פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

תאונות רבות נחשבות כתאונות דרכים קלות במובן זה שנזקי הגוף אינם משמעותיים ועיקר הנזק הוא לרכבים המעורבים. אולם, גם בתאונת דרכים קלה עלול להיות נזק גופני, אשר ניתן לתבוע עליו פיצוי מחברת הביטוח.

תאונת דרכים קלה, היא תאונה שבה נפצע לכל הפחות אדם אחד בצורה קלה יחסית. כל מי שנפגע בתאונת דרכים, גם אם היא קלה, יכול להגיש תביעה לפיצוי על פי הנסיבות. גובה הפיצויים תלוי ברמת הפגיעה, אם קיימת, ובהשלכות שיש לה לעתיד. גובה הפיצויים תלוי גם במומחיות של עו"ד המייצג, וביכולתו למיצוי הזכויות המגיעות ללקוח.

 

התייחסות רצינית לכל תאונה

כל תאונה, גם תאונת דרכים קלה, כדאי לקחת ברצינות, ולהגיע למיון על מנת לבדוק מהן ההשלכות שיש לתאונה על הגוף, גם אם אלו השלכות המתגלות מאוחר. לדוגמה: כאבים בצוואר המגיעים מאוחר, יכולים להעיד על נקע, זאת על אף שהאדם לא תמיד חש בדבר מיד לאחר התאונה.

 

על מה ניתן לקבל פיצוי

ראשית, ישנה חשיבות רבה לשמירת כול התיעוד הרפואי, והבדיקות השונות ,המעידים על המצב הרפואי, על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש, לאחר מכן, בתביעת הפיצוי בגין תאונת דרכים קלה. דרישת הפיצויים היא על פי סעיפים אלו:

  • פיצוי על הוצאה רפואית – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על האמבולנס, הבדיקות המיוחדות שנערכו, ההוצאות על הנסיעה לבדיקות אלו, וכו.
  • פיצוי עבור עזרה לצד שלישי – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על מטפלת, מכשירים רפואיים מיוחדים, ואף עזרה סיעודית. גם עזרה החורגת מהעזרה המצופה ברגיל מבני משפחה או חברים הינה ברת פיצוי על דרך אומדן והערכה ובהתאם לפציעה.
  • פיצוי על ההפסד של ימי העבודה.
  • פיצוי על כאב וסבל – אף במקרה ולא קרתה פציעה שגרמה לנכות, או לפגיעה ביכולת ההשתכרות, גם אז מגיע לנפגע פיצוי בגין תאונת דרכים קלה, באמצעות הסעיף של כאב וסבל. סעיף זה מפצה את הנפגע, עקב כאב או סבל נפשי שנגרם מתאונת הדרכים. כמובן שפיצוי זה מגיע גם למי שנגרם לו נזק גופני משמעותי וזכאי לפיצוי על ראשי הנזק שפורטו לעיל.

 

פיצוי בגין תאונת דרכים 

הפיצוי עבור תאונת דרכים קלה, מחושב על פי מספר מאפיינים:

  • גילו של הנפגע – הפיצוי בסעיף זה, מתייחס ליכולת ההשתכרות העתידית של הנפגע, ולכן ככל שהוא קטן, כך הסכום שייקבע, יהיה רב מזה שיקבע לאדם מבוגר יותר.
  • אחוזי נכות – אחוזי נכות נקבעים על ידי מומחה רפואי הממונה על ידי בית המשפט. ככל שמדובר בתאונת עבודה, ניתן לפנות גם למסלול של קביעת נכות ע"י וועדה מטעם הביטוח הלאומי. קביעה זו תהא מחייבת לתביעה המשפטית. גם במקרה של פגיעה קלה יחסית, אפשר לקבל אחוזי נכות משמעותיים.
  • יכולת ההשתכרות – הפיצוי לוקח בחשבון גם את היכולת של הנפגע להשתכר בהתחשב בפגיעה ובהתחשב באופי עיסוקו. לדוגמה: כאשר ספורטאי נפגע בתאונת דרכים, גם אם זו פגיעה גופנית קלה, היכולת שלו להשתכר פוחתת, כיוון שגופו הוא זה המשמש אותו לעבודה. ספורטאי זה יקבל פיצויים גבוהים, מאשר זה שנפגע, אולם יכולת ההשתכרות שלו, לא נפגעה. בנוסף, הפיצוי יהיה רב יותר, ככול שיכולת ההשתכרות של אדם גבוהה יותר.

 

עורך דין תאונות דרכים

חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד תאונות דרכים קרוב ככל הניתן לתאונה עצמה, על מנת לקבל ליווי מקצועי והדרכה מתחילת הדרך ומתחילת מהלך הטיפול הרפואי. עו"ד המומחה בתחום תאונות הדרכים, ובעל ניסיון מקצועי עשיר, יכיר תקדימים משפטיים בתחום, ויוכל לייעץ לגבי הדרך בה ניתן למצות את כל הזכויות.

 

"מוטי ארד, חברת עורכי דין"

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד העוסק, בין היתר, בייצוג של נפגעי תאונות דרכים קלות כקשות, על מנת לעזור להם, להגיע למיצוי הזכויות המגיעות להם. לאורך כל הלווי המשפטי, המתבצע בשקיפות מלאה, מקבל הלקוח את מלוא תשומת הלב מצוות המשרד.

 

 

 

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן