במלחמה הכול מותר

במלחמה הכול מותר

חברת הביטוח חדרה לאירוע פרטי והצליחה להפחית את סכום הפיצוי

המקרה שלפנינו ממחיש כי במלחמה הכול מותר לפעמים.

music-2357887_1280כך, מעשה שהיה בחברת ביטוח אשר נדרשה לשלם פיצוי בגין נזקי גוף נטענים. במטרה להפחית את גובה הפיצוי, שכרה חוקרות פרטיות אשר בלשו וחקרו אודות התובעת. חוקרות אלו גילו כי התובעת אמורה לחתן את בנה בקרוב והן הצליחו להיכנס לאירוע החתונה, תוך שהן מצלמות בחשאי את התובעת רוקדת על רחבת הריקודים. על אף שמדובר בחדירה עמוקה לפרטיות, שכן החוקרות לא הוזמנו לאירוע החתונה וצילמו בחשאי, הרי שבית המשפט המחוזי מצא לנכון לאשר את הצילומים כדי לקבוע כי התובעת אינה זכאית לפיצוי הנתבע על ידה במלואו.

להלן עובדות המקרה, התובעת ילידת 1962 נפגעה בתאונת דרכים בהיותה בת 50 שנים וזאת כאשר מונית בה נסעה פגעה מאחור ברכב פרטי. ממקום התאונה פונתה התובעת לבית החולים קפלן. במסגרת תביעת הפיצויים בגין נזקי גוף אשר נגרמו לה, מינה בית המשפט מומחים במספר תחומים,  א.א.ג, נוירולוגי ואורתופדי. המומחים קבעו כי התובעת נותרה עם נכות צמיתה בשיעור מצטבר של 20%.

חברת הביטוח חלקה על קביעת המומחים ושכרה חוקרות פרטיות. אלו צילמו את התובעת בחתונת בנה כשהיא נועלת נעלי עקב בגובה 10 סנטימטרים, רוקדת ברחבת הריקודים ועומדת במשך זמן רב. צילומים אלו סתרו כשלעצמם את טענות התובעת בפני המומחים כי אינה יכולה לרקוד או לרוץ ולכל היותר היא יכולה ללכת במשך 20 עד 30 דקות. על סמך צילומים אלה, המומחה בתחום האורתופדי הפחית את שיעור הנכות הצמיתה של התובעת במחצית (מ- 15% ל- 7.5% בלבד). הפחתה אשר יש לה משמעות כלכלית עצומה ביותר עבור התובעת.

משכך, התובעת התנגדה נחרצות לשימוש בצילומי החוקרות וטענה כי הם הושגו תוך פגיעה בפרטיותה. שהרי הם צולמו במסגרת אירוע החתונה של בנה, אירוע שהוא פרטי ואשר החוקרות לא הוזמנו אליו ומכאן כי מדובר בחדירה לפרטיות אשר פוסלת את השימוש בצילומים. עוד נטען כי מדובר בצילומים שנעשו ברשות היחיד וגם מטעם זה הם אסורים בשימוש.

בית המשפט פסק כי אף אילו הייתה חדירה לפרטיותה של התובעת הרי שבמקרים מסוימים, מותר לחברת הביטוח לפגוע בפרטיות זו כדי להוכיח כי טענות התובעים בדבר נזק גוף אינם כפי שהם טוענים להם. לכן, כניסת החוקרות לאירוע החתונה הותרה בדיעבד וזאת שעה שהן לא הפריעו כלל למהלך האירוע. ויוזכר כי בית המשפט התיר את הצילומים וזאת למרות שהחוקרות כלל לא הוזמנו לאירוע החתונה ואין כל ספק כי הייתה חדירה לפרטיות.

סכום הפיצוי אשר נפסק בסופו של יום לתובעת עמד על סך מצטבר של 103,933 ₪.

פסק הדין מהווה דוגמא נוספת לצעדים הננקטים על ידי חברות הביטוח במטרה לעשות הכול כדי לא לשלם – גם אם מדובר בחדירה אנושה לפרטיות. כל אחד ואחת מאתנו צריכים לזכור – מצלמים אותנו תמיד.

לפסק הדין המלא: ע”א 44663-11-17 פלונית נ’ גבלזדה ואח’ (16.6.2019).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן