוך מעין סיעור מוחות ולבחון, בזמן אמת, את החלטות יתר הרופאים, כדי לבקר האחד את השני ולהגיע לגילוי המחלה הנכונה. למנוע טעויות שיעלו בחיי אדם למעשה.

מקרה זה ממחיש באופן מובהק ביותר את החשיבות בקבלת חוות דעת רפואיות נוספות וכי לפעמים, הרופא הוא גם רק בן אדם – הוא לא יודע הכול.

כן מהווה פסק הדין נורת אזהרה לרופאים המטפלים לבחון עצמם כל הזמן, לתעד ולהסביר לעצמם ולאחרים, למה הם בוחרים בטיפול רפואי כזה על פני האחר.

ייאמר כי דניאלה זהו שם בדוי, אך המקרה הינו אמיתי.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן