אתה לא מספיק נכה

חברת הביטוח: אתה לא מספיק נכה, אתה משתתף בתחרויות שייט.
בית המשפט: התובע הוא נכה מעל 90%, הוא השתתף בתחרות שיט של נכים!
נפסק פיצוי בסך של כ – 7 מליון ₪.

בשנת 2010 וכשהוא בן 28 שנים בלבד, היה מעורב התובע בתאונת דרכים קשה. כתוצאה מהתאונה, הועבר התובע לבית החולים רמב”ם כשהוא במצב אנוש, מונשם ומחוסר הכרה. התובע אובחן עם שברים רבים בכל חלקי גופו, קרעים בטחול ובועות אוויר בכיס השתן. משם, הועבר התובע לבית החולים שיבא והיה מאושפז בהליך שיקום במשך כחצי שנה. בסופו של יום, התובע שוחרר לביתו כשהוא בכיסא גלגלים ומסוגל להתהלך בעזרת הליכון וגם זאת רק למרחקים קצרים של כמה מטרים בודדים.

נפגע תאונת דרכים
נפגע תאונת דרכים

התובע לא אמר נואש ולא בכה על מר גורלו. התובע נקט בכל הליך שיקומי אותו הציעה המערכת וכן רכש על חשבונו הוא טיפולי שיקום נוספים ואביזרים מתאימים. הכול במטרה אחת – להביא את עצמו למצב שיקומי הכי טוב שרק אפשר. בהחלט יש מקום להערצת כוח הנחישות והרצון של התובע לשקם את חייו.

התובע שהיה רק בן 28 שנים וכל עולמו חרב עליו, פנה בתמימותו לחברת הביטוח וזאת במטרה כי זו תפעל למתן פיצוי הולם על נזקיו הרבים. לצערו, הוא נדחה על ידי חברת הביטוח ולכן פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

כב’ השופטת חדוה וינבאום וולצקי, מינתה לא פחות מחמישה מומחים. המומחים מצאו כי התובע סובל מנכויות רבות והעיקר – כל המומחים היו בדעה אחת – התובע אמין, התובע נפגע תאונת דרכים בצורה קשה, התובע זקוק לעזרה מקיפה ובכל התחומים. הנכות המשוקללת של התובע הועמדה על 90.5% לצמיתות.

ואולם, כל זאת לא הפריע לחברת הביטוח לטעון כי התובע משקר. לטענתה, התובע אינו נכה באופן אותו הוא מציג את עצמו. חברת הביטוח טענה כי התובע השתתף בתחרויות שייט וכן רקד על רגליו ביום חתונתו. כן צירפה חברת הביטוח סרטוני מעקב כנגד התובע ואשר לטענתה אלו מוכיחים כי הוא אינו משותק.

בית המשפט דחה טענות אלו של חברת הביטוח ובאופן נחרץ. באשר לתחרויות השייט ציין בית המשפט כי מדובר בתחרויות שייט של עמותת אתגרים – תחרויות שייט בהן כל המשתתפים הם נכים. באשר לסרטוני המעקב ולאחר שצפה בהם וכן בסרט החתונה, ציין בית המשפט כי התרשמותו היא שהסרטונים מוכיחים דווקא את טענות התובע וכי עולה מהם שהתובע מוגבל ומתקשה ביותר לייצב עמידתו. עוד ציין בית המשפט כי אין ללמוד מיום החתונה, שהוא אירוע מרגש עבור התובע ובו עשה כל שביכולתו כדי להזדקף באמצעות שני מקלות לצד אשתו. אם לא די בכך, מבחינת סרטי המעקב עלה כי חלקם הם בכלל של אדם אחר ושהוא לא התובע.

בית המשפט בחן את מכלול הנזקים מהם סובל התובע – נפגע תאונת דרכים, וכן את מלוא הצרכים לו נדרש ויידרש התובע להמשך שארית חייו. סך כל הנזקים הועמד על סכום של קצת יותר משבעה מיליון ₪.

לפסק הדין המלא ראו: ת.א (ת”א) 47264-03-12 ט.ש נ’ המאגר הישראלי לביטוחי רכב “הפול” (פורסם המאגרים המשפטיים, ניתן ביום 2.5.2019).

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן