דחיית בקשת חברת הביטוח לפסילת חוות דעת של מומחה רפואי

 רע"א (י-ים) מגדל חב' לביטוח נ' פלוני אלמוני 6422-09-11

 במקרה דנן עתרה המבקשת (מגדל חברה לביטוח בע"מ) לביה"מ המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לפסילת חוות דעתו של מומחה רפואי, וזאת לאחר שבקשה זו נדחתה בביהמ"ש השלום בירושלים.

 ביהמ"ש המחוזי בירושלים דחה את הבקשה והדגיש כי אין בטענות האמורות  עילה לפסילת מומחה, היות ופסילה מעין זו תיעשה רק כאשר עלול להיגרם לאחד הצדדים עיוות דין או כאשר המומחה פעל בחוסר תום-לב.

 בפי התובעת היו טענות שונות לגבי חוות הדעת של המומחה. המדובר בטענות לאי-מתן משקל להיעדרם של ממצאים ובדיקות אובייקטיביות; להתעלמות של המומחה, לפי הנטען, מכך שהתובע (המשיב) לא פירט את עברו הרפואי, תוך שהוא מנסה לייחס את הבעיות מן העבר לתאונה; טענות לפיהן המומחה התעלם מכך שהתובע פנה לראשונה לטיפול בצוואר רק חודשיים לאחר התאונה; טענות לפיהן המומחה נמנע מלבדוק בדיקה מסוג "בהיסח הדעת" את התובע, הגם שידע שיש לו בעיות אמינות; טענות כי המומחה לא התייחס לעניין אמינותו ומהימנותו של התובע, חרף אינדיקציות בעייתיות בנדון וכן כי המומחה ביסס את חוות-דעתו על תלונות התובע ואף חזר בו מקביעותיו, נוכח ממצאי המל"ל עימם עומת (שהצביעו לפי הנטען על היעדר נכות.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23
Open

דילוג לתוכן