רשלנות רפואית- אישה התעברה למרות ניתוח קשירת חצוצרות

מרבית תביעות רשלנות רפואית אשר מוגשות בעילה של הולדה בעוולה, עוסקות בילוד בעל מום אשר ניתן היה לזהותו במהלך ההריון ולהפסיק את ההריון.

ישנם מקרים, חריגים יחסית, בהם התביעות דווקא עוסקות בהיעדר הסכמה מדעת להיריון, חרף לידת ילוד בריא. המדובר במקרים בהם האישה עברה ניתוח לקשירת חצוצרות או שהתקינה התקן תוך רחמי במטרה למנוע היריון, והתעברה למרות זאת.

חשוב להדגיש, קשירת חצוצרות או התקנת התקן תוך רחמי הינם אמצעי מניעה טובים אמנם, אך עדיין ישנם מספר חסרונות אשר אסור להתעלם מהם- כמו סיבוכים אשר עלולים להוביל לעקרות קבועה, זיהומים וכן אפשרות שהניתוח לא יצליח והאישה תיכנס להריון למרות זאת.

על מנת שמירב הסיכויים והסיכונים יעמדו בפני האישה, חובה על הרופא המטפל להסביר לאישה ולפרוט בפניה את מירב האלטרנטיבות העומדות בפניה, לרבות האפשרות שאמצעי מניעה זה איננו בטוח במאת האחוזים.

ככל שאישה אשר ביצעה ניתוח לקשירת חצוצרות, לדוגמה, וכן נכנסה להיריון למרות הניתוח, תוכיח כי מעולם לא הוסבר לה כי הניתוח אינו יעל במאה אחוזים וכי ההסכמה שנתנה לניתוח אינה מלאה מאחר שלא ידעה את מירב הפרטים, ייתכן ותקום לה עילה לתביעה ברשלנות רפואית בהריון.

כך יהיה נכון גם לגבי לידת ילוד בריא במקרה כזה. גידול ילד מביא עימו הוצאות כספיות גדולות, אשר יכלו להמנע לו האישה הייתה יודעת שאמצעי המניעה (ההתקן או קשירת החצוצרות) אינם יעילים במאת האחוזים ועל כן הייתה יכולה לעשות שימוש באמצעי מניעה נוספים.

נכון שהמדובר בתביעה שעשויה להיות קשה עבור ההורים, יחד עם זאת עסקינן בהיעדר הסכמה מדעת לעצם ההתעברות ולא חלילה כנגד הילוד.

בניגוד לתביעות מן הסוג הזה, מרבית תביעות רשלנות רפואית בהריון עוסקות בהתרשלות גילוי מומים בעובר במהלך ההריון, אשר בעקבות התרשלות זו נולד ילוד פגוע.

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי בלוד, נדחתה תביעת ההורים ברשלנות רפואית בטענה כי הרופא המטפל לא התרשל בבדיקת האקו לב העוברי ואי-הגילוי של תסמונת וויליאמס ממנה סובל הילוד אינה התרשלות. יתרה מכך, נקבע כי נוכח ממצאי כל הבדיקות שנערכו לעובר במהלך ההריון, לא עלה החשד לתסמונת ועל כן לא היה מתחייב לבצע העמקת הבדיקות.

חרף הנסיבות הקשות בהן נולד ילוד פגוע, מצא בית המשפט כי לא ניתן לקבל את הטענה כי התקיימה התרשלות מצד הרופא המטפל, ועל כן תביעת ההורים נדחתה.

מאחר שמדובר בנושא מורכב, משפטית ורפואית, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, במטרה להבין האם קיימת עילה לתביעה.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן