עורך דין רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה, עשויה להתרחש בכל אחד מהשלבים המוקדמים של הלידה, וכן בלידה עצמה. כמו כן, היא עלולה לפגוע קשות בתינוק ואף באם.

בחוק לא מוגדרת רשלנות רפואית בלידה באופן מפורש, אולם הקביעה היא כי, כאשר אין את רמת המקצועית הנדרשת, ואף התנהלות זהירה בלידה, זוהי רשלנות. צוות חדר הלידה, הוא האחראי על האם והעובר מכל הבחינות, ובנוסף, יש צורך ליידע את האם מראש, על הדרכים בהן ניתן לטפל בה.
כאשר אחריות זו איננה מתקיימת, ונגרם נזק לאם או לעובר, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בלידה.

 

מקרים של תביעת רשלנות רפואית בלידה

מקרים בהם קיימת האפשרות, להגשת תביעה על רשלנות רפואית בלידה, הם:

  • תלונות ומצבים שונים – כאשר אין התייחסות מצד הצוות הרפואי, לתלונותיה של האם ואף למצבים שונים ביילוד, לדוגמה: האם מדממת, שינויים בדופק של היילוד או מצבי מצוקה אחרים.
  • שיטת הלידה – החלטה על שיטת לידה שאינה מתאימה, הגורמת נזק לאם וליילוד. לדוגמה: לידת וואקום או החלטה על לידה רגילה, במקום לידה קיסרית.
  • הפלה – במקרים של הפלה, כאשר גורמים נזק לרחם, המסכן את חייה של האם.
  • השלייה – אי הוצאה של השלייה כולה ,והשארה של חלקים ממנה בתוך הרחם. במקרים אלו, עשויה שארית זו לפגוע במבנה של הרחם, ואף ביכולתה של האם להיכנס בעתיד להיריון.

פנייה לעורך דין רשלנות רפואית בלידה

על מנת לדעת האם קיימת עילה אמיתית, לתביעת רשלנות שנגרה בעת הלידה, כדאי לפנות לעו"ד המתמחה בתביעות מסוג זה, ולהבין את כל הפרטים החשובים על המקרה. כאשר עורך הדין מאמין שקיים סיכוי לתביעה בשל רשלנות בלידה, מועבר התיק לקבלת חוות דעתו של מומחה בתחום, על מנת להבין את הקשר שיש לה, לנזק שנגרם.

בדרך כלל, מוגשת תביעת הרשלנות הרפואית בלידה, נגד גוף רפואי גדול כגון קופת חולים או בית חולים, ובמקרים נדירים תוגש התביעה, נגד הרופא הספציפי שגרם לכך.

תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה

תשלום של פיצוי במקרים של רשלנות רפואית בלידה, נעשה על פי הגובה של הנזקים שנגרמו לאם או לעובר. כיוון שהנזקים הנגרמים בלידה, הם בדרך כלל קשים, גובה הפיצויים במקרים של רשלנות בלידה, הם מהגבוהים ביותר בתחום הרשלנות הרפואית. את התביעה ניתן להגיש, עד שהתינוק מגיע לגיל 25, ובמקרה של נזק לאם, אפשר להגיש את התביעה עד 7 שנים מהלידה, אולם קיימים גם מקרים חריגים, לדוגמה בעת גילוי מאוחר של הנזק. הפיצויים עצמם, מתקבלים מהחברה המבטחת את בית החולים או את קופת החולים.

התשלומים בתביעה בגין רשלנות

התשלום העיקרי בתביעה על רשלנות בלידה, הוא למען חוות דעתו של רופא מומחה. חוות דעת זו מחויבת על פי החוק, וצריכה להינתן על ידי מומחה בתחום המיילדות והגניקולוגיה. בנוסף לתשלום זה, קיים גם שכר הטרחה של עורך דין רשלנות רפואית בלידה, הנקבע כאחוז מסוים מדמי הפיצויים שמקבל התובע. כלומר, התשלום לעו"ד מתבצע, רק כאשר התביעה מתקבלת והפיצוי ניתן.

"מוטי ארד, חברת עורכי דין"

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד עורכי דין העוסק בין היתר, בתחום הרשלנות הרפואית, ואף מהמובילים בארץ בתחום זה. ניתן לפנות למשרד, במקרים בהם מעוניינים בייצוג של עו"ד רשלנות רפואית בלידה. צוות המשרד, מקצועי, אמין ובעל ניסיון רב של עשרות שנים בתחום, ומלווה את הלקוחות באופן צמוד, לכל אורך התהליך, ועד לסיומו בשקיפות מלאה.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן