מקרים של רשלנות רפואית

1. “המנתחים שכחו פד מתחת ללב שלי”

כתבה של הדס שטייף

הרופאים בבית החולים קפלן ברחובות חשבו שניתוח המעקפים הסתיים בהצלחה, אך כשהחולה הועברה למחלקה התברר כי בגופה נשכח פד גזה. כעת תובעת החולה את הרופא המנתח ואת בית החולים באשמת רשלנות.

בכתב תביעה שהגיש בשמה עו”ד מוטי ארד לבית משפט השלום בקרית גת, נטען כי מאז הניתוח להוצאת שאריות הניתוח הקודם חדלה האישה לתפקד בכוחות עצמה והיא מרותקת למיטה וזקוקה לטיפול צמוד.

2. שאלה בשבוע- “מתי יש עילה לתביעה ברשלנות רפואית?”

עו”ד מוטי ארד, המתמחה בדיני נזיקין, ביטוח ורשלנות רפואית משיב: ישנם מספר מצבים, להלן דוגמאות בולטות:

  1. במקרה של רשלנות בטיפול, איחור באבחון המחלה או אבחון שגוי. עם זאת, לא כל טעות במעשיו או בשיקול הדעת של הרופא מהווה עילה לרשלנות רפואית. כאשר הרופא מעניק טיפול טוב כפי שנהוג, או שאיבחן מחלה בהתאם לידע הרפואי שהיה נכון לאותו מועד, ובכל זאת הסתבר בדיעבד שהייתה טעות ונגרם נזק, אין מקום להגיש תביעה. טעות הנחשבת לרשלנות רפואית היא כזו שנובעת ממעשה או ממחדל שיש בהם משום סטייה מהמקובל ומהסביר.
  2. במקרים רבים, גם אם הרופא לא התרשל במתן טיפול רפואי, ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית אם לא ניתן לחולה הסבר על כל הסיכונים הקיימים בסוג הטיפול או הניתוח שבוצע. כדי לברר אם ישנה עילה לתביעה, יש להתייעץ עם עו”ד המתמחה בתביעות רשלנות רפואית. הסוגיה מכונה “הסכמה מדעת”.

3. “אושפזתי בגיל 13 יצאתי בן 16”  

תביעת ענק שהוגשה על ידי עו”ד מוטי ארד נגד איכילוב: לירן ריש תובע מבית החולים איכילוב 2.3 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית, לאחר שמגיל 13 עבר תשעה ניתוחים בראשו, שקע בתרדמת למשך שנתיים וחצי ועבר טיפול שיקומי ארוך. עכשיו נודע לו כי ייאלץ לעבור ניתוח ראש נוסף. ריש: “מי מבטיח לי שאם אנותח שוב, אני אתעורר!”

תביעה בסך 2.3 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית הוגשה בשבוע שעבר בבית המשפט השלום בתל אביב נגד בית החולים איכילוב.

4. כיצד אדע האם יש לי עילה ברשלנות רפואית?

על מנת לקבוע האם קמה עילת תביעה בגין רשלנות רפואית יש לאסוף את כל החומר הרפואי הרלוונטי, לבחון את המסמכים  ולהיוועץ במומחה רפואי בתחום. נדגיש כי לא ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית מבלי לגבותה בחוות דעת מומחה רפואי.

 במידה ומהבירור יעלה כי הטיפול שניתן היה בלתי סביר, היה על הרופא לנהוג אחרת וכי התנהלות אחרת מצדו הייתה עשויה, בסבירות גבוהה, למנוע או להקטין את הנזק שנגרם, אזי יש מקום לפעול להגשת תביעה ברשלנות רפואית.

עם זאת, לא כל טעות במעשיו או בשיקול הדעת של הרופא מהווה עילה לרשלנות רפואית. חשוב להבדיל בין נזק שנגרם כתוצאה מהתנהלות רפואית שאינה הולמת או כזו שחורגת מסטנדרט רפואי סביר, שאז מדובר ברשלנות רפואית, לבין נזק שהינו סיבוך מוכר כתוצאה מהטיפול הרפואי, אשר עלול להיווצר גם כאשר הטיפול הרפואי היה ראוי ובהתאם למקובל.
ככל והינכם סבורים כי נגרמה רשלנות רפואית אני ממליץ לפנות לעו”ד העוסק בתחום הרשלנות הרפואית לצורך בחינת מצבכם המשפטי.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן