רשלנות רפואית במהלך לידה

אישה כבת 23 בשבוע ה- 39 להריונה הגיעה לחדר המיון בבית החולים סורוקה. בבדיקת ניטור עוברי שנערכה לאישה נמצא כי קיימת האטה אקראית חד פעמית בדופק העובר. לאחר כשלוש וחצי שעות, ביצע הצוות הרפואי באישה השראת לידה, בין היתר באמצעות הזלפת פיטוצין. במהלך הלידה החל דימום מהנרתיק והתינוק נולד במצב קשה. בדו”ח האשפוז נכתב בין היתר שהתינוק הוצא מהרחם עם דופק איטי ללא נשימה ספונטנית וללא תגובה לגירויים, כאשר אישוניו מורחבים. מספר מאמצי החייאה שבוצעו לא צלחו, והתינוק נפטר לאחר 40 דקות בשל קרע ברחם, שהופיע כנראה במהלך הלידה. לאחר מכן הובהלה האישה לחדר ניתוח שם נכרת רחמה.

התובעים טענו שהצוות הרפואי התרשל משום שלא היה צורך בביצוע השראת לידה עקב האטה אקראית חד פעמית בדופק העובר, והשראת הלידה באמצעות הזלפת פיטוצין, היא זו שגרמה לקרע ברחם ולאחר מכן למות התינוק ולכריתת רחמה. בנוסף טענו התובעים שהאישה לא קיבלה הסבר על הסיכונים הטמונים בבדיקת השראת הלידה, וממילא לא נתנה את הסכמתה לביצוע הבדיקה. עוד טענו התובעים שהתינוק נולד חי ולכן היה זכאי לתבוע בגין הנזקים שנגרמו לו. בנוסף, בהתאם לחוות דעת רפואיות, נקבעה לאישה נכות צמיתה בשיעור של 50% ונכות פסיכיאטרית בשיעור של 20%. מנגד טענו הנתבעים כי בנסיבות המקרה היה מקום לביצוע השראת לידה, הצוות הרפואי פעל כראוי והקרע שנוצר ברחם לא היה ניתן למניעה מראש. בנוסף טענו  הנתבעים כי התינוק נפטר ברחם טרם הלידה עקב פגיעה בלתי הפיכה באספקת הדם למוח, וכן טענו שלא נגרמה לאישה נכות פסיכיאטרית.

בית משפט השלום קבע כי הנתבעים התרשלו בכך שהחליטו לבצע השראת לידה ללא אינדיקציה רפואית, ללא אישור של רופא בכיר, דבר הנוגד את הנוהל במחלקה וכל זאת כאשר האישה במצב גופני שלא מתאים לביצוע פעולות אלו. בנוסף בית המשפט קבע כי קיים קשר סיבתי בין ההחלטה על ביצוע השראת הלידה לבין הקרע ברחם ומות התינוק. משכך, פסק פיצויים לטובת האישה בגין ראשי נזק שונים וקבע כי לאישה נכות צמיתה בשיעור של 10% וזאת, בהתאם לחוו”ד המומחה הרפואי מטעם בית המשפט. יחד עם זאת קבע בית המשפט כי התינוק נולד במצב של מוות קליני ופעולות ההחייאה שבוצעו אינן מעידות על כך שהיה חי במהלכן. בית המשפט ציין שבסעיף 1 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות נקבע כי: “כל אדם זכאי לזכויות ולחובות מגמר לידתו ועד מותו”. לאור הקביעה כי התינוק נולד מת, תביעת העיזבון נדחתה. ערעורם של הנתבעים נדחה על ידי בית המשפט המחוזי, אך ערעור העיזבון התקבל ובית המשפט המחוזי פסק כי בהעדר ראיה חד משמעית למוות מוחי, התינוק נולד חי והיה כשיר בחייו לתבוע את נזקיו.

עא (ב”ש) 16586-05-13 עז’ המנוח פלוני נ’  המרכז הרפואי סורוקה
תא (ב”ש) 4541-05 סוהא א. ק. (נ ( נ ‘ המרכז הרפואי סורוקה

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן