תביעה נגד הפול-קביעת נכות מתאונה

תביעה נגד הפול-קביעת נכות מתאונה

תיק ת”א 32619-05-12 בית משפט המחוזי מרכז אלמוני נ’ הפול:

המדובר בתביעה כנגד חברת “הפול” על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל”ה – 1975.

התובע, בחור צעיר, יליד 1988, נפגע פגיעה רב מערכתית בתאונת דרכים קשה מיום 20.5.11 כרוכב  באופנוע עת התנגש בטרקטור שסטה מנתיבו ופגע  באופנוע התובע.

התובע נחבל באורח קשה בעיקר ברגליו. הובהל לבית החולים שם אובחן כסובל ממספר שברים ברגל. עבר מספר ניתוחים לקיבוע השבר ושהה באשפוז ממושך במשך כשלושה חודשים ולאחר מכן טופל במסגרת של אשפוז יום במשך כשמונה חודשים.

במהלך שיקומו אובחן התובע כסובל מפוסט טראומה כתוצאה מהתאונה הקשה וכן החל לסבול מכפל ראייה, קושי במיקוד וכן ליקויים במהירות העיבוד, בקשב ובריכוז, זאת כתוצאה מפגיעת הראש בתאונה.

במהלך שלושת השנים שלאחר התאונה, נאלץ התובע לעבור מספר רב של ניתוחים, 8 במספר, וכן טופל במסגרת מרפאת כאב באמצעות טיפולים פולשניים להקלה על כאביו הכרוניים כתוצאה מפציעותיו.

פציעותיו של התובע הותירו אחריהן מגבלות אשר השפיעו וימשיכו להשפיע על תפקודו בחיי היומיום כמו גם במסגרות של לימודים ועבודה.

במסגרת הטיפול של משרדנו בתביעתו, עמדנו על כך שבית המשפט ימנה מומחים רפואיים בתחומים שונים לבחינת שיעור הנכות אשר נותר לתובע כתוצאה מפציעותיו.

בית המשפט נעתר לדרישתנו ומונו מומחים רפואיים בתחומים הבאים: אורטופדיה, נוירולוגיה, פסיכיאטרי, עיניים ופלסטיקה ונקבע כי הנתבעת תישא בשכר טרחתם.

התובע נבדק ע”י המומחים ונקבעו לו נכויות בכל אחת מן התחומים – 20% בתחום הנוירולוגיה, 15% בתחום הנפשי, 10% בתחום האורטופדי, 10% בתחום העיניים ו-20% בתחום הפלסטיקה.

במסגרת טיעונינו בפני בית בית המשפט, טענו כי המדובר בבחור צעיר ומבריק, בעל תוצאות גבוהות מאוד במבחני אינטלגנציה ולפיכך, פוטנציאל ההשתכרות שלו עובר לתאונה היה גבוה משמעותית מן השכר הממוצע במשק ויש להתחשב בכך בפסיקת פיצוייו בגין אובדן כושר ההשתכרות שנגרם לו כתוצאה מההפרעות התפקודיות איתן נותר כתוצאה מהתאונה.

כן דרשנו פיצוי מחברת הביטוח בגין כל הטיפולים הרפואיים אשר עבר התובע לרבות התרופות שנרכשו עבורו וכן סכום נוסף המגלם את ההוצאות העתידיות שלו בגין תרופות וטיפולים רפואיים.

כמו כן דרשנו פיצוי בגין הפסדיהם של בני משפחתו אשר נרתמו לטפל בו בתקופת הטיפול והשיקום וסכום נוסף המגלם את ההוצאות העתידיות שלו בגין עזרת צד ג’ בשל נכותו התפקודית.

לאור כל האמור, הצלחנו לסיים התובענה מחוץ לכותלי בית המשפט, כאשר הנתבעת הסכימה להתפשר ולשלם לתובע פיצוי בסכום הגבוה של 2.5 מליון ₪.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה על הטיפול המקצועי, הישר והמהיר! הגעתי אל מוטי מהמלצה, ועכשיו אני ממליצה!
romina inger
romina inger
12:35 24 Aug 20
שרות ויחס אישי, עוזר לעבור את כל הברוקרטיה ללא התערבות הלקוח.. אני ממש מרוצה ושמח להמליץ לכם על המשרד, תודה רבה מוטי !!!!
Dudi Hagbi
Dudi Hagbi
06:38 17 Aug 20
ברצוני להודות על הטיפול המקצועי והמסור ותוצאות מעל המצופה בתיק שלי של תאונת דרכים על ידי צוות המקצועי ואיכותי. צוות עם יחסי אנוש מצוינים, נעים הליכות.ממליצה בחום מכל הלב. 5 כוכבים והמון תודה!
Margaret Stopnitsky
Margaret Stopnitsky
16:26 10 Aug 20
הגעתי למוטי ע'י קורבת משפחה, היחס היה אנושי ובעיקר מקצועי ברצוני להודות לך על הסבלנות המרובה שהיית צריך איתי ובשביל התביעה המדוברת ממליצה בחום רב .מקצועי ,אמין,אנושי.תודה אורחן שי
אורחן שי
אורחן שי
16:19 26 Jul 20
במהלך ההיכרות ארוכת שנים עם עוה"ד מוטי ארד וצוות משרדו, פגשתי אנשים מדהימים, קיבלתי יחס חם וטיפול מהיר בתביעות נזקי גוף ברמה מקצועית מעולה כל פעם שנדרש. מביע הערכה רבה למוטי ומאחל שנים ארוכות של עשייה, הוגנות וצדק.
Guy Most
Guy Most
06:59 22 Jun 20
אני פניתי לעו״ד מוטי בקשר לתאונה באוטובוס .חייבת לציין שקבלתי שירות הכי מקצועי שיש ,הרגשתי שאני בידיים טובות ואפשר לסמוך על מוטי ב100%.במילה אחת-אלוף.מבחינתי מעכשיו אין עו״ד אחר. ממליצה בחום !
dina medvedovskiy
dina medvedovskiy
15:20 21 Jun 20
למשרד של עו״ד מוטי ארד הגעתי לאחר המלצה מחברת משפחה קיבלתי אוזן קשבת,שרות מקצועי ואמין פשוט סמכתי עליו בעצימת עיניים בכל התייעצות או המלצה לגבי התביעה שלי. גם אני אמשיך להמליץ ולשלוח אליו כל מי שיצטרך מומלץ מאוד
Liraz Knafo
Liraz Knafo
12:45 21 Jun 20
עזר לי ממש מעריך המון! ממליץ בחום רב טיפול ויחס מעולה
Elior Zakaim
Elior Zakaim
18:58 02 May 20
להתייעצות דחופה עם עו
דילוג לתוכן