נכות כללית מהי?

נכות כללית מהי?

נכות כללית

מי זכאי לקצבת נכות כללית?

כל תושב ישראל מגיל 18 ועד גיל הפנסיה בהתאם למינו שעקב ליקוי גופני, שכלי או נפשי הנובע ממחלה, מתאונה או ממום מלידה אין לו כושר להשתכר ואינו משתכר סכום השווה ל % 25 מהשכר הממוצע,או כושרו להשתכר צומצם ב % 50 או יותר. עקרת בית נכה שעקב הליקוי כושרה לתפקד במשק בית צומצם ב % 50 או יותר.

תנאי הזכאות

קיימים שני מסלולים לקביעת הזכאות:

  1. קביעת נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות, או בשיעור של 40% לפחות כאשר אחד הליקויים הקיימים אצל הנכה הוא בשיעור של 25% ולגבי עקרת בית נדרשת קביעה רפואית של דרגת נכות בשיעור של 50% לפחות.
  2. קביעת דרגת אי כושר בשיעור של 50% ומעלה.

ועדה רפואית: לצורך בחינת זכאות התובע הוא מוזמן לאחר הגשת התביעה לוועדה רפואית שתקבע את שיעור נכותו. יצויין כי החלטת הוועדה הרפואית הינה סופית, אולם ניתן לערער עליה בפני ביה”ד לעבודה.  ועדת אי כושר: לאחר קביעת הנכות הרפואית ע”י הוועדה הרפואית תיבחן דרגת אי הכושר שת הנכה להשתכר או לתפקד. ההחלטה בוועדת אי הכושר תיעשה על ידי פקיד התביעות לאחר התייעצות עם רופא מוסמך. על החלטות פקיד התביעות קיימת זכות ערר בפני ועדת עררים שניתן לערער על החלטתה לביה”ד האזורי לעבודה.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן