תאונות דרכים עם אוטובוס

אוטובוס הינו כלי רכב המועד לתאונות דרכים. האוטובוס הוא כלי רכב גדול ממדים, בו הנהג נדרש לביצוע מספר פעולות במקביל לנהיגה. שדה הראייה שלו מוגבל בשל גודלו וצורתו. נוסעיו לרוב אינם חגורים וחלקם אף מצוי בעמידה בעת הנסיעה בו. על כן, תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס הן פעמים רבות בעלות דרגת חומרה גבוהה הן ביחס לגורם בו פוגע האוטובוס והן ביחס לגורמים המצויים בתוכו בזמן התאונה.

 

פגיעת אוטובוס בכלי רכב פרטי

התנגשות בין אוטובוס לכלי רכב פרטי זו עשויה להתרחש במהלך נסיעה בטור, כאשר הרכב הפרטי הוא שפוגע באוטובוס מאחור או להיפך.

דוגמה נוספת של תאונת דרכים עם אוטובוס בה נפגע רכב פרטי, היא בעת השתלבות אוטובוס ממפרץ הורדה והעלאת נוסעים חזרה אל נתיב תחבורה ראשי. פגיעה זו היא צידית ותוצאותיה עשויות להיות בדרגת חומרה גבוהה.

המקרה הרגיל בו פגיעת אוטובוס ברכב פרטי תהיה בדרגת חומרה גבוהה במיוחד, היא במקרה של התנגשות חזיתית בעת כניסת הרכבים לתוך צומת.

 

פגיעת אוטובוס בהולך רכב

מאחר שאוטובוס הוא אמצעי התחבורה הציבורית העיקרי בו נעשה שימוש במרחב העירוני, הוא מצוי בסיכון לפגיעה בהולכי רגל. תאונת דרכים עם אוטובוס בה נפגע הולך רגל, עשויה להסתיים בנזקי גוף משמעותיים ואף במוות.

שאלת האחריות לתאונה הינה שאלה שכאמור לא תתברר במסגרת תביעת תאונת דרכים, אלא תהיה רלוונטית להליך פלילי בלבד, ככל שיתקיים. ככל שמקום התאונה הוא מעבר חציה להולכי רגל לדוגמא, עשוי הנהג למצוא עצמו אחראי לפטירתו או פציעתו של הולך הרגל הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי ורישיונו עשוי להישלל לתקופה ארוכה.

אשר לתביעת הולך הרגל לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לו בתאונה שכזו, כאמור, מדובר בתביעה שאינה תלויה בהוכחת אשם ומבטחת האוטובוס תישא בחבות מוחלטת לפצות את הנפגע על נזקיו.

 

פגיעה גופנית של נוסע באוטובוס כתוצאה מבלימה פתאומית

מקרה נפוץ ביותר של תביעות לפיצוי בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים באוטובוס, מוגשות ע"י נוסעים של האוטובוס אשר נסעו (לרוב) בעמידה ונפגעו עקב בלימה חזקה או פנייה חדה של כלי הרכב.

 

התנגשות אוטובוס בגדר הפרדה

במקרים מסוימים, תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס עשויות להיות תאונות עצמיות ללא מעורבות כלי רכב אחרים. אחת התאונות העצמיות הנפוצות בהן מעורבים אוטובוסים, היא סטייה של האוטובוס מנתיבו בכביש מהיר והתנגשותו בגדר הפרדה.

השילוב של מהירות האוטובוס עם גובהו ומשקלו, עשויים לגרום להתהפכותו על צדו בעת התנגשות שכזו. הנפגעים בתאונה עצמית הם הנהג ונוסעי האוטובוס אשר מלכתחילה מצויים בסיכון גבוה עקב היותם לא חגורים במהלך הנסיעה.

 

התנגשות אוטובוס ברוכב אופניים

עם התרבות השימוש באופניים חשמליים כאמצעי תחבורה בערים מישוריות, הפכה מעורבות אופניים חשמליים באירוע של תאונת דרכים עם אוטובוס, לנפוצה בשנים האחרונות. הסיבה לכך היא חוסר ציות של רוכבי האופניים לרמזורים ותמרורים ונסיעתם באור אדום לתוך צומת אליה נכנס האוטובוס כשהרמזור בנתיבו הוא בצבע ירוק.

 

ייצוג נהגים המעורבים בתאונות אוטובוס – רק על ידי עורך דין מנוסה

נהג אוטובוס המעורב בתאונת דרכים עשוי למצוא עצמו חשוד בפלילים וכן אחראי לנזקי רכוש וגוף כתוצאה מתאונה בה היה מעורב. מוטי ארד, חברת עורכי דין, הוא משרד ותיק ומנוסה המתמחה בייצוג נהגים והולכי רגל המעורבים בכל הסוגים של תאונות דרכים בהן מעורב אוטובוס.

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן