רשלנות רפואית בברית מילה

מצווה חשובה בדת היהודית הינה למול כל בן זכר יהודי עם הגיעו לגיל שמונה ימים. נהוג לערוך חגיגה גדולה, להזמין בני משפחה וחברים, כדי לציין את קיום המצווה היהודית.

ברית המילה לרוב מבוצעת על ידי מוהל מוסמך או רופא, לפי בחירת הורי התינוק.

בישראל ישנם מוהלים רופאים, מוהלים מוסמכים ומוהלים שאינם רופאים ואינם מוסמכים. המוהלים שאינם רופאים, אינם בעלי השכלה רפואית כלשהי ומשכך, לעתים מתרחשים סיבוכים שונים, שחלקם קלים אך חלקם עשויים להיות קשים מאוד אשר עלולים להפוך את היום השמח ביותר בחיי ההורים לאסון.

בין הסיבוכים הרפואיים שעשויים להיגרם כתוצאה מברית מילה שהסתבכה, הינם:

  • פגיעה אסתטית
  • זיהום באזור החתך, אשר עשוי להוביל לזיהום מערכתי
  • אבדן של חלק מאיבר המין
  • עקמת או תסביב
  • דימום
  • הדבקה בהרפס

לאחרונה הגיש משרדנו – משרד עורך דין רשלנות רפואית, כתב תביעה – בעניין ביצוע ברית מילה ברשלנות לפעוט, ע”י מוהל שאינו רופא.

ברית המילה בוצעה לפעוט כשהיה בן שבועיים לערך, מאחר ונותר באשפוז בבי”ח מס’ ימים נוספים לאחר הלידה.

ברית המילה בוצעה ע”י המוהל בזריזות, על מנת שלא לבצעה לאחר השקיעה.

מס’ ימים לאחר הברית, הורי הפעוט הבחינו כי איבר מינו של הפעוט לא מתאחה כראוי. ופנו אל המוהל בבקשה שיבדוק הפעוט. אך האחרון פטר את ההורים בתשובה מתחמקת, ומבלי שראה במו עיניו את הנזק שהותיר אחריו, כי איבר מינו של הפעוט יתאחה ויסתדר כאשר יהיה בגיל שנה וחצי.

במלאת שנתיים לפעוט, ומשהבחינו הוריו כי הפעוט מתקשה במתן שתן, החליטו הורי הפעוט לפנות לאורולוג ילדים, וזה הפנה את הפעוט באופן בהול לניתוח לתיקון ברית המילה.

חרף התיקון אשר בוצע במהלך הניתוח, יזדקק הפעוט לניתוח נוסף במהלך חייו, שלא לדבר על קשיים רבים, פיזיים ונפשיים שעוד צפויים לו ושאין צורך להכביר לגביהם במילים.

מאחר שמוהל איננו רופא, לא חלה עליו חובת הזהירות אותה מצפים מרופא ואין המדובר במקרה קלאסי של רשלנות רפואית. יחד עם זאת, מפאת תפקידו כמוהל, בתי המשפט קבעו, במספר לא מבוטל של פסקי דין, כי המצופה ממוהל לנהוג ברמת מיומנות סבירה וכן כי מוהל חב בחובת זהירות כלפי הנימול ואחראי לתוצאות מעשיו, ככל שנגרמו כתוצאה ממעשה המילה.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן