עורך דין תאונות אופנוע

תאונות אופנוע, הינן תאונות בהן ישנה מעורבות של אופנוע, לרבות מקרים בהם מדובר בהחלקה או נפילה בלבד של האופנוע. תאונות אלה נחשבות לתאונות מסוכנות, כיוון שהרוכב לא מוגן  ואף לא יציב. משכך, במרבית המקרים, נגרמים לרוכבים נזקי גוף משמעותיים.

עקב הסכנה שקיימת ברכיבה על אופנוע, רוב חברות הביטוח דורשות פרמיות גבוהות במחיות לצורך ביטוח השימוש באופנוע. מעורבות אופנועים בתאונות דרכים, הינה רבה בהשוואה לסוגי רכבים אחרים.

 

מה חשוב לעשות לאחר תאונות אופנוע

במקרה והייתם מעורבים בתאונה של אופנוע, כרוכב או כנוסע, חשוב לבצע מספר פעולות, על מנת שבהמשך, ניתן יהיה לצרף לתביעה תיעוד לתאונה להוכחת הן קרות אירוע התאונה והן להוכחת הנזק:

  • תיעוד של תאונת האופנוע – רצוי לתעד את מקום התאונה לרבות כל הרכבים המעורבים באופן שניתן יהיה להתרשם ממצבם לאחר התאונה. כמו כן, חשוב שניתן יהיה להתרשם בתמונות מהמיקום המדויק של התאונה.
  • בדיקות רפואיות – גם במקרה בו לא מורגשת פגיעה גופנית מיד לאחר התאונה, חשוב להגיע לבית חולים, על מנת להיבדק אצל רופא כדי שניתן יהיה לאתר פגיעות שעשויות לתת אותותיהן בהמשך. חשוב לתאר לרופא מה קרה בתאונה, ולדאוג שהדברים ירשמו על ידו, וכן לאסוף את כול התיעוד הרפואי מבדיקות אלו, על מנת שאפשר יהיה לעשות בו שימוש לאחר מכן, במידה ומחליטים להגיש תביעה.
  • דיווח למשטרה – בכל תאונה יש חובת דיווח למשטרה. את האישור של המשטרה על התאונה חשוב לשמור, על מנת שאפשר יהיה להגיש אותו, בין המסמכים שימשו לתביעה של חברת הביטוח.

 

למי מוגשת התביעה בתאונות אופנוע

כמו בכל התביעות העוסקות בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים, בתאונות אופנוע אין משמעות למציאת האשם בתאונה, וגם במקרים בהם הרוכב אשם בתאונה, הוא עדיין יהיה זכאי לפיצוי. התביעה מוגשת לחברת הביטוח בה מבוטח האופנוע בביטוח חובה, כאשר הפוליסה מכסה את נזקיו הגופניים של הרוכב, וכן את הנזקים הגופניים שנגרמו לצד שלישי (ככל שמדובר חלילה בפגיעה ברוכב או הולך רגל). במקרה והתאונה נכנסת תחת הגדרה של תאונת עבודה, קיימת גם אפשרות להגשת תביעה כנגד הביטוח הלאומי.

גובה הפיצוי

גובהם של הפיצויים המשולמים לנפגעי תאונות אופנוע, תלוי בכמה מאפיינים:

  • גילו של מגיש התביעה.
  • סוג עבודתו ורמת שכרו לפני התאונה.
  • מהי יכולת ההשתכרות שלו בעתיד – ככול שהפגיעה קשה יותר, היא פוגעת ברמת ההשתכרות בעתיד, באופן קשה יותר.
  • רמת הפגיעות הפיזיות שנגרמו – לדוגמה: כאשר אישה בהריון והעובר שלה נפגעים בתאונה, יילקח בחשבון הדבר, כאשר יחושב הפיצוי לנזקים הגופניים.
  • רמת ההפסד הכספי שנגרם – תאונות גורמות להפסדים כלכליים במקומות העבודה וכן הוצאות מוגברות בין אם על נסיעות לטיפולים, רכישת תקופות וכיוצ"ב. ככל שההפסד הכספי שנגרם גבוה יותר, יפסק גם פיצוי גבוה יותר.

 

פנייה לעורך דין תאונות אופנוע

במקרים של תאונות אופנוע, חשוב לפנות לעורך דין תאונות אופנוע, בכל מצב, גם כאשר הפגיעה היא קלה יחסית, והכאב אינו רב. זאת כיוון שישנם מקרים, בהם הסיבוך הרפואי יופיע רק אחרי זמן מסוים. עו"ד תאונות דרכים המתמחה בתאונות אופנוע, מקצועי ובעל ניסיון בתחום, ידע אלו בדיקות חשוב לערוך ישר אחרי התאונה, ואיזה טיפול חשוב לקבל. תוצאות הבדיקות והטיפולים השונים, יוגשו אחר כך בעת המשפט, כראיות לתביעה שתוגש.

 

"מוטי ארד, חברת עורכי דין"

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד המשלב ניסיון עשיר של עשרות שנים, בתחום תאונות הדרכים ובפרט בתחום נזקי גוף קשים מתאונות אופנוע. המשרד חרט על דגלו את תודעת ואיכות השירות, ומספק ליווי צמוד ללקוחות, לאורך כל התהליך.

ניתן לקבוע פגישת ייעוץ ראשונה, ללא עלות וללא התחייבות, ובה לקבל את כל ההסבר על המקרה והתביעה. לאחר הפגישה מגובש צוות מקצועי, על מנת לטפל בתביעה בדרך הטובה ביותר.

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן