סבלה מתופעות גיל המעבר וכמעט נפטרה עקב טיפול בהורמונים

אישה אשר הגיעה לגיל המעבר, החלה לסבול מתופעות המזוהות עם גיל זה, כגון גלי חום וכד’ והחליטה ליטול טיפול הורמונלי, טיפול המקובל במקרים דומים של תסמיני גיל המעבר, בעיקר אצל נשים. יש לציין שטיפול הורמונלי שכזה, עשוי לשפר את איכות חייה של הסובלת באופן משמעותי ביותר.

ובכן, עד כאן הכל שיגרתי ורגיל. אבל…

לחיות? או לטפל בתופעות?

רצה הגורל ואותה אישה, התובעת, החלה לחוש כאבים משמעותיים ברגל ימין ולכן הפסיקה את הטיפול בהורמון שטיפל בתופעות גיל המעבר.

התובעת שנהגה באחריות, ניגשה בהקדם להיבדק אצל רופא מומחה, אשר קבע כי היא סובלת מ”פקקת ורידית”, כלומר מחסימה בורידים ברגל עקב קרישת דם במקום. מומחה נוסף אליו פנתה אישר את קביעת חברו הראשון, שאכן נוצר קריש דם ופקקת ורידית, או כפי כינוייה בשפת הרפואה DVT. ליתר ביטחון, נשלחה התובעת ל-2 בדיקות דופלקס של הווריד ברגל, אבל הבדיקה שאינה מדויקת ממילא, הראתה שאין במקום פקקת ורידית/DVT (למעט זרימה חלשה בווריד.) עקב תוצאות הבדיקות, סיכם מומחה נוסף, כי התקיים חשד לפקקת ורידית. לכן, הומלץ לתת לתובעת טיפול לתופעות גיל המעבר באמצעות תוסף צמחי. אשר אומנם ולפי המומחים הרפואיים, אינו מסכן את חיי התובעת, אבל יעילותו נחשבת פחותה, מהטיפול ההורמונלי המקורי.

התובעת פנתה ליעוץ אצל הנתבע

עקב הירידה באיכות חייה של התובעת, פנתה זו למומחה, פרופסור נחשב ובעל שם, שהינו גם הנתבע המרכזי. הנתבע ז”ל, שלמרבה הצער נפטר בינתיים, הציע לתובעת ליטול את הטיפול ההורמונלי, אבל במינון נמוך יותר ופעם ביומיים. התובעת, אשר שמעה בעצת הפרופסור ויישמה את הוראותיו, הגיעה כעבור מספר חודשים, לאישפוז בבית החולים…

מצב רפואי חמור ביותר

האישה הגיעה אל בית החולים כאשר מצבה התדרדר באופן קשה, עקב תסחיף ריאות – מצב רפואי מסכן חיים הנגרם אף הוא כתוצאה מקרישיות דם מוגברת. בנוסף, בבית החולים אובחנה אצלה פקקת ורידית ברגלה. אותה אישה, שהגיעה למצב הקרוב למוות, עקב המתואר, טופלה בבית החולים וחייה ניצלו.

לאחר שמעט התאוששה, החליטה האישה בענייננו, לתבוע את כל מי שלדעתה אחראיים למצבה הקשה. ושהותירו בגופה ובנפשה נזקים ומומים, עד כדי נכות של ממש.

עילת התביעה והנתבעים

התובעת, ביססה את תביעתה, על טענה שהנתבעים ובייחוד המומחה שנתן לה את הטיפול ההורמונלי, התרשלו רשלנות רפואית ולכן, אחראים לפצותה על נזקיה בעבר ונזקיה העתידיים. לטענת התובעת היא לא קיבלה הסבר כנדרש, על הסיכונים והסיכויים של הטיפול ההורמונלי ולכן, קיבלה טיפול ללא הסכמה מדעת, בניגוד לפסקי דין שניתנו בנושא ובניגוד לסעיף 13 לחוק זכויות החולה.

הנתבעים היו, הפרופסור המומחה ז”ל, קופת החולים שהעסיקה אותו וכן כצד ג’, משרד הבריאות, שאחראי על בתי החולים בהם טופלה התובעת.

בית המשפט פסק

בית המשפט קבע שלפי הידע הרפואי שהיה קיים בידי הרפואה בזמנים שלגביהם מתייחסת התביעה, היה ידוע לכל רופא סביר מן השורה, או שאמור היה לדעת, כי במקרה שיש חשד לפקקת ורידית, כמו במקרה שלנו, הרי שמבחינת הסטנדרטיים המקצועים, קיימת ציפייה מהרופא, שלא לקחת את הסיכון ולא לטפל בעזרת ההורמון, בתופעות גיל המעבר. זאת בניגוד לפעולותיו של הפרופסור הנתבע.

בנוסף ומאחר שהרף הנדרש בתביעה אזרחית הוא להוכיח ב-51% לפחות שהצדק והאמת עם התובעת, אז הרי שהתובעת הצליחה לעמוד ברף זה והוכיחה שבעקבות הטיפול שניתן לה, באישור והמלצת המומחה, נגרמו לה הנזקים, שבעקבותיהם כמעט קיפחה את חייה ושכתוצאתם, סובלת מנכות פיזית ונפשית, עד היום ונראה, שאף לשארית חייה.

בנוסף לאלה, קבע בית המשפט, שלא ניתנו לתובעת הסברים כנדרש בחוק ופסיקה. ולכן, הסכמתה של התובעת לטיפול שכמעט סיים את חייה, אינה הסכמה אמיתית. משכך, נפגעה האוטונומיה של התובעת על גופה.

לאור כל האמור, פסק בית המשפט לטובת התובעת 314,000 ₪ מהנתבעים הרופא וקופת החולים, עוד פסק בית המשפט, 73,400 ₪ עבור הוצאות המשפט של התובעת. התביעה נגד משרד הבריאות נדחתה.

 

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן