השוטר התחזה לאחר וגרם לתובע לחרדה – האם המשטרה תפצה ?

על פי כתב התביעה, בבוקרו של אחד מימי חורף 2018, התעורר התובע משנתו בבהלה וזאת נוכח כך ששמע כי מישהו מנסה לפתוח את דלת ביתו ואף דפק בחוזקה על הדלת. התובע קם ממיטתו, ניגש לדלת ושאל “מי זה”, אז נענה התובע: “תפתח, אני מלמטה”.

התובע חשב שמדובר באחד משכניו ולכן פתח את הדלת. והנה, לפתע ניצב מולו אדם גדול ממדים ומאיים ואשר היה בלבוש אזרחי. אם לא די בכך, האדם הזר נכנס לביתו של התובע וזאת ללא שקיבל רשות לכך ואף ללא שביקש לעשות כן. התובע נלחץ מאוד וחשב כי האדם הזר מתכוון לפגוע בו פיזית ולהכות אותו.

לאחר כמה רגעים, התובע התעשת, אזר אומץ וביקש מהאדם הזר לצאת באופן מיידי מהבית. התשובה היחידה שקיבל התובע הייתה: “תירגע משטרה”.

התובע לא האמין כי אכן מדובר בשוטר. שהרי, שוטר אינו אמור להתפרץ לבית ללא הזדהות  ובוודאי שלא באופן בו נקט האדם הזר. לכן, התובע אף ביקש מהאדם הזר כי יזדהה בפניו, אז הציג בפניו תעודת שוטר אך השוטר סירב להציג צו חיפוש.

התובע פנה לאחר המקרה למשטרת ישראל בבקשה כי תפצה אותו בשל התנהלות השוטר והאופן בו נעשה החיפוש. תשובתה של משטרת ישראל הייתה כי התובע אינו זכאי לפיצוי כספי. לא בגין רגעי האימה, פגיעה בפרטיות ולא בגין כל נזק אחר שנגרם לביתו כתוצאה מן החיפוש.

תשובה זו של הנתבעת לא סיפקה את התובע והוא הגיש תביעה לבית המשפט בחדרה. במסגרת ההליך, תיאר התובע בפני בית המשפט את רגעי האימה שאחזו בו ומנגד, משטרת ישראל הכחישה כל התנהגות פסולה מצד השוטר או כל אחר מטעמה וכן טענה כי בעת שנערך חיפוש בבניין בו מתגורר התובע, עלה צורך מיידי להיכנס לדירתו של התובע.

לאחר שבית המשפט בחן את טענות הצדדים, הוא מצא לנכון לפסוק כי יש לקבל את התביעה.

נפסק כי משטרת ישראל, פגעה בזכותו של התובע לפרטיות ולכבוד תוך שהיא מסבה לו עוגמת נפש של ממש. שכן, האירוע הותיר אצל התובע חששות קבועים ופחד בכל פעם שהוא שומע מישהו עולה במדרגות אל ביתו.

בית המשפט הוסיף כי בעת שנכנס השוטר לביתו של התובע ללא הזמנה, מבלי שהוא מזדהה כשוטר וללא הצגת צו חיפוש והכל תוך כדי כך שהשוטר מתחזה לאחר ומציג את עצמו כאחד השכנים מלמטה, הרי שיש בכך כדי להטעות את התובע ויש לראות בנסיבות המקרה כהתנהלות שאינה כדין.

עוד נפסק כי לתובע, ככל אזרח אחר, עומדת הזכות שלא להיות מוטרד שלא לצורך בעת ביצוען של פעולות משטריות. וכן כי יש למנוע מצבים בהם המשטרה עושה שימוש בכוח שלא למטרות לשמן קיבלה את סמכויותיה.

להרחבה ראו: ת”ק (חד’) 34713-03-19 ברק מליחי נ’ משטרת ישראל – חדרה (פורסם בנבו, ניתן ביום 17.9.2019).

 

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21

עוד בנושא:

דילוג לתוכן