תאונות תלמידים בלא רשלנות

תאונות תלמידים בלא רשלנות

על תאונות ילדים לא ניתן לומר כמעט “אין את מי לתבוע”. גם אם אין רשלנות, וגם אם תאונת הילד אירעה מחוץ לכתלי הגן או בית הספר, אפילו בבית, יש כתובת לתביעה: כולם מבוטחים בביטוח תאונות אישיות.

חברות הביטוח “כלל”, “AIG” ו”מגדל”, הן המבטחות במרבית היישובים. הפרמיה המשולמת להן מגולמת בתשלומי החובה של ההורים. חרף זאת, חברות הביטוח לא טורחות להעביר את הפוליסות להורי הילדים, למרות שהם משלמים תמורתן. הפוליסה של “כלל”, היא ע”ס 410,000 ש”ח. נזק חמור כמו מוות מזכה בכל הסכום ונזק לצמיתות בגין שבר בקרסול למשל המקנה 10% נכות מבטיח סכום של 41,000 ש”ח.

הבעיה העיקרית בתחום ביטוח תאונות ילדים היא מלחמת ההתשה שמנהלות חברות הביטוח בתביעות ביטוח. כך למשל, לא כל אירוע תאונתי מוסכם עליהן. בפ”ד ש.ע. (קטינה) נ’ טרסט סוכנות לביטוח בע”מ המדובר היה בתאונה שארעה לתלמידה במסגרת שיעור התעמלות בבית הספר. הברך שלה ניזוקה עקב סיבוב הברך תוך כדי ריצה וחברת הביטוח טענה כי בנסיבות לא מדובר בתאונה כהגדרתה בפוליסה. טענתה של חברת הביטוח נדחתה: נקבע כי אמנם המונח תאונה הוגדר בפוליסה כ”אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני” אך אין די במילותיו הברורות של חוזה אלא יש ללמוד גם מנסיבות המקרה וכוונת הצדדים בהיכנסם לחוזה. כלומר יש להסתכל על תכליתו האובייקטיבית של החוזה – היעד אותו החוזה מבקש להשיג ומהם האינטרסים המקובלים של כל אחד מן הצדדים. את פסיקתו תומך בית המשפט בהלכה ישנה של הנשיא ברק לפיה תאונה הינה כל תאונה אישית אשר אינה נגרמת על ידי תהליך טבעי (לקוח מפה”ד ע”א 779/89 דברי כב’ הנשיא ברק).

עו"ד מוטי ארד
עו"ד מוטי ארד

זקוקים לייעוץ?
אנחנו כאן למענכם.

ביקורות

תודה רבה מכל הלב לעו"ד מוטי ארד ולכל הצוות על העבודה המעולה והמסורה! ממליצה בחום!
Irina Kogan
Irina Kogan
07:50 11 Apr 21
הגעתי למשרדו של עורך דין מוטי ארד דרך המלצה מלקוחות מרוצים, כך גם אני מרוצה מהיחס והמקצועיות ואמינות שבאה עם ניסיון מבוסס, ממליץ בחום!
dani tuman
dani tuman
11:22 25 Mar 21
הגעתי אל מוטי עקב פציעה בברך,טיפל בתביעה ברצינות רבה.
Erez Hochma
Erez Hochma
18:19 24 Mar 21
בזמן התיכון בכיתה יב' שברתי את הרגל בגלל פתח ביוב שהיה עקום בשטח בית הספרהמשרד עזר לי להוכיח שזוהי הפרת בנייה ועזר לי לזכות בתביעה שהתנהלה מול בית הספר והעירייה. בסוף התהליך קיבלתי מעל ומעבר למה שכל משרד אחר העריך.העבודה מולם הייתה מתוזמנת בצורה מושלמת, נעימה ומסודרת. תודה ענקית! ממליץ בחום
Levcdo1
Levcdo1
17:19 24 Mar 21
תודה על השירות האדיב עו"ד משיכמו ומעלה
Shlomo Kashriel
Shlomo Kashriel
16:58 24 Mar 21
ללא ספק משרד איכותי ושרות יוצא דופן. צוות מקצועי . ליווי אישי ומסביר פנים. מומלץ בחום.
עינבל אטיאס
עינבל אטיאס
14:59 24 Mar 21
עברתי תאונת דרכים מאוד קשה וקיבלתי מעורך הדין מוטי ארד תשומת לב מלא והתייחסות אישית מקצועיות. נשארתי מאוד מרוצה מהשירות וממליצה בחום ואהבה.
Larisa Avetisyan
Larisa Avetisyan
10:39 24 Mar 21
ברצוני להודות לעו״ד מוטי ארד, על השירות המקצועי והאדיב ביותר. היכרתי אותו עקב תאונת דרכים שעברתי. הטיפול בתיק היה מסור, עקבי ומוצלח.מומלץ בחום כמו שהמלצתי לכל חברותיי על המשרד הראשון במקצועיות.
רבאב עקפה
רבאב עקפה
10:26 24 Mar 21
לייעוץ מיידי עם עו"ד מוטי ארד
דילוג לתוכן