רשלנות רפואית בלידת ניתוח קיסרי

ע”א 789/89 עמר נ’ קופת חולים כללית

רשלנות בלידה – זהירות סבירה סעיף 41 לפקודת הנזיקין

מערערת אשר נולדה במהלך לידה בניתוח קיסרי אשר בוצע בהרדמה כללית במהלכה התגלו בעיות וקשיים בעת ביצוע אינטובציה  הכוללת החדרת צינורית לכלי הנשימה לצורך אספקת חמצן

במהלך הלידה נעשו מס’ ניסיונות לביצוע אינטובציה אשר נכשלו במהלכם החלה היולדת לפתח כיחלון הפרעות בקצב הלב אשר בגינן ניתן טיפול תרופתי ועיסוי לב חיצוני, ניסיון זה עלה בהצלחה אולם במהלך הלידה כבר נמצא כי העובר סובל ממצוקה ולאחר לידה נמצא העובר במצוקה אף יותר קיצונית בשל העבודה כי האם סבלת מתת חמצון במשך כ-30 דקות עם הפרעות בקצב הלב זאת כאשר לפני הניתוח מצב העובר נמצא תקין.

העובר נולד עם דופק לא תקין והאפגר הוגדר 1 -, היינו נמוך ביותר. כיום סובלת התינוקת משיתוק מוחין בכל גפיה.

התביעה אשר נמצאת במחלקות בגין השאלה למרות דחיית התביעה על ידי המחוזי.

בית המשפט העליון פסק כי אין בגרסה כי נזקה של המערערת אשר יכול היה להיגרם בשל סיבות אחרות וזאת כדי להימנע מהמסקנה שתת חמצון הוא הגורם לנזקה. זאת ועוד קבע ביהמ”ש העליון כי אירוע המקרה אשר גרם לנזק מתיישב עם המסקנה שבית החולים לא נקט משנה זהירות מאשר עם המסקנה כי אכן נקט זהירות סבירה. זאת בהתבסס על  יסודות כי לא האם ולא התינוק יכולים היו לדעת מהן הנסיבות אשר הביאו לתוצאה שלעיל, במקרה דנן היה קושי בביצוע האינטובציה . המסקנה העולה כי מאחר ואף אחד מהמומחים לא היה נוכח בעת האירוע בחדר הניתוח ולכן אין מקום לבסס את הטענה באשר לרישומים של בית החולים  שנעשו בסמוך לאירוע כמו כן לא נמצא כי יש לייחס חשיבות למכתב אשר נשלח ע”י המרדים של ביה”ח כשנתיים לאחר האירוע לא צפוי שיכול היה לזכור פרטים הללו. גם בשל העובדה שלא נמצא להם ביסוס ברישומי בית החולים בעת האירוע מה גם שמדובר בפרטים שחשוב היה לציינם. כמו כן הנתונים להם טענו הנתבעים כגורם  אפשרי לקושי הרי שבפועל אינם מהווים מקור הבעיה לא בעבר ולא בסמוך לאירוע הלידה הוכח כי 2 המרדימים אשר שהו בחדר הניתוח היו מתמחים הרי שהמסקנה המתבקשת שלא פעלו במקצועיות ובמיומנות סבירה בעת ביצוע פעולת החדרת האינטובציה.

זאת ועוד, מחדלי הרישום מנעו גם מהתובעת וגם מבית המשפט את הראייה הטובה האוטנטית לה משקל ובכך חל היפוך הנטל ועובר מן כתפי התובעת אל הנתבעת \ הרופא להוכיח את העובדות להן נזקק, אלה יכלו להיות רלוונטיים מתוך אותם רישומים רפואיים ובכך אף לנקות אותם מאחריות אולם אלו לא נמצאו. משהנ”ל לא נמצאו והעובדות הרלוונטיות לביצוע אותה פעולת אינטובציה היו נעדרים מרישומי בית החולים  ובכך ולוקים בחסר ואינם מביאים את העובדות הנדרשות לבירור שאלת הרשלנות הרפואית לא יצאה בכך המשיבה כדי חובתה חרף העובדה כי אין  מוטלת אחריות מוחלטת על הרופא המטפל אולם משלא נמצאו רישומים מספקים לצורך בחינת שאלת ההתרשלות ברישומי בית החולים על המשיבה לשאת באחריות לכך שאותם רופאים מרדימים נכשלו בכ-6 ניסיונות החדרת אינטובציה ליולדת בכך כשלו.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן