“נפצעת כי היית שיכורה”

המועדון למבלה שהחליקה בזמן מסיבה: “נפצעת כי היית שיכורה” – מה פסק בימ”ש?

התובעת הגיעה לאחד המועדונים המפורסמים בארץ וזאת על מנת להשתתף במסיבה שנערכה בו ערב חג הפסח של שנת 2009. במהלך המסיבה, צעדה התובעת לעבר חברותיה ששהו במועדון גם כן, לפתע החליקה ונפלה על הרצפה.

התובעת נאנקה מכאבים ונאלצה להתפנות לבית החולים באמצעות אמבולנס אשר הוזעק למקום. בבית החולים, הסתבר כי היא סובלת משבר בקרסול רגלה הימנית. למעשה, הנפילה גרמה לה לנזקי גוף קשים והיא עברה ניתוח אשר במהלכו הושתלו בגופה פלטות מתכת וברגים לצורך קיבוע השבר.

מאחר שנגרמו לתובעת נזקי גוף המשפיעים על תפקודה היומיומי, פנתה למועדון בדרישה כי יפצה אותה על נזקיה.

התובעת הבהירה למועדון כי היא החליקה על הרצפה במהלך מסיבה, זאת נוכח העובדה לפיה הרצפה הייתה רטובה.

ואולם, המועדון דחה את טענותיה של התובעת. אם לא די בכך, המועדון בחר להאשים את התובעת לקרות הנזק וטען כי אילו התובעת לא הייתה שיכורה הרי שהיא לא הייתה נופלת. עוד טען המועדון כי רצפת המועדון הייתה נקיה וכי היה צוות ניקיון שניקה וייבש את הרצפה במהלך המסיבה.

התובעת ההמומה מתגובת המועדון לפיה היא נפצעה בשל היותה שיכורה, שכרה עורך דין נזקי גוף והגישה תביעה אשר התבררה בבית משפט השלום בירושלים.

המועדון אשר האשים את התובעת כי הייתה שיכורה וכי במהלך המסיבה היה צוות ניקיון, לא העיד ולו עד אחד אשר היה עד לאירוע או אפילו רק עבד ביום האירוע. העד היחידי היה בעל המניות של המועדון, ברם, זה העיד כי אינו זוכר את האירוע. אם לא די בכך, המועדון אפילו לא טרח לצרף ראיה המלמדת כי הוא בכלל מעסיק עובדי ניקיון.

מנגד, התובעת העמידה בפני בית המשפט עדויות של שתיים מחברותיה. אלו שהו במועדון במהלך המסיבה והיו עדות למצבה מיד לאחר הנפילה, הן ראו אותה כשהיא נאנקת מכאבים על הרצפה וכאשר בגדיה רטובים מאוד. בנוסף, גם אימה של התובעת העידה כי כאשר הגיעה לבית החולים, היא הבחינה בבגדים השייכים לתובעת שהיו רטובים.

כאשר בית המשפט הניח על כפות המאזניים את גרסאות הצדדים, זו לצד זו, מצא כי יש להעדיף את גרסת התובעת. גרסה שנתמכה בראיות מהימנות ואשר העלו כי יש אמת בדבריה של התובעת הצעירה. מי אשר בסך הכול רצתה לבלות ערב של ריקודים עם חברותיה וסיימה אותו בבית החולים עם נכות צמיתה לכל החיים.

בית המשפט פסק בנחרצות כי הרצפה הייתה רטובה. עוד פסק, כי לא היה כל מקום לטעון שהתובעת נפלה משום שהייתה שיכורה – מדובר בגרסה חסרת תימוכין.

סכום הפיצוי שנפסק לטובת התובעת הועמד על כ- 170,000 ₪ וזאת בהתחשב בכך שהתובעת נותרה עם נכות צמיתה משוקללת בשיעור של 14.43%.

 

להרחבה ראו: 16534-01-15 פלונית נ’ אושן 17 בע”מ (פורסם בנבו, ניתן ביום 23.10.2019).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21

עוד בנושא:

דילוג לתוכן