רשלנות רפואית בניהול מעקב הריון

לאחר שנים רבות ואחרי עשרות טיפולי הפריה חוץ גופית הצליחה אישה כבת 44 להרות תאומים. טיפולי ההפריה ומעקב ההריון בוצעו במרפאתו הפרטית של רופא מומחה. לאחר מספר בדיקות ובשל סימני מצוקה של אחד העוברים, החליט הרופא לילד את האישה בשבוע ה – 36 להריונה באמצעות ניתוח קיסרי. לאחר הלידה התברר שאחת התאומות סובלת משיתוק מוחין ונקבעו לה 100% נכות.

בני הזוג הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בלוד כנגד הרופא וטענו כי הוא התרשל בניהול מעקב ההריון, בכך שלא הפנה את האישה למעקב במרפאה להריון בסיכון גבוה ולא ביצע את הבדיקות הנדרשות להריון מסוג זה. בנוסף, טעה הרופא בביצוע הערכות המשקל בשבוע ה – 32 ובשבוע ה – 34 להריון ולא איבחן כי למעלה משבועיים אחת התאומות כלל לא התפתחה. בעקבות טעות זו לא שלח את האישה לבדיקות הנדרשות, אשר היו מחייבות ביצוע ניתוח קיסרי במועד מוקדם יותר ובכך להפחית מחומרת הנזק המוחי לתאומה.

הרופא טען כי מעקב ההריון בוצע במקצועיות ובמסירות וכי בממצאי הבדיקות שערך לא עלה חשד לפיגור בגדילה, פער במשקל או בעיות אחרות ומדובר לטענתו בתביעה שהיא בגדר “חוכמה לאחר מעשה”. בנוסף, טען כי גם אם התאומות היו נולדות בשבוע מוקדם יותר, הנזק לא היה נמנע וייתכן שאף היה חמור יותר.

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד קבעה כי הרופא הפר את חובת הזהירות משום שלא הפנה את האישה לבדיקות הנדרשות בשבוע ה – 34 להריון, כנדרש בהריון בסיכון גבוה. בנוסף קבעה השופטת כי קיים קשר סיבתי בין התרשלות הרופא להחמרת מצבה של התאומה, אך לא לגרימה ממשית משום שלפי חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט הנזק התפתח לאורך זמן ולו היו מיילדים את האישה בשלב מוקדם יותר קיימת סבירות שהנזק היה קטן יותר אך לא נמנע לגמרי. עוד הוסיפה השופטת וקבעה כי לאור העמימות העובדתית הנובעת מהעובדה שלא ניתן לדעת במדויק מה חלקו של הרופא בנזק שנגרם לתאומה, ועל דרך האומדן, חלקו של הרופא בנזק הוא 50%. השופטת פסקה כי על הרופא לשלם לבני הזוג פיצויים בסך של 3,989,264 ₪ המורכבים מראשי נזק שונים.
תא (מרכז) 35323-06-11     ע.י. (קטינה) נ’ פרופ’ עמי עמית

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21
דילוג לתוכן