עורך דין רשלנות רפואית בהריון

לאורך כל חודשי ההיריון, עוברת האם בדיקות רפואיות רבות ושונות, תחת אחריות רופא, שמפנה את האם לטיפולים אלו בזמן המתאים לכך, ותוך זהירות רבה והקשבה לתלונות של האם. כאשר אין הרופא פועל כך, עלול הדבר להוביל לנזקים פיזיים לאם ולעובר. מקרים אלו, הינם מקרים בהם קיים חשש כי יש מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

רשלנות רפואית בהריון

רמת הבדיקות והמכשירים הקיימים למעקב אחר ההיריון עולה בהתמדה, ורמת הצפייה מהצוות הרפואי שאחראי על המעקב, עולה גם היא. רשלנות רפואית בהריון, ובהתאם לסטנדרט המקצועי הקיים בנקודת הזמן הרלוונטית. אי לכך, בעיות שקרו בעת מעקב הריון, עלולות לשמש תשתית, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בהריון.

הבדיקות במעקב ההיריון

מעקב הריון כולל מספר סוגי בדיקות עיקריות:

  • בדיקת שתן, דם ומדדים שונים – בדיקות אלו נערכות לאם ,על מנת לזהות מחלה או זיהום, וכן כדי לשלול תופעות שונות, כגון סכרת הריון.
  • סקירת אולטרסאונד – סקירת אולטרסאונד נערכת על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר, להערכת משקלו, ולזיהוי קיומו של מום.
  • בדיקה של החומר הגנטי – נערכת גם היא על מנת לבדוק את התפתחותו התקינה של העובר ולזיהוי מומים.

מצבים של רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון יכולה להתרחש בצורות רבות, כגון:

  • אי הפנייה לביצוע בדיקה מסוימת
  • התעלמות מקיומו של ממצא גנטי חשוד הקיים במשפחתה של היולדת.
  • התעלמות מסימנים חשודים המדווחים על ידי היולדת.
  • הבנה שגויה של התוצאות של הבדיקות.

כל המקרים האלו, יכולים לגרום למחדל באבחון של בעיות שונות, שעלולות להופיע בהריון כגון: מצוקת של העובר, רעלת הריון, סכרת הריון, עובר בעל משקל רב ועוד.

הולדה בעוולה

בעיה נוספת שיכולה לקרות, עקב כשל במעקב ההיריון ואי הפניית האם לבדיקות שונות, היא אי איבחון מום בעובר. במקרים רבים, גילוי מוקדם של מום קשה יש להניח בסבירות גבוה שההורים היו בוחרים להפסיק את ההיריון.

מקום בו לא נתגלה המום בעת ההריון והגיע לעולם ולד הסובל מבעיות רפואיות קשות ובלתי ניתנות לטיפול, תופעה זו נקראת גם הולדה בעוולה.

הריון בסיכון גבוה

כאשר קיים סיכון אצל האם ללידה מוקדמת או להתפתחות מצוקה באם או בעובר, עקב לידות מוקדמות שחוותה בעבר, או עקב הריון עם מספר עוברים או עקב בעיות בהריון עצמו, היא נחשבת להריון בסיכון גבוה. במקרה כזה, יש צורך לטפל ולהנחות אותה, כדי להקטין את האפשרות ללידה מוקדמת.

צורך בהקדמת הלידה

קיימים מקרים בהריון, בהם יש צורך בהקדמת הלידה, לדוגמה במצבים כגון: רעלת הריון, ואף עובר שאינו מתפתח כצפוי. כאשר הרופא אינו מזהה את הצורך בהקדמת הלידה ונגרם נזק ליולדת או לולד, יש מקום לשקול להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון.

מתי ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית בהריון

עילת התביעה של הנולד, מתיישנת 7 שנים מהגיעו לגיל 18 דהיינו בהגיעו לגיל 25. עילת התביעה של האם, ככל שנגרם לה נזק, מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד קרות הנזק.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בהריון

הריון שנגמר בלידתו של תינוק עם פגיעה או בעיה מסוימת לרוב מצדיק לכל הפחות ייעוץ עם עו"ד ובחינה מקצועית שמא ייתכן כי הנזק נגרם עקב רשלנות רפואית. במקרה זה, חשוב להיפגש עם עורך דין אשר מתמחה ברשלנות רפואית , על מנת לבדוק את המקרה בצורה יסודית, ולבחון האם קיימת זיקה בין הרשלנות, לפגיעה שקרתה, ולדעת האם יש בו מקום, לתביעת רשלנות רפואית.

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד עו"ד המתמחה בין היתר בתחום זה.

המשרד מציע פגישת ייעוץ ללא עלות, עם עורך דין לתביעות רשלנות רפואית בהריון, וקבלת ייצוג משפטי אמין, מקצועי, ובשקיפות מלאה.

צרי קשר לפגישת ייעוץ ללא התחייבות: 03-5166900

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן