רשלנות רפואית- אישה התעברה למרות ניתוח קשירת חצוצרות

מרבית תביעות רשלנות רפואית אשר מוגשות בעילה של הולדה בעוולה, עוסקות בילוד בעל מום אשר ניתן היה לזהותו במהלך ההריון ולהפסיק את ההריון.

ישנם מקרים, חריגים יחסית, בהם התביעות דווקא עוסקות בהיעדר הסכמה מדעת להיריון, חרף לידת ילוד בריא. המדובר במקרים בהם האישה עברה ניתוח לקשירת חצוצרות או שהתקינה התקן תוך רחמי במטרה למנוע היריון, והתעברה למרות זאת.

חשוב להדגיש, קשירת חצוצרות או התקנת התקן תוך רחמי הינם אמצעי מניעה טובים אמנם, אך עדיין ישנם מספר חסרונות אשר אסור להתעלם מהם- כמו סיבוכים אשר עלולים להוביל לעקרות קבועה, זיהומים וכן אפשרות שהניתוח לא יצליח והאישה תיכנס להריון למרות זאת.

על מנת שמירב הסיכויים והסיכונים יעמדו בפני האישה, חובה על הרופא המטפל להסביר לאישה ולפרוט בפניה את מירב האלטרנטיבות העומדות בפניה, לרבות האפשרות שאמצעי מניעה זה איננו בטוח במאת האחוזים.

ככל שאישה אשר ביצעה ניתוח לקשירת חצוצרות, לדוגמה, וכן נכנסה להיריון למרות הניתוח, תוכיח כי מעולם לא הוסבר לה כי הניתוח אינו יעל במאה אחוזים וכי ההסכמה שנתנה לניתוח אינה מלאה מאחר שלא ידעה את מירב הפרטים, ייתכן ותקום לה עילה לתביעה ברשלנות רפואית בהריון.

כך יהיה נכון גם לגבי לידת ילוד בריא במקרה כזה. גידול ילד מביא עימו הוצאות כספיות גדולות, אשר יכלו להמנע לו האישה הייתה יודעת שאמצעי המניעה (ההתקן או קשירת החצוצרות) אינם יעילים במאת האחוזים ועל כן הייתה יכולה לעשות שימוש באמצעי מניעה נוספים.

נכון שהמדובר בתביעה שעשויה להיות קשה עבור ההורים, יחד עם זאת עסקינן בהיעדר הסכמה מדעת לעצם ההתעברות ולא חלילה כנגד הילוד.

בניגוד לתביעות מן הסוג הזה, מרבית תביעות רשלנות רפואית בהריון עוסקות בהתרשלות גילוי מומים בעובר במהלך ההריון, אשר בעקבות התרשלות זו נולד ילוד פגוע.

בפסק דין אשר ניתן לאחרונה בבית המשפט המחוזי בלוד, נדחתה תביעת ההורים ברשלנות רפואית בטענה כי הרופא המטפל לא התרשל בבדיקת האקו לב העוברי ואי-הגילוי של תסמונת וויליאמס ממנה סובל הילוד אינה התרשלות. יתרה מכך, נקבע כי נוכח ממצאי כל הבדיקות שנערכו לעובר במהלך ההריון, לא עלה החשד לתסמונת ועל כן לא היה מתחייב לבצע העמקת הבדיקות.

חרף הנסיבות הקשות בהן נולד ילוד פגוע, מצא בית המשפט כי לא ניתן לקבל את הטענה כי התקיימה התרשלות מצד הרופא המטפל, ועל כן תביעת ההורים נדחתה.

מאחר שמדובר בנושא מורכב, משפטית ורפואית, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, במטרה להבין האם קיימת עילה לתביעה.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

משרד מעולה אנשים קשובים וכמובן מוטי הכי מקצועי בעולם, הכל עובד במהירות ובקלות, אלף תודות מוטי ערד
Eylon Pisam
Eylon Pisam
06:08 29 Sep 21
לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
X

    Open

    דילוג לתוכן