פיצויים בגין רשלנות רפואית

המטרה בתשלום פיצויים בגין מקרה רשלנות רפואית היא להעמיד את התובע הניזוק במצב תפקודי שקרוב למצבו עובר מקרה הרשלנות ולהשיב את המצב לקדמותו ככל האפשר. גובה הפיצוי לו יהיה זכאי התובע מושפע הן מהיקף הפגיעה התפקודית שנגרמה לו בגין הרשלנות הרפואית והשלכותיה בפועל על איכות חייו, והן מנתוניו האישיים של התובע, תחום עיסוקו, כישוריו, גילו, מצבו המשפחתי ועוד.

 

חישוב הפיצויים

חישוב הפיצויים במקרה של רשלנות רפואית אינם קבועים מראש והם נתונים לשיקול דעתו של השופט. בפסיקת פיצוי במקרה של רשלנות רפואית על השופט להתחשב במספר גורמים כגון, שיעור וסוג נכותו של התובע, קיצור תוחלת חייו, מצבו הרפואי הקודם, עלותה המשוערת של עזרה מצד שלישי ועוד. שיעורי הנכות נמדדים ע"י כמותם לאחוזים הנתמכים בחוות דעת רפואיות.

 

השתכרות הנפגע

בחישוב פיצוי בראש נזק ממוני זה נכלל פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות לעתיד. נכויות תולדת מקרה הרשלנות עלולות לגרום לפגיעה בהכנסותיו של הנפגע אשר אינו מסוגל להמשיך לעבוד כפי שעבד טרם הפגיעה. בית המשפט בבואו לחשב את בסיס שכרו של התובע עבור פיצוי בראש נזק זה מתייחס לשכרו הממוצע לפני מקרה הרשלנות, וכן לאופן בו הפגיעה תשפיע על כושר השתכרותו של התובע בעתיד.

 

רמת ההשתכרות של נפגעים קטינים

כאשר מוגשת תביעה עבור פיצויים בגין רשלנות רפואית בקטין, בית המשפט מחשב את אובדן השכר על בסיס השכר הממוצע במשק. הדבר נעשה ללא תלות בגיל הקטין או בנתונים אחרים. קביעת השתכרות עתידית עבור פיצויים בגין רשלנות רפואית בקטינים נפוצה בעיקר במקרים של רשלנות רפואית בניתוחי לידה.

 

מצבו רפואי טרם הפגיעה

כאשר מוגשת תביעה בידי אדם אשר מצבו הבריאותי לא היה תקין כבר עובר הפגיעה, נוטה בית המשפט להפחית מסכומי הפיצויים אשר יפסקו לטובתו בהתאם למצב הבריאותי הקודם. הפחתה זו נובעת מהאופן שבו יסבור בית המשפט כי מצבו הרפואי של התובע טרם הפגיעה, היה פוגע בכושר השתכרותו העתידי ללא קשר לפגיעתו תולדת מקרה הרשלנות.

מוטי ארד, חברת עורכי דין

במידה והנכם זקוקים לליווי וייצוג לצורך הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית , עליכם לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום.
משרדנו מתמחה ומנוסה בעבודה מול מגוון גורמים רפואיים, תוך היעזרות בחוות דעת רפואית ממומחים רפואיים בעלי שם בתחומם. המומחים הרפואיים עימם עובד משרד עו"ד מוטי ארד מוכרים ומוערכים בבתי המשפט בישראל.

אנו במשרד מבינים את הסיטואציה המורכבת, את התחושה של מעילה באמון מצד בעלי מקצוע שסמכנו עליהם, והפיכחון לאחר שאלה התרשלו וגרמו נזקים. אנו מבינים את הקושי והחשש של האזרח הקטן לעמוד מול גופים גדולים, בעלי כח ומשאבים ושלל מומחים.

לנו יש את הידע המקצועי כיצד לעשות זאת.

בהגיעכם לפגישה הראשונה נשמע את דבריכם, נציג בפניכם מקרים דומים ופסקי דין, תקבלו הסבר מלא על התהליך, ניצור קשר עם מומחה רפואי מתאים, בעל שם ושיעור קומה, נזמין חוות דעת רפואית רפואית ונמשיך בהליך המשפטי עד שהצדק יצא לאור.

ליצירת קשר ותיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות: 03-5166900

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן