במלחמה הכול מותר

חברת הביטוח חדרה לאירוע פרטי והצליחה להפחית את סכום הפיצוי

המקרה שלפנינו ממחיש כי במלחמה הכול מותר לפעמים.

music-2357887_1280כך, מעשה שהיה בחברת ביטוח אשר נדרשה לשלם פיצוי בגין נזקי גוף נטענים. במטרה להפחית את גובה הפיצוי, שכרה חוקרות פרטיות אשר בלשו וחקרו אודות התובעת. חוקרות אלו גילו כי התובעת אמורה לחתן את בנה בקרוב והן הצליחו להיכנס לאירוע החתונה, תוך שהן מצלמות בחשאי את התובעת רוקדת על רחבת הריקודים. על אף שמדובר בחדירה עמוקה לפרטיות, שכן החוקרות לא הוזמנו לאירוע החתונה וצילמו בחשאי, הרי שבית המשפט המחוזי מצא לנכון לאשר את הצילומים כדי לקבוע כי התובעת אינה זכאית לפיצוי הנתבע על ידה במלואו.

להלן עובדות המקרה, התובעת ילידת 1962 נפגעה בתאונת דרכים בהיותה בת 50 שנים וזאת כאשר מונית בה נסעה פגעה מאחור ברכב פרטי. ממקום התאונה פונתה התובעת לבית החולים קפלן. במסגרת תביעת הפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה, מינה בית המשפט מומחים במספר תחומים,  א.א.ג, נוירולוגי ואורתופדי. המומחים קבעו כי התובעת נותרה עם נכות צמיתה בשיעור מצטבר של 20%.

חברת הביטוח חלקה על קביעת המומחים ושכרה חוקרות פרטיות. אלו צילמו את התובעת בחתונת בנה כשהיא נועלת נעלי עקב בגובה 10 סנטימטרים, רוקדת ברחבת הריקודים ועומדת במשך זמן רב. צילומים אלו סתרו כשלעצמם את טענות התובעת בפני המומחים כי אינה יכולה לרקוד או לרוץ ולכל היותר היא יכולה ללכת במשך 20 עד 30 דקות. על סמך צילומים אלה, המומחה בתחום האורתופדי הפחית את שיעור הנכות הצמיתה של התובעת במחצית (מ- 15% ל- 7.5% בלבד). הפחתה אשר יש לה משמעות כלכלית עצומה ביותר עבור התובעת.

משכך, התובעת התנגדה נחרצות לשימוש בצילומי החוקרות וטענה כי הם הושגו תוך פגיעה בפרטיותה. שהרי הם צולמו במסגרת אירוע החתונה של בנה, אירוע שהוא פרטי ואשר החוקרות לא הוזמנו אליו ומכאן כי מדובר בחדירה לפרטיות אשר פוסלת את השימוש בצילומים. עוד נטען כי מדובר בצילומים שנעשו ברשות היחיד וגם מטעם זה הם אסורים בשימוש.

בית המשפט פסק כי אף אילו הייתה חדירה לפרטיותה של התובעת הרי שבמקרים מסוימים, מותר לחברת הביטוח לפגוע בפרטיות זו כדי להוכיח כי טענות התובעים בדבר נזק גוף אינם כפי שהם טוענים להם. לכן, כניסת החוקרות לאירוע החתונה הותרה בדיעבד וזאת שעה שהן לא הפריעו כלל למהלך האירוע. ויוזכר כי בית המשפט התיר את הצילומים וזאת למרות שהחוקרות כלל לא הוזמנו לאירוע החתונה ואין כל ספק כי הייתה חדירה לפרטיות.

סכום הפיצוי אשר נפסק בסופו של יום לתובעת עמד על סך מצטבר של 103,933 ₪.

פסק הדין מהווה דוגמא נוספת לצעדים הננקטים על ידי חברות הביטוח במטרה לעשות הכול כדי לא לשלם – גם אם מדובר בחדירה אנושה לפרטיות. כל אחד ואחת מאתנו צריכים לזכור – מצלמים אותנו תמיד.

לפסק הדין המלא: ע”א 44663-11-17 פלונית נ’ גבלזדה ואח’ (16.6.2019).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21

עוד בנושא:

דילוג לתוכן