רשלנות רפואית – אירוע מוחי

אירוע מוחי הנו מצב חירום רפואי מסכן חיים הנגרם כתוצאה מפגיעה באספקת החמצן והדם למוח. שבץ מוחי או אירוע מוחי הנפוץ ביותר מכונה "איסכמי" והוא נגרם כתוצאה מחסימתו של כלי דם אשר מזין את המוח. סוג נוסף של אירוע מוחי מכונה "המורגי" והוא נגרם בשל דימום פנימי במוח. במאמר זה נעסוק בנושא של רשלנות רפואית במתן טיפול רפואי במקרים של אירוע מוחי.

 

נזק נוירולוגי 

אירועים מוחיים עלולים לגרום לנזקים נוירולוגים חמורים לסובלים מהם. הנזק הנוירולוגי עשוי לגרור נכויות ופגיעות בלתי הפיכות למטופל, לרבות שיתוק בחצי הגוף או בגפיים, עיוורון, פגיעה ביכולת הדיבור ובמקרים מסוימים אף למוות. חסימה בעורק המוביל דם עשיר בחמצן לרקמות של המוח, עשויה לגרום לנזקים נוירולוגים לאזור המוזן על ידי אותו עורק שנחסם.

 

תסמינים

התסמינים הנפוצים בעת שבץ מוחי כוללים עיוורון, סחרחורות, חולשה כללית, רפיון שרירים, הפחתה בתחושתיות, חוסר שיווי משקל והתמוטטות, בלבול ודיבור בלתי ברור, חירשות זמנית, אובדן השליטה על הצרכים, עילפון ותנועות בלתי רצוניות. תנאי הכרחי להצלחת הטיפול במקרים של אירוע מוחי הוא אבחנה מהירה של האירוע והענקת טיפול רפואי דחוף.

 

גילוי מוקדם במקרה של אירוע מוחי

סיכון מוגבר לאירוע מוחי ניתן לאבחן באמצעות בדיקת אולטרא-סונית של עורקי הצוואר. במצב חירום של שבץ מוחי יש לערוך סריקת CT של המוח ובדיקה נוירולוגית דחופה. ביצוע מהיר של הבדיקות חיוני למתן טיפול מהיר וצמצום ממדי הפגיעה במטופל. במצב של אירוע מוחי פעיל המאובחן במועד ניתן לטפל באמצעות טיפול תרופתי מסוג TPA להמסת קרישי הדם.

 

התעלמות מגורמי סיכון

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול באירועים מוחיים יכולים לנבוע כתוצאה מהתעלמות מגורמי סיכון מקדימים או מאיחור במתן טיפול מתאים. רשלנות רפואית יכולה להיות התעלמות של הרופא המטפל מגורמי סיכון דוגמת השמנה, עישון, יתר לחץ דם, היסטוריה משפחתית של אירועים מוחיים וסכרת, וכן רשלנות בהנחיות הרופא המטפל לביצוע הבדיקות המתאימות לרבות בדיקת אולטרה-סאונד של כלי הדם בצוואר.

 

 

איחור באבחנה או בטיפול אירוע מוחי

מקרים נוספים של רשלנות רפואית הקשורים לאירוע מוחי הם כאשר הייתה התעלמות של הרופא המטפל מתסמינים ראשוניים אשר היו אמורים לעורר חשד לאבחנה של אירוע מוחי על פי אמות מידה רפואיות סבירות. איחור באבחנה המוביל לאי מתן טיפול רפואי מוקדם עשוי להוות עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט, וכך גם איחור בטיפול הרפואי במקרה של חשד לקיומו של שבץ מוחי.

 

פנייה לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית

כפי שצוין לעיל, ישנם סוגים שונים של אירועים מוחיים בגינם ניתן לתבוע על רשלנות רפואית במקרים של אבחנה מאוחרת ומתן טיפול רפואי קלוקל. חשוב להתייעץ בכל מקרה עם עורך דין המתמחה בתחום לגבי סיכויי הצלחת התביעה בהתאם למאפייני המקרה הספציפי.

 

משרד עו”ד מוטי ארד מספק שירותי יעוץ, ליווי וייצוג משפטי מול גורמים רפואיים, תוך שאנו נעזרים בחוות דעת רפואית ממומחים רפואיים בעלי שם בתחומים הרלוונטים, המוכרים ומוערכים זה מכבר בבתי המשפט בישראל.

בהגיעכם לפגישה הראשונה נשמע את דבריכם, נציג בפניכם מקרים דומים ופסקי דין, תקבלו הסבר מלא על התהליך, ניצור קשר עם מומחה רפואי מתאים, בעל שם ושיעור קומה, נזמין חוות דעת רפואית רפואית ונמשיך בהליך המשפטי עד שהצדק יצא לאור.

ליצירת קשר ותיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות: 03-5166900

 

 

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן