פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

תאונות רבות נחשבות כתאונות דרכים קלות במובן זה שנזקי הגוף אינם משמעותיים ועיקר הנזק הוא לרכבים המעורבים. אולם, גם בתאונת דרכים קלה עלול להיות נזק גופני, אשר ניתן לתבוע עליו פיצוי מחברת הביטוח.

תאונת דרכים קלה, היא תאונה שבה נפצע לכל הפחות אדם אחד בצורה קלה יחסית. כל מי שנפגע בתאונת דרכים, גם אם היא קלה, יכול להגיש תביעה לפיצוי על פי הנסיבות. גובה הפיצויים תלוי ברמת הפגיעה, אם קיימת, ובהשלכות שיש לה לעתיד. גובה הפיצויים תלוי גם במומחיות של עו”ד המייצג, וביכולתו למיצוי הזכויות המגיעות ללקוח.

 

התייחסות רצינית לכל תאונה

כל תאונה, גם תאונת דרכים קלה, כדאי לקחת ברצינות, ולהגיע למיון על מנת לבדוק מהן ההשלכות שיש לתאונה על הגוף, גם אם אלו השלכות המתגלות מאוחר. לדוגמה: כאבים בצוואר המגיעים מאוחר, יכולים להעיד על נקע, זאת על אף שהאדם לא תמיד חש בדבר מיד לאחר התאונה.

 

על מה ניתן לקבל פיצוי

ראשית, ישנה חשיבות רבה לשמירת כול התיעוד הרפואי, והבדיקות השונות ,המעידים על המצב הרפואי, על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש, לאחר מכן, בתביעת הפיצוי בגין תאונת דרכים קלה. דרישת הפיצויים היא על פי סעיפים אלו:

  • פיצוי על הוצאה רפואית – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על האמבולנס, הבדיקות המיוחדות שנערכו, ההוצאות על הנסיעה לבדיקות אלו, וכו.
  • פיצוי עבור עזרה לצד שלישי – סעיף זה כולל, את כל ההוצאות הקיימות על מטפלת, מכשירים רפואיים מיוחדים, ואף עזרה סיעודית. גם עזרה החורגת מהעזרה המצופה ברגיל מבני משפחה או חברים הינה ברת פיצוי על דרך אומדן והערכה ובהתאם לפציעה.
  • פיצוי על ההפסד של ימי העבודה.
  • פיצוי על כאב וסבל – אף במקרה ולא קרתה פציעה שגרמה לנכות, או לפגיעה ביכולת ההשתכרות, גם אז מגיע לנפגע פיצוי בגין תאונת דרכים קלה, באמצעות הסעיף של כאב וסבל. סעיף זה מפצה את הנפגע, עקב כאב או סבל נפשי שנגרם מתאונת הדרכים. כמובן שפיצוי זה מגיע גם למי שנגרם לו נזק גופני משמעותי וזכאי לפיצוי על ראשי הנזק שפורטו לעיל.

 

פיצוי בגין תאונת דרכים 

הפיצוי עבור תאונת דרכים קלה, מחושב על פי מספר מאפיינים:

  • גילו של הנפגע – הפיצוי בסעיף זה, מתייחס ליכולת ההשתכרות העתידית של הנפגע, ולכן ככל שהוא קטן, כך הסכום שייקבע, יהיה רב מזה שיקבע לאדם מבוגר יותר.
  • אחוזי נכות – אחוזי נכות נקבעים על ידי מומחה רפואי הממונה על ידי בית המשפט. ככל שמדובר בתאונת עבודה, ניתן לפנות גם למסלול של קביעת נכות ע”י וועדה מטעם הביטוח הלאומי. קביעה זו תהא מחייבת לתביעה המשפטית. גם במקרה של פגיעה קלה יחסית, אפשר לקבל אחוזי נכות משמעותיים.
  • יכולת ההשתכרות – הפיצוי לוקח בחשבון גם את היכולת של הנפגע להשתכר בהתחשב בפגיעה ובהתחשב באופי עיסוקו. לדוגמה: כאשר ספורטאי נפגע בתאונת דרכים, גם אם זו פגיעה גופנית קלה, היכולת שלו להשתכר פוחתת, כיוון שגופו הוא זה המשמש אותו לעבודה. ספורטאי זה יקבל פיצויים גבוהים, מאשר זה שנפגע, אולם יכולת ההשתכרות שלו, לא נפגעה. בנוסף, הפיצוי יהיה רב יותר, ככול שיכולת ההשתכרות של אדם גבוהה יותר.

 

עורך דין תאונות דרכים

חשוב מאוד להתייעץ עם עו”ד תאונות דרכים קרוב ככל הניתן לתאונה עצמה, על מנת לקבל ליווי מקצועי והדרכה מתחילת הדרך ומתחילת מהלך הטיפול הרפואי. עו”ד המומחה בתחום תאונות הדרכים, ובעל ניסיון מקצועי עשיר, יכיר תקדימים משפטיים בתחום, ויוכל לייעץ לגבי הדרך בה ניתן למצות את כל הזכויות.

 

“מוטי ארד, חברת עורכי דין”

מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד העוסק, בין היתר, בייצוג של נפגעי תאונות דרכים קלות כקשות, על מנת לעזור להם, להגיע למיצוי הזכויות המגיעות להם. לאורך כל הלווי המשפטי, המתבצע בשקיפות מלאה, מקבל הלקוח את מלוא תשומת הלב מצוות המשרד.

 

 

 

 

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
Open

דילוג לתוכן