רשלנות רפואית בברית מילה

מצווה חשובה בדת היהודית הינה למול כל בן זכר יהודי עם הגיעו לגיל שמונה ימים. נהוג לערוך חגיגה גדולה, להזמין בני משפחה וחברים, כדי לציין את קיום המצווה היהודית.

ברית המילה לרוב מבוצעת על ידי מוהל מוסמך או רופא, לפי בחירת הורי התינוק.

בישראל ישנם מוהלים רופאים, מוהלים מוסמכים ומוהלים שאינם רופאים ואינם מוסמכים. המוהלים שאינם רופאים, אינם בעלי השכלה רפואית כלשהי ומשכך, לעתים מתרחשים סיבוכים שונים, שחלקם קלים אך חלקם עשויים להיות קשים מאוד אשר עלולים להפוך את היום השמח ביותר בחיי ההורים לאסון.

בין הסיבוכים הרפואיים שעשויים להיגרם כתוצאה מברית מילה שהסתבכה, הינם:

  • פגיעה אסתטית
  • זיהום באזור החתך, אשר עשוי להוביל לזיהום מערכתי
  • אבדן של חלק מאיבר המין
  • עקמת או תסביב
  • דימום
  • הדבקה בהרפס

לאחרונה הגיש משרדנו – משרד עורך דין רשלנות רפואית, כתב תביעה – בעניין ביצוע ברית מילה ברשלנות לפעוט, ע”י מוהל שאינו רופא.

ברית המילה בוצעה לפעוט כשהיה בן שבועיים לערך, מאחר ונותר באשפוז בבי”ח מס’ ימים נוספים לאחר הלידה.

ברית המילה בוצעה ע”י המוהל בזריזות, על מנת שלא לבצעה לאחר השקיעה.

מס’ ימים לאחר הברית, הורי הפעוט הבחינו כי איבר מינו של הפעוט לא מתאחה כראוי. ופנו אל המוהל בבקשה שיבדוק הפעוט. אך האחרון פטר את ההורים בתשובה מתחמקת, ומבלי שראה במו עיניו את הנזק שהותיר אחריו, כי איבר מינו של הפעוט יתאחה ויסתדר כאשר יהיה בגיל שנה וחצי.

במלאת שנתיים לפעוט, ומשהבחינו הוריו כי הפעוט מתקשה במתן שתן, החליטו הורי הפעוט לפנות לאורולוג ילדים, וזה הפנה את הפעוט באופן בהול לניתוח לתיקון ברית המילה.

חרף התיקון אשר בוצע במהלך הניתוח, יזדקק הפעוט לניתוח נוסף במהלך חייו, שלא לדבר על קשיים רבים, פיזיים ונפשיים שעוד צפויים לו ושאין צורך להכביר לגביהם במילים.

מאחר שמוהל איננו רופא, לא חלה עליו חובת הזהירות אותה מצפים מרופא ואין המדובר במקרה קלאסי של רשלנות רפואית. יחד עם זאת, מפאת תפקידו כמוהל, בתי המשפט קבעו, במספר לא מבוטל של פסקי דין, כי המצופה ממוהל לנהוג ברמת מיומנות סבירה וכן כי מוהל חב בחובת זהירות כלפי הנימול ואחראי לתוצאות מעשיו, ככל שנגרמו כתוצאה ממעשה המילה.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

משרד מעולה אנשים קשובים וכמובן מוטי הכי מקצועי בעולם, הכל עובד במהירות ובקלות, אלף תודות מוטי ערד
Eylon Pisam
Eylon Pisam
06:08 29 Sep 21
לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
X

    Open

    דילוג לתוכן