רשלנות רפואית – הפך לנכה בשיעור 100%

בשל רשלנות רפואית של בית החולים יצא משותק בפלג גופו התחתון – וקיבל 8,000,000 ₪

ע.א, בחור צעיר בן 21, הגיע בחודש אוגוסט 2012 לבית החולים זמן קצר לאחר שנדקר בצוואר ובבית החזה. לאורך כל האשפוז ע.א. היה בהכרה מלאה ויציב נשימתית והמודינמית. בבדיקת CT של הצוואר ובית החזה אובחנו שני מוקדים של דימום פעיל בדופן בית החזה. לאחר קבלת ממצאי בדיקת ה- CT הוזמן ייעוץ של רופא א.א.ג ואורתופד לצורך בדיקת פצע הדקירה בצוואר, אולם, לא הוזמן ייעוץ ולא נערך דיון טיפולי בעניין פצע הדקירה המדמם בבית החזה, וזאת על אף העובדה שבבית החולים קיימת יחידה לכירורגית חזה.

בהמשך, פצע הדקירה בצוואר נתפר ואילו פצע הדקירה המדמם בבית החזה טופל באמצעות תחבושת לחץ בלבד.

למחרת בבוקר נצפתה נפיחות מדממת בפצע בבית החזה, אשר בעקבותיה הוחלט על ביצוע פעולה אנגיוגרפית לצורך זיהוי העורק המדמם עם אופציה לאמבוליזציה. אופציות אחרות לטיפול אשר הסיכון הכרוך בהן נמוך לאין ערוך, כדוגמת פעולה כירורגית פשוטה, לא נשקלו ואף לא הוצעו לע.א. לאחר שע.א. יצא מחדר הניתוח והועבר להתאוששות, הוא התלונן כי אינו מסוגל להזיז את רגליו, ובמקביל המשיך דימום בפצע בבית החזה.

רק לאחר כשלון פעולת האמבוליזציה נערכה שיחה עם ע.א. ובני משפחתו, במהלכה הוסבר להם על הפגיעה הנוירולוגית ועל הצורך בביצוע ניתוח דחוף על מנת לזהות את העורק המדמם והפסקת הדימום.

בהמשך, הוחלט על העברתו של ע.א. לבי”ח אחר לשם ביצוע MRI והערכה בנוגע להתערבות נוירוכירורגית. ממצאי ה- MRI העלו כי בעקבות פעולת האמבוליזציה (תסחיף של החומר שהיה בשימוש) נגרמה חסימה של אספקת דם לעורק ע”ש אדמקביץ ונגרם לתובע נזק נוירולוגי בלתי הפיך. התוצאה היא, למרבה הצער, שבשל התנהלותם הרשלנית של רופאי בית החולים,  ע.א. הפך לנכה בשיעור 100% המרותק לכסא גלגלים.

באמצעות משרדנו, הגיש ע.א. לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד בית החולים ובעליו. לכתב התביעה צורפה, בין היתר, חוות דעתו של מומחה בניתוחי לב חזה, פרופ’ בן-נון, אשר קבע כי התוצאה הקשה ממנה סובל ע.א. נובעת מתהליך מערכתי לוקה בחסר וקבלת החלטות שגויה ורשלנית של רופאי בית החולים.

במסגרת התביעה לא היתה מחלוקת כי נכותו של ע.א. עומדת על שיעור של 100% לצמיתות, והוא משותק בפלג גופו התחתון ומרותק לכסא גלגלים, אולם בית החולים טען כי לא נפל כל פגם בהתנהלותו ורופאיו פעלו באופן סביר.

בהמלצת בית המשפט, הצדדים פנו לגישור אצל המגשר אלי צחייק. בתום הליך הגישור הגיעו הצדדים להסכמה לפיה בית החולים ובעליו יפצו את ע.א. בסך כולל של כ- 5,000,000 ₪. במקביל, פעל משרדנו למצות עבור ע.א. את זכויותיו במוסד לביטוח לאומי, והשיג עבורו קצבאות והטבות למשך כל ימי חייו, אשר מסתכמות בסך כולל של כ- 3,000,000 ₪, זאת בנוסף לסכום שקיבל במסגרת התביעה המשפטית, כך שבסה”כ השיג עבורו משרדנו סך כולל של כ- 8,000,000 ₪.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן