תאונות תלמידים בלא רשלנות

על תאונות ילדים לא ניתן לומר כמעט “אין את מי לתבוע”. גם אם אין רשלנות, וגם אם תאונת הילד אירעה מחוץ לכתלי הגן או בית הספר, אפילו בבית, יש כתובת לתביעה: כולם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות.

חברות הביטוח “כלל”, “AIG” ו”מגדל”, הן המבטחות במרבית היישובים. הפרמיה המשולמת להן מגולמת בתשלומי החובה של ההורים. חרף זאת, חברות הביטוח לא טורחות להעביר את הפוליסות להורי הילדים, למרות שהם משלמים תמורתן. הפוליסה של “כלל”, היא ע”ס 410,000 ש”ח. נזק חמור כמו מוות מזכה בכל הסכום ונזק לצמיתות בגין שבר בקרסול למשל המקנה 10% נכות מבטיח סכום של 41,000 ש”ח.

הבעיה העיקרית בתחום ביטוח תאונות ילדים היא מלחמת ההתשה שמנהלות חברות הביטוח בתביעות ביטוח. כך למשל, לא כל אירוע תאונתי מוסכם עליהן. בפ”ד ש.ע. (קטינה) נ’ טרסט סוכנות לביטוח בע”מ המדובר היה בתאונה שארעה לתלמידה במסגרת שיעור התעמלות בבית הספר. הברך שלה ניזוקה עקב סיבוב הברך תוך כדי ריצה וחברת הביטוח טענה כי בנסיבות לא מדובר בתאונה כהגדרתה בפוליסה. טענתה של חברת הביטוח נדחתה: נקבע כי אמנם המונח תאונה הוגדר בפוליסה כ”אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני” אך אין די במילותיו הברורות של חוזה אלא יש ללמוד גם מנסיבות המקרה וכוונת הצדדים בהיכנסם לחוזה. כלומר יש להסתכל על תכליתו האובייקטיבית של החוזה – היעד אותו החוזה מבקש להשיג ומהם האינטרסים המקובלים של כל אחד מן הצדדים. את פסיקתו תומך בית המשפט בהלכה ישנה של הנשיא ברק לפיה תאונה הינה כל תאונה אישית אשר אינה נגרמת על ידי תהליך טבעי (לקוח מפה”ד ע”א 779/89 דברי כב’ הנשיא ברק).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

יחס חם ונעים ושירות מקצועי ביותר של מוטי ולירן!
Emilia Mor
Emilia Mor
14:23 19 Jul 21
שירות ברמה טיפול מסור שלא נזדקק אבל ממליץ בחום מס'1
Shmuel Aharon
Shmuel Aharon
08:58 09 Jul 21
Выражаю огромную благодарность адвокату Моти Арад и всему коллективу , за Оказанную мне профессиональную помощь! Уровень профессионализма на высшем уровне, очень внимательный и вежливый коллектив. Очень довольна результатом проделанной работы!
Ярина Бойко
Ярина Бойко
12:25 03 Jul 21
פניתי לעו״ד ארד בעקבות רשלנות רפואית טיפל בתיק במקצוענות לשמה ובאופן מסור מרוצה מאוד כל הכבוד עו״ד מוטי ארד תודה
shlomi reuveni
shlomi reuveni
19:00 01 Jul 21
טופלתי ע"י משרד עו"ד מוטי ארד בתאונת נזיקין, יש לציין שמדובר במשרד המחזיק באמתחתו צוות עו"ד איכותי,מקצועי,מסור,רגיש ובעל תודעת שירות גבוהה מאוד המבין את הלקוח והצורך ברגישות בטיפול במקרים מסוג אלה, ממליץ בחום.
יעקב מלכה
יעקב מלכה
08:41 30 Jun 21
משרד מאוד איכותי ומקצועי.יחס אישי ותומך.תודה רבה מוטי וכל הצוות.
Alex Mendelson
Alex Mendelson
08:26 27 Jun 21
מקצוענות, אמינות, יצירתיות, ודבקות במטרה אלו הערכים אשר הופכים את האנשים שנלחמים עבורך למצויינים. ואלו בדיוק (אם לא יותר :)) הערכים שאפשר להגיד על מוטי והמשרד שלו.לא מוותרים, לא מתפשרים, תמיד זמינים.עזרו לי במספר תיקי תאונות אופנוע.מומלץ בעינים עצומות.
Adar Tzror
Adar Tzror
05:02 27 Jun 21
לאחר שקיבלתי מספר המלצות מקרובי משפחה פניתי למשרדו של עו״ד מוטי ארד על מנת שייטפל לי בתביעה מורכבת ברשלנות רפואית.מהפגישה הראשונה עם העו״ד הרגשתי שאני נמצא במקום הנכון עם הבן אדם הנכון שייטפל לי בתיק במסירות.עו״ד מוטי נלחם בשבילי בתיק והשיג לי תוצאה טובה ביותר.הכרתי בן אדם אכפתי, מלווה, תומך, זמין לכל שאלה לאורך כל התקופה. הצוות במשרד הוא צוות שירותי, אדיב ומקצועי אשר ראוי להערכה.אם מחפשים עו״ד מקצוען ברשלנות רפואית שיינצח לכם את התיק, משרד עו״ד מוטי ארד הוא הבחירה הנכונה.العائلة نصحتني بشكل كبير بهذا المكتب، بعدها توجهت للمحامي موتي اراد حتى يحصل لي حقوقي وتعويضاتي بقضيتي المتعلقة بالإهمال الطبي. قضية معقدة جداًدعاني المحامي على مكتبه للقاء تعارف ومن البداية شعرت اني بالمكان الصح مع الشخص الصح اللي رح يهتم بقضيتي بأمانة.المحامي موتي ما قصّر معي بشيء وحصّل لي تعويض ولا اروع بالقضية اللي انا شخصياً ما كنت متوقعه.شخص بهتم بادق التفاصيل، داعم ودائماً جاهز يرد على الاتصالات ويعطيني اجوبة لكل استفسار بطلبه خلال كل الفترة.العاملين في المكتب والمحاميين اشخاص ولا اروع، بعطو من قلبهن وبساعدو الجميع بدون استثناء والاهم انهم جداً مختصين بمجالهن وانا ممتن الهم فرداً فرداًاذا عندكم قضية اهمال طبي وبتدوروا على محامي يحصل لكم افضل نتيجة وافضل تعويض، مكتب المحامي موتي اراد هو الاختيار الصحيح والعنوان.
Amar gana
Amar gana
20:02 23 Jun 21

עוד בנושא:

דילוג לתוכן