תקדים: לראשונה, פיצויים עונשיים בתביעה אזרחית

תקדים: לראשונה, פיצויים עונשיים בתביעה אזרחית

 תא (רמלה) 3707/01 פלוני נ’ אלמוני ואח

במקרה דנן דובר על אירוע חמור של תקיפה משותפת, בו חברו להם הנתבעים לתקוף את התובע (לקוח המשרד), דקרו אותו קשות בגופו, עד שכמעט גרמו למותו.

בית המשפט המחוזי פסק פיצויים עונשיים שמתייחסים אמנם למקרים חריגים ויוצאי דופן, אך המקרה דנן, לפי ביהמ”ש הוא מקרה חריג ויוצא דופן. ביהמ”ש הוסיף וגרס שבמקרה דנן מדובר בפעולה מכוונת ומזיקה, ובפציעות קשות ביותר כתוצאה מאותה פעולה ומ(תת)תרבות הסכין, ולכן זהו מקרה ראוי לפסיקת פיצויים עונשיים.

בפסיקת הפיצויים ביהמ”ש לקח בחשבון את היקף הפגיעות, ומנגד את העובדה כי התובע השתקם, אף שלא לחלוטין, ופסק לזכותו פיצויים עונשיים בסך של 300,000 ₪.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן