צילום CT נדחה ולבסוף המטופל נפטר ממחלת הסרטן

לאחרונה הגיע מקרה קשה ומצער ביותר אל פתחו של בית המשפט השלום בכפר סבא. המדובר בבחור צעיר, צעיר מאוד אשר נפטר ממחלת הסרטן כאשר הוא רק בן 19 שנים. המצער והקשה במיוחד בסיפור זה היא שכולו החל בכלל בכאב גב תמים לכאורה ופשוט.

אכן הפעם מדובר בסיפור קשה וכואב במיוחד, על בחור צעיר אשר טרם מלאו לו 19 שנים, שפנה בצורה טלפונית אל רופאת המשפחה שלו והתלונן על כאבים בגבו התחתון. הרופאה שסברה שמדובר בכאבי גב שיגרתיים, הנובעים מפעילות גופנית, שכן ידעה שאותו נער, נוהג להתאמן. לכן, המליצה הרופאה לצעיר, על טיפולי רפלקסולוגיה. כיוון שמניסיונה, טיפולים כאלה מסייעים רבות במצבים כגון זה שמולה. או נכון יותר, ששחשבה שעומד מולה. אבל למרבה הצער, אותה רופאת משפחה ועם זאת, שהינה רופאה מצוינת והדואגת לרווחת מטופליה. אותה רופאה טעתה מאוד באבחנתה. ואין היה מדובר בכאב גב כלל וכלל.

ומאחר והכאב המשיך, פנה המנוח אל רופא אורטופד, והתלונן בפניו על כאבים בגבו. אותו רופא בתגובה, ולאחר שסבר שהמדובר בכאב שגרתי. נתן למנוח משחה להקלה על הכאב ושיחרר אותו לביתו.

וכאן ובנקודה זו, מצויה עיקר המחלוקת בין הורי המנוח התובעים, לבין רופאת המשפחה, הרופא האורוטופד ומרכז הדימות, שמבצע בין השאר את בדיקות ה-CT.

והמחלוקת היא:

מתי פנה לראשונה המנוח והתלונן על כאבי גב “חשודים” ואשר צריכים לגרום להפנייתו לבדיקת CT גב?
וכמה זמן חלף מהפעם הראשונה האמורה, עד לאיבחונו של המנוח כלוקה בסרטן סרקומה מסוג יואינג?
מחלה אלימה, אשר הביאה למרבה הצער ובסופו של דבר, למותו של הצעיר.

התובעים טענו, שעוד באותו היום, בו פנה המנוח לראשונה לרופאת המשפחה, היה צריך לקונן בליבה החשד, כי יתכן והמדובר בתסמינים המחשידים על ליקוי, מעבר לכאבי גב. ואז, לפחות ליתר ביטחון, לשלוח את המנוח לבדיקת ct. בנוסף טענו התובעים, שכיוון שהרופאה שכחה לציין שהמנוח פנה אליה טלפונית, ולא היה נוכח במרפאה. לכן לדעת התובעים, לא הוכח שהמנוח לא היה במרפאה פיסית. ולכן, חזקה עליו שהיה. בנוסף טענו התובעים, שלא יתכן שהאורטופד ישלח את המנוח לבדיקת ה-ct. ולאחר מכן, ולאחר הסתייגות של מרכז הדימות, יבטל הבדיקה ויטען שאינה נחוצה. לכן נטען, שבשל חוסר הרישום של רופאת המשפחה ואי ביצוע בדיקת הct בזמן, נגרם לתובעים קושי להוכיח את טענותיהם, כלומר “נזק ראייתי”. המשמעות של כך, היא שהנתבעים צריכים לשאת בנטל של הוכחת טענותיהם.

הנתבעים טענו, שהתנהגותם והתנהלותם של הצוות הרפואי במקרה, לרבות רופאת המשפחה ובדגש על הרופא האורטופד ומרכז הדימות, היו סבירים וכפי שמצופה מבעלי התפקיד אלה לנהוג. לטענת הנתבעים, לא הוכח שהתובע היה פיזית אצל רופאת המשפחה, ושהתלונן על כאבים מתחום האורתופדיה. בנוסף ובאשר לרופא האורטופד, נטען שפעל גם הוא באופן סביר ולא התרשל. שכן, כאבי גב כפי שעליהם התלונן המנוח, יכולים לרוב להצביע על בעיות אחרות. ומלבד זאת, לפי הפרקטיקה הרפואית, לא מצופה מרופא לשלוח רק על כאבי גב, לצילום CT. אלא, לאחר שהכאב נמשך כבר 6 שבועות. דבר שלא קרה לטענת הנתבעים.

וכך ולבסוף…

בית המשפט קבע, שאכן, הרופא האורטופד ומרכז הדימות, לא נהגו כפי שמצופה מאורטופד ומרכז דימות סבירים וחרגו מהסטנדרטים המקובלים המצופים מהם, אך באופן חלקי. הסטיה מן הסטנדרטים, באה לידי ביטוי, שמאחר והרופא האורטופד הפנה את המנוח לבדיקת CT ואז מרכז הדימות סירב חלקית לביצוע הבדיקה. ושאז, הרופא “יישר קו עימו”. כלומר, שהאורטופד אינו יכול לשלוח מטופל לבדיקת ct בעצמו ולאחר מכן לטעון, שלא היתה נחוצה. ובשל כך, קבע בית המשפט, על נטל ההוכחה לעבור לצד של הנתבעת.

עוד קבע בית המשפט, שלא הוכח רשלנות רפואית וקשר סיבתי בין אי ביצוע בדיקת ה CT בזמן, להחרפת המחלה שהביאה לסוף הטראגי.

לכן ובסופו של יום, דחה בית המשפט את רוב רכיבי התביעה של התובעים. אבל מלבד, כאבם וסבלם של התובעים שנגרם מהתנהלות הרופא האורטופד, כאמור.

לפיכך, פסק בית המשפט לטובת התובעים סכום בסך של 70,000 ₪ בגין כאב וסבל + 12,285 ₪ בגין הוצאות המשפט של התובעים.

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן