תאונות דרכים עם אוטובוס

אוטובוס הינו כלי רכב המועד לתאונות דרכים. האוטובוס הוא כלי רכב גדול ממדים, בו הנהג נדרש לביצוע מספר פעולות במקביל לנהיגה. שדה הראייה שלו מוגבל בשל גודלו וצורתו. נוסעיו לרוב אינם חגורים וחלקם אף מצוי בעמידה בעת הנסיעה בו. על כן, תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס הן פעמים רבות בעלות דרגת חומרה גבוהה הן ביחס לגורם בו פוגע האוטובוס והן ביחס לגורמים המצויים בתוכו בזמן התאונה.

 

פגיעת אוטובוס בכלי רכב פרטי

התנגשות בין אוטובוס לכלי רכב פרטי זו עשויה להתרחש במהלך נסיעה בטור, כאשר הרכב הפרטי הוא שפוגע באוטובוס מאחור או להיפך.

דוגמה נוספת של תאונת דרכים עם אוטובוס בה נפגע רכב פרטי, היא בעת השתלבות אוטובוס ממפרץ הורדה והעלאת נוסעים חזרה אל נתיב תחבורה ראשי. פגיעה זו היא צידית ותוצאותיה עשויות להיות בדרגת חומרה גבוהה.

המקרה הרגיל בו פגיעת אוטובוס ברכב פרטי תהיה בדרגת חומרה גבוהה במיוחד, היא במקרה של התנגשות חזיתית בעת כניסת הרכבים לתוך צומת.

 

פגיעת אוטובוס בהולך רכב

מאחר שאוטובוס הוא אמצעי התחבורה הציבורית העיקרי בו נעשה שימוש במרחב העירוני, הוא מצוי בסיכון לפגיעה בהולכי רגל. תאונת דרכים עם אוטובוס בה נפגע הולך רגל, עשויה להסתיים בנזקי גוף משמעותיים ואף במוות.

שאלת האחריות לתאונה הינה שאלה שכאמור לא תתברר במסגרת תביעת תאונת דרכים, אלא תהיה רלוונטית להליך פלילי בלבד, ככל שיתקיים. ככל שמקום התאונה הוא מעבר חציה להולכי רגל לדוגמא, עשוי הנהג למצוא עצמו אחראי לפטירתו או פציעתו של הולך הרגל הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי ורישיונו עשוי להישלל לתקופה ארוכה.

אשר לתביעת הולך הרגל לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לו בתאונה שכזו, כאמור, מדובר בתביעה שאינה תלויה בהוכחת אשם ומבטחת האוטובוס תישא בחבות מוחלטת לפצות את הנפגע על נזקיו.

 

פגיעה גופנית של נוסע באוטובוס כתוצאה מבלימה פתאומית

מקרה נפוץ ביותר של תביעות לפיצוי בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים באוטובוס, מוגשות ע”י נוסעים של האוטובוס אשר נסעו (לרוב) בעמידה ונפגעו עקב בלימה חזקה או פנייה חדה של כלי הרכב.

 

התנגשות אוטובוס בגדר הפרדה

במקרים מסוימים, תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס עשויות להיות תאונות עצמיות ללא מעורבות כלי רכב אחרים. אחת התאונות העצמיות הנפוצות בהן מעורבים אוטובוסים, היא סטייה של האוטובוס מנתיבו בכביש מהיר והתנגשותו בגדר הפרדה.

השילוב של מהירות האוטובוס עם גובהו ומשקלו, עשויים לגרום להתהפכותו על צדו בעת התנגשות שכזו. הנפגעים בתאונה עצמית הם הנהג ונוסעי האוטובוס אשר מלכתחילה מצויים בסיכון גבוה עקב היותם לא חגורים במהלך הנסיעה.

 

התנגשות אוטובוס ברוכב אופניים

עם התרבות השימוש באופניים חשמליים כאמצעי תחבורה בערים מישוריות, הפכה מעורבות אופניים חשמליים באירוע של תאונת דרכים עם אוטובוס, לנפוצה בשנים האחרונות. הסיבה לכך היא חוסר ציות של רוכבי האופניים לרמזורים ותמרורים ונסיעתם באור אדום לתוך צומת אליה נכנס האוטובוס כשהרמזור בנתיבו הוא בצבע ירוק.

 

ייצוג נהגים המעורבים בתאונות אוטובוס – רק על ידי עורך דין מנוסה

נהג אוטובוס המעורב בתאונת דרכים עשוי למצוא עצמו חשוד בפלילים וכן אחראי לנזקי רכוש וגוף כתוצאה מתאונה בה היה מעורב. מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד ותיק ומנוסה המתמחה בייצוג נהגים והולכי רגל המעורבים בכל הסוגים של תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס.

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

צוות מקצועי ברמה מאוד גבוהה!
karina d
karina d
11:29 06 Aug 22
המשרד מטפל בבעיות הקשורות לרשלנות רפואית בצורה מדהימה והיחס מושלם לכל לקוח😊
מאיה בן שמאי
מאיה בן שמאי
06:02 04 Aug 22
תודה רבה למר מוטי ארד על טיפול מהיר אישי ומקצועי
Svetlana Litman
Svetlana Litman
07:10 27 Jul 22
תודה על הטיפול מהיר , יעיל ואישי . כדאי לציין על קשר טלפוני טוב, ללא עיכובים
garry litman
garry litman
05:05 27 Jul 22
שירות מקצועי אמין נוח ואיכותי
אריאל נזרית
אריאל נזרית
11:17 20 Jul 22
אין דברים כאלה!! הטוב ביותר אתה.
אנג'ל ברנס - Angel Baranes
אנג'ל ברנס - Angel Baranes
07:44 19 Jul 22
יחסי אישי, שרות מעולה, הבנה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר והתוצאות בהתאם.יישר כח
David Peretz
David Peretz
14:46 18 Jul 22
צוות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בהנהגת עו"ד מוטי ארד עורך דין מעולה ומעל הכל בן אדם בעל אינטליגנציה רגשית נדירה ביותר ושוב אני מודה לכולם על הטיפול המסור והתוצאות המדהימות המון המון תודה רבה בכבוד רב רם לב ארי
ramlevari
ramlevari
13:04 18 Jul 22
Open

דילוג לתוכן