רשלנות רפואית בניהול מעקב הריון

לאחר שנים רבות ואחרי עשרות טיפולי הפריה חוץ גופית הצליחה אישה כבת 44 להרות תאומים. טיפולי ההפריה ומעקב ההריון בוצעו במרפאתו הפרטית של רופא מומחה. לאחר מספר בדיקות ובשל סימני מצוקה של אחד העוברים, החליט הרופא לילד את האישה בשבוע ה – 36 להריונה באמצעות ניתוח קיסרי. לאחר הלידה התברר שאחת התאומות סובלת משיתוק מוחין ונקבעו לה 100% נכות.

בני הזוג הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בלוד כנגד הרופא וטענו כי הוא התרשל בניהול מעקב ההריון, בכך שלא הפנה את האישה למעקב במרפאה להריון בסיכון גבוה ולא ביצע את הבדיקות הנדרשות להריון מסוג זה. בנוסף, טעה הרופא בביצוע הערכות המשקל בשבוע ה – 32 ובשבוע ה – 34 להריון ולא איבחן כי למעלה משבועיים אחת התאומות כלל לא התפתחה. בעקבות טעות זו לא שלח את האישה לבדיקות הנדרשות, אשר היו מחייבות ביצוע ניתוח קיסרי במועד מוקדם יותר ובכך להפחית מחומרת הנזק המוחי לתאומה.

הרופא טען כי מעקב ההריון בוצע במקצועיות ובמסירות וכי בממצאי הבדיקות שערך לא עלה חשד לפיגור בגדילה, פער במשקל או בעיות אחרות ומדובר לטענתו בתביעה שהיא בגדר “חוכמה לאחר מעשה”. בנוסף, טען כי גם אם התאומות היו נולדות בשבוע מוקדם יותר, הנזק לא היה נמנע וייתכן שאף היה חמור יותר.

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד קבעה כי הרופא הפר את חובת הזהירות משום שלא הפנה את האישה לבדיקות הנדרשות בשבוע ה – 34 להריון, כנדרש בהריון בסיכון גבוה. בנוסף קבעה השופטת כי קיים קשר סיבתי בין התרשלות הרופא להחמרת מצבה של התאומה, אך לא לגרימה ממשית משום שלפי חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט הנזק התפתח לאורך זמן ולו היו מיילדים את האישה בשלב מוקדם יותר קיימת סבירות שהנזק היה קטן יותר אך לא נמנע לגמרי. עוד הוסיפה השופטת וקבעה כי לאור העמימות העובדתית הנובעת מהעובדה שלא ניתן לדעת במדויק מה חלקו של הרופא בנזק שנגרם לתאומה, ועל דרך האומדן, חלקו של הרופא בנזק הוא 50%. השופטת פסקה כי על הרופא לשלם לבני הזוג פיצויים בסך של 3,989,264 ₪ המורכבים מראשי נזק שונים.
תא (מרכז) 35323-06-11     ע.י. (קטינה) נ’ פרופ’ עמי עמית

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

משרד מעולה אנשים קשובים וכמובן מוטי הכי מקצועי בעולם, הכל עובד במהירות ובקלות, אלף תודות מוטי ערד
Eylon Pisam
Eylon Pisam
06:08 29 Sep 21
לעורך דין מוטי ערד והצוות מודה לכם על הטיפול המסור והסובלנות שהפגנתם כלפיי והדרך הטובה לאורך כל בשנים ואני ממליץ בחום לכל מי שצריך עורך דין שיפנה לנטע ערד תודה ערד
נועם בן ישי
נועם בן ישי
14:54 13 Sep 21
טופלתי על ידי משרד עורכי הדין מוטי ארד בתביעת נזיקין מורכבת ומסובכת וזכיתי לטיפול ושרות מסורים ותוצאה מעל המצופה. בהחלט ממליץ על משרדו של עו"ד מוטי ארד
עמנואל גידלאו
עמנואל גידלאו
08:32 09 Sep 21
קיבלתי שירות ויחס מדהים מעורך דין מוטי ארדמומלץ בחום
שירה חולדרוב
שירה חולדרוב
07:09 09 Sep 21
משרד מקצועי , ענייני , ורציני ביותרקיבלתי שירות יוצא מן הכללצוות שתמיד עם יד על הדופק ודואג לעדכן כל הזמן פשוט מושלםתודה רבה .
גבי חן יה
גבי חן יה
07:33 22 Aug 21
ברצוני להודות למוטי ארד ולצוות שלו על מתן שירות נדיב ומתחשבאני מאושרת מבחירתי כמייצג שלי הכרתי בנאדם מדהים וצוות מנומס ומאוד מתחשב אני ממליצה בחום!!תודה רבה לכם
מרציאנו קלרה
מרציאנו קלרה
06:22 10 Aug 21
Я обратился в офис Моти Арада по вопросу компенсации ущерба здоровью после дорожной аварии.Хочу поблагодарить Моти и его команду за чёткую и слаженную работу.Они одни из лучших в этой области адвокатских услуг.Всем рекомендую.Борис.
Борис Гольдштейн
Борис Гольдштейн
04:39 09 Aug 21
תודה רבה למוטי לכל צוות המשרדעל השירות האדיב, המקצועי, והחם,לאורך כל הדרך ותודה ללירן המדהים על הסבלנות איתיתודה חברים💖
הילה מור
הילה מור
17:44 03 Aug 21
X

    Open

    דילוג לתוכן