עורך דין רשלנות רפואית בהריון

לאורך כל חודשי ההיריון, עוברת האם בדיקות רפואיות רבות ושונות, תחת אחריות רופא, שמפנה את האם לטיפולים אלו בזמן המתאים לכך, ותוך זהירות רבה והקשבה לתלונות של האם. כאשר אין הרופא פועל כך, עלול הדבר להוביל לנזקים פיזיים לאם ולעובר. מקרים אלו, הינם מקרים בהם קיים חשש כי יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

 

רשלנות רפואית בהריון

רמת הבדיקות והמכשירים הקיימים למעקב אחר ההיריון עולה בהתמדה, ורמת הצפייה מהצוות הרפואי שאחראי על המעקב, עולה גם היא. רשלנות רפואית בהריון, ובהתאם לסטנדרט המקצועי הקיים בנקודת הזמן הרלוונטית. אי לכך, בעיות שקרו בעת מעקב הריון, עלולות לשמש תשתית, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בהריון.

הבדיקות במעקב ההיריון

מעקב הריון כולל מספר סוגי בדיקות עיקריות:

  • בדיקת שתן, דם ומדדים שונים – בדיקות אלו נערכות לאם ,על מנת לזהות מחלה או זיהום, וכן כדי לשלול תופעות שונות, כגון סכרת הריון.
  • סקירת אולטרסאונד – סקירת אולטרסאונד נערכת על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר, להערכת משקלו, ולזיהוי קיומו של מום.
  • בדיקה של החומר הגנטי – נערכת גם היא על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר ולזיהוי מומים.

מצבים של רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש בצורות רבות, כגון:

  • אי הפנייה לביצוע בדיקה מסוימת
  • התעלמות מקיומו של ממצא גנטי חשוד הקיים במשפחתה של היולדת.
  • התעלמות מסימנים חשודים המדווחים על ידי היולדת.
  • הבנה שגויה של התוצאות של הבדיקות.

כל המקרים האלו, יכולים לגרום למחדל באבחון של בעיות שונות, שעלולות להופיע בהריון כגון: מצוקת של העובר, רעלת הריון, סכרת הריון, עובר בעל משקל רב ועוד.

הולדה בעוולה

בעיה נוספת שיכולה לקרות, עקב כשל במעקב ההיריון ואי הפניית האם לבדיקות שונות, היא אי איבחון מום בעובר. במקרים רבים, גילוי מוקדם של מום קשה יש להניח בסבירות גבוה שההורים היו בוחרים להפסיק את ההיריון.

מקום בו לא נתגלה המום בעת ההריון והגיע לעולם ולד הסובל מבעיות רפואיות קשות ובלתי ניתנות לטיפול, תופעה זו נקראת גם הולדה בעוולה.

הריון בסיכון גבוה

כאשר קיים סיכון אצל האם ללידה מוקדמת או להתפתחות מצוקה באם או בעובר, עקב לידות מוקדמות שחוותה בעבר, או עקב הריון עם מספר עוברים או עקב בעיות בהריון עצמו, היא נחשבת להריון בסיכון גבוה. במקרה כזה, יש צורך לטפל ולהנחות אותה, כדי להקטין את האפשרות ללידה מוקדמת.

צורך בהקדמת הלידה

קיימים מקרים בהריון, בהם יש צורך בהקדמת הלידה, לדוגמה במצבים כגון: רעלת הריון, ואף עובר שאינו מתפתח כצפוי. כאשר הרופא אינו מזהה את הצורך בהקדמת הלידה ונגרם נזק ליולדת או לולד, יש מקום לשקול להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

מתי ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית בהריון

עילת התביעה של הנולד, מתיישנת 7 שנים מהגיעו לגיל 18 דהיינו בהגיעו לגיל 25. עילת התביעה של האם, ככל שנגרם לה נזק, מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד קרות הנזק.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בהריון

הריון שנגמר בלידתו של תינוק עם פגיעה או בעיה מסוימת לרוב מצדיק לכל הפחות ייעוץ עם עו”ד ובחינה מקצועית שמא ייתכן כי הנזק נגרם עקב רשלנות רפואית. במקרה זה, חשוב להיפגש עם עורך דין אשר מתמחה ברשלנות רפואית , על מנת לבדוק את המקרה בצורה יסודית, ולבחון האם קיימת זיקה בין הרשלנות, לפגיעה שקרתה, ולדעת האם יש בו מקום, לתביעת רשלנות רפואית.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”, הוא משרד עו”ד המתמחה בין היתר בתחום זה.

המשרד מציע פגישת ייעוץ ללא עלות, עם עורך דין לתביעות רשלנות רפואית בהריון, ולקבל ייצוג משפטי אמין, מקצועי, ובשקיפות מלאה.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
Open

דילוג לתוכן