רשלנות רפואית – הפך לנכה בשיעור 100%

בשל רשלנות רפואית של בית החולים יצא משותק בפלג גופו התחתון – וקיבל 8,000,000 ₪

ע.א, בחור צעיר בן 21, הגיע בחודש אוגוסט 2012 לבית החולים זמן קצר לאחר שנדקר בצוואר ובבית החזה. לאורך כל האשפוז ע.א. היה בהכרה מלאה ויציב נשימתית והמודינמית. בבדיקת CT של הצוואר ובית החזה אובחנו שני מוקדים של דימום פעיל בדופן בית החזה. לאחר קבלת ממצאי בדיקת ה- CT הוזמן ייעוץ של רופא א.א.ג ואורתופד לצורך בדיקת פצע הדקירה בצוואר, אולם, לא הוזמן ייעוץ ולא נערך דיון טיפולי בעניין פצע הדקירה המדמם בבית החזה, וזאת על אף העובדה שבבית החולים קיימת יחידה לכירורגית חזה.

בהמשך, פצע הדקירה בצוואר נתפר ואילו פצע הדקירה המדמם בבית החזה טופל באמצעות תחבושת לחץ בלבד.

למחרת בבוקר נצפתה נפיחות מדממת בפצע בבית החזה, אשר בעקבותיה הוחלט על ביצוע פעולה אנגיוגרפית לצורך זיהוי העורק המדמם עם אופציה לאמבוליזציה. אופציות אחרות לטיפול אשר הסיכון הכרוך בהן נמוך לאין ערוך, כדוגמת פעולה כירורגית פשוטה, לא נשקלו ואף לא הוצעו לע.א. לאחר שע.א. יצא מחדר הניתוח והועבר להתאוששות, הוא התלונן כי אינו מסוגל להזיז את רגליו, ובמקביל המשיך דימום בפצע בבית החזה.

רק לאחר כשלון פעולת האמבוליזציה נערכה שיחה עם ע.א. ובני משפחתו, במהלכה הוסבר להם על הפגיעה הנוירולוגית ועל הצורך בביצוע ניתוח דחוף על מנת לזהות את העורק המדמם והפסקת הדימום.

בהמשך, הוחלט על העברתו של ע.א. לבי"ח אחר לשם ביצוע MRI והערכה בנוגע להתערבות נוירוכירורגית. ממצאי ה- MRI העלו כי בעקבות פעולת האמבוליזציה (תסחיף של החומר שהיה בשימוש) נגרמה חסימה של אספקת דם לעורק ע"ש אדמקביץ ונגרם לתובע נזק נוירולוגי בלתי הפיך. התוצאה היא, למרבה הצער, שבשל התנהלותם הרשלנית של רופאי בית החולים,  ע.א. הפך לנכה בשיעור 100% המרותק לכסא גלגלים.

באמצעות משרדנו, הגיש ע.א. לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד בית החולים ובעליו. לכתב התביעה צורפה, בין היתר, חוות דעתו של מומחה בניתוחי לב חזה, פרופ' בן-נון, אשר קבע כי התוצאה הקשה ממנה סובל ע.א. נובעת מתהליך מערכתי לוקה בחסר וקבלת החלטות שגויה ורשלנית של רופאי בית החולים.

במסגרת התביעה לא היתה מחלוקת כי נכותו של ע.א. עומדת על שיעור של 100% לצמיתות, והוא משותק בפלג גופו התחתון ומרותק לכסא גלגלים, אולם בית החולים טען כי לא נפל כל פגם בהתנהלותו ורופאיו פעלו באופן סביר.

בהמלצת בית המשפט, הצדדים פנו לגישור אצל המגשר אלי צחייק. בתום הליך הגישור הגיעו הצדדים להסכמה לפיה בית החולים ובעליו יפצו את ע.א. בסך כולל של כ- 5,000,000 ₪. במקביל, פעל משרדנו למצות עבור ע.א. את זכויותיו במוסד לביטוח לאומי, והשיג עבורו קצבאות והטבות למשך כל ימי חייו, אשר מסתכמות בסך כולל של כ- 3,000,000 ₪, זאת בנוסף לסכום שקיבל במסגרת התביעה המשפטית, כך שבסה"כ השיג עבורו משרדנו סך כולל של כ- 8,000,000 ₪.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן