תאונות תלמידים בלא רשלנות

על תאונות ילדים לא ניתן לומר כמעט "אין את מי לתבוע". גם אם אין רשלנות, וגם אם תאונת הילד אירעה מחוץ לכתלי הגן או בית הספר, אפילו בבית, יש כתובת לתביעה: כולם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות.

חברות הביטוח "כלל", "AIG" ו"מגדל", הן המבטחות במרבית היישובים. הפרמיה המשולמת להן מגולמת בתשלומי החובה של ההורים. חרף זאת, חברות הביטוח לא טורחות להעביר את הפוליסות להורי הילדים, למרות שהם משלמים תמורתן. הפוליסה של "כלל", היא ע"ס 410,000 ש"ח. נזק חמור כמו מוות מזכה בכל הסכום ונזק לצמיתות בגין שבר בקרסול למשל המקנה 10% נכות מבטיח סכום של 41,000 ש"ח.

הבעיה העיקרית בתחום ביטוח תאונות ילדים היא מלחמת ההתשה שמנהלות חברות הביטוח בתביעות ביטוח. כך למשל, לא כל אירוע תאונתי מוסכם עליהן. בפ"ד ש.ע. (קטינה) נ' טרסט סוכנות לביטוח בע"מ המדובר היה בתאונה שארעה לתלמידה במסגרת שיעור התעמלות בבית הספר. הברך שלה ניזוקה עקב סיבוב הברך תוך כדי ריצה וחברת הביטוח טענה כי בנסיבות לא מדובר בתאונה כהגדרתה בפוליסה. טענתה של חברת הביטוח נדחתה: נקבע כי אמנם המונח תאונה הוגדר בפוליסה כ"אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני" אך אין די במילותיו הברורות של חוזה אלא יש ללמוד גם מנסיבות המקרה וכוונת הצדדים בהיכנסם לחוזה. כלומר יש להסתכל על תכליתו האובייקטיבית של החוזה – היעד אותו החוזה מבקש להשיג ומהם האינטרסים המקובלים של כל אחד מן הצדדים. את פסיקתו תומך בית המשפט בהלכה ישנה של הנשיא ברק לפיה תאונה הינה כל תאונה אישית אשר אינה נגרמת על ידי תהליך טבעי (לקוח מפה"ד ע"א 779/89 דברי כב' הנשיא ברק).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה לעו"ד מוטי ארד ולצוות ובעיקר לליאור שתמיד היה זמין ונתן תשובה מקצועית ועניינית לכל שאלה. צוות אכפתי ומקצועי. ממליצה בחום!!
ליעד תובל
ליעד תובל
07:38 04 Oct 23
מדובר במשרד מצויין , יסודי ואמין . מומלץ מאוד.
shay abramov
shay abramov
16:14 11 Sep 23
תודה רבה לך על הכל באמת בן אדם זהב עם משרד מלא בטוב מאחל לך שהשם אברך אותך
Liron Dahan // לירון דהן
Liron Dahan // לירון דהן
13:38 10 Sep 23
אנשים מקצועיים ונדיבים
Machtyuk Boris
Machtyuk Boris
10:06 08 Aug 23
פניתי למוטי אחרי תאונת דרכים, בהמלצה של חבר. הסבר וליווי אישי, ללא ידע מקדים נדרשת, הכל מאוד מקצועי ומאוד משתלם בסוף
oleg yermanok
oleg yermanok
09:08 08 Aug 23
תודה רבה למוטי וכל הצוות המדהים שלו, עזרו לי מאוד, עבדו על התיק שלי בצורה הטובה והמקצועית ביותר, בהחלט ממליץ לכולם על המשרד המדהים הזה.
אילן קיציו
אילן קיציו
13:07 03 Aug 23
קיבלי שירות אמין, מקצועי, ומהיר. תוך שנתיים מהתאונה קיבלתי סכום מכובד.
נינה גולובוב
נינה גולובוב
09:46 01 Aug 23
ברצוני להביע את תודתי על השקעה למען השגת התוצאה המירבית .מקצועיות ושרות עיקבי ומסור , יחס אישי ואכפתיות .עו"ד מוכשר ובעל יחס אנוש מדהים .ממליצה בחום 🔝
nasrin amer
nasrin amer
12:33 11 Jul 23

עוד בנושא:

Open

דילוג לתוכן