עורך דין רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה, עשויה להתרחש בכל אחד מהשלבים המוקדמים של הלידה, וכן בלידה עצמה. כמו כן, היא עלולה לפגוע קשות בתינוק ואף באם.

בחוק לא מוגדרת רשלנות רפואית בלידה באופן מפורש, אולם הקביעה היא כי, כאשר אין את רמת המקצועית הנדרשת, ואף התנהלות זהירה בלידה, זוהי רשלנות. צוות חדר הלידה, הוא האחראי על האם והעובר מכל הבחינות, ובנוסף, יש צורך ליידע את האם מראש, על הדרכים בהן ניתן לטפל בה.
כאשר אחריות זו איננה מתקיימת, ונגרם נזק לאם או לעובר, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה.

 

מקרים של תביעת רשלנות רפואית בלידה

מקרים בהם קיימת האפשרות, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בלידה, הם:

  • תלונות ומצבים שונים – כאשר אין התייחסות מצד הצוות הרפואי, לתלונותיה של האם ואף למצבים שונים ביילוד, לדוגמה: האם מדממת, שינויים בדופק של היילוד או מצבי מצוקה אחרים.
  • שיטת הלידה – החלטה על שיטת לידה שאינה מתאימה, הגורמת נזק לאם וליילוד. לדוגמה: לידת וואקום או החלטה על לידה רגילה, במקום לידה קיסרית.
  • הפלה – במקרים של הפלה, כאשר גורמים נזק לרחם, המסכן את חייה של האם.
  • השלייה – אי הוצאה של השלייה כולה ,והשארה של חלקים ממנה בתוך הרחם. במקרים אלו, עשויה שארית זו לפגוע במבנה של הרחם, ואף ביכולתה של האם להיכנס בעתיד להיריון.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בלידה

על מנת לדעת האם קיימת עילה אמיתית, לתביעת רשלנות שנגרה בעת הלידה, כדאי לפנות לעו”ד המתמחה בתביעות מסוג זה, ולהבין את כל הפרטים החשובים על המקרה. כאשר עורך הדין מאמין שקיים סיכוי לתביעה בשל רשלנות בלידה, מועבר התיק לקבלת חוות דעתו של מומחה בתחום, על מנת להבין את הקשר שיש לה, לנזק שנגרם.

בדרך כלל, מוגשת תביעת הרשלנות הרפואית בלידה, נגד גוף רפואי גדול כגון קופת חולים או בית חולים, ובמקרים נדירים תוגש התביעה, נגד הרופא הספציפי שגרם לכך.

תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה

תשלום של פיצוי במקרים של רשלנות רפואית בלידה, נעשה על פי הגובה של הנזקים שנגרמו לאם או לעובר. כיוון שהנזקים הנגרמים בלידה, הם בדרך כלל קשים, גובה הפיצויים במקרים של רשלנות בלידה, הם מהגבוהים ביותר בתחום הרשלנות הרפואית. את התביעה ניתן להגיש, עד שהתינוק מגיע לגיל 25, ובמקרה של נזק לאם, אפשר להגיש את התביעה עד 7 שנים מהלידה, אולם קיימים גם מקרים חריגים, לדוגמה בעת גילוי מאוחר של הנזק. הפיצויים עצמם, מתקבלים מהחברה המבטחת את בית החולים או את קופת החולים.

התשלומים בתביעה בגין רשלנות

התשלום העיקרי בתביעה על רשלנות בלידה, הוא למען חוות דעתו של רופא מומחה. חוות דעת זו מחויבת על פי החוק, וצריכה להינתן על ידי מומחה בתחום המיילדות והגניקולוגיה. בנוסף לתשלום זה, קיים גם שכר הטרחה של עורך דין רשלנות רפואית בלידה, הנקבע כאחוז מסוים מדמי הפיצויים שמקבל התובע. כלומר, התשלום לעו”ד מתבצע, רק כאשר התביעה מתקבלת והפיצוי ניתן.

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד עורכי דין העוסק בין היתר, בתחום הרשלנות הרפואית, ואף מהמובילים בארץ בתחום זה. ניתן לפנות למשרד, במקרים בהם מעוניינים בייצוג של עו”ד רשלנות רפואית בלידה. צוות המשרד, מקצועי, אמין ובעל ניסיון רב של עשרות שנים בתחום, ומלווה את הלקוחות באופן צמוד, לכל אורך התהליך, ועד לסיומו בשקיפות מלאה.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
Open

דילוג לתוכן